رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک

آموزشگاه برق(آموزشگاه برق و الکترونیک): از آنجایی که امروزه ما شاهد افزایش تقاضا برای ورود به بازار کار مشاغل در حوزه برق هستیم، از این رو بسیاری از افراد به دنبال یادگیری دانش و مهارت ها لازم در این زمینه می باشند. بدون شک آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که مباحث مربوط به را آموزش می دهند و هدف تمامی آن ها تربیت نیروی متخصص جهت ورود به بازار کار می باشد.حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که بهترین آموزشگاه برق و الکترونیک کدام است؟ از این رو در ادامه مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های یک آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک آشنا کرده و مطالبی را درباره مجتمع فنی تهران (میرداماد)، یکی از برترین آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران ارائه دهیم.

ویژگی های آموزشگاه برق و الکترونیک

به طور کلی می توان گفت که آموزشگاه برق و الکترونیک (اموزشگاه برق)، آموزشگاهی است که بتواند مطابق با جدیدترین متد آموزشی، مباحث مربوطه را هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی توسط اساتید برجسته، در اختیار هنرجویان قرار دهد. در واقع یک آموزشگاه برق باید دارای کارگاه های مجهز بوده و وسایل لازم برای آموزش را تهیه کند. و سرانجام یک آموزشگاه خوب باید پس از پایان دوره های مرتبط با برق، مدرک معتبری را به هنرجویان ارائه دهد.

در این میان لازم است بدانید که یکی از برترین آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران، مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می باشد. چرا که این مجموعه مجهز به کارگاه های برق با تجهیزات کامل در این زمینه بوده و مطالب آموزشی را هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری با اساتید فعال در حرفه برق و الکترونیک ارائه می دهد. همچنین لازم است بدانید که مجتمع فنی تهران پس از پایان هر کدام از دوره های برق، مدرک دو زبانه را در اختیار هنرجویان قرار می دهد که افراد با استفاده از این مدرک علاوه بر این که میتوانند سرعت ورود خود به بازار کار را افزایش دهند، امکان مهاجرت برای آن ها نیز فراهم خواهد شد. به طور کلی در (میرداماد) دوره های مختلف و گوناگونی برگزار می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

Specialized school of electricity and electronics

بازار کار در رشته برق و الکترونیک چگونه است؟(آموزشگاه برق) 

به طور کلی از آنجایی که رشته برق و الکترونیک در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو می توان گفت که یادگیری مهارت های برق می تواند موقعیت های شغلی متعددی را برای افراد ایجاد کند. بنابراین می توان گفت که رشته برق از بازار کار پررونقی برخوردار است. از جمله فرصت های شغلی در این حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد: (آموزشگاه برق و الکترونیک)

  • کار به عنوان برقکار در محیط های مختلف از جمله ساختمان، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ ها، ادارات، مراکز نظامی و ….
  • کار با دستگاه ­ها و تجهیزات موجود در کارخانه‌ ها
  • کار در ادارات مختلف از جمله اداره برق، اداره آب و فاضلاب، نیروگاه ها، شهرداری و ….
  • (اموزشگاه برق) کار در شرکت‌ های فروشنده و واردکننده­‌ تابلو برق، یو پی اس، دیزل برق و ….
  • کار در کارگاه‌ های سازنده و مونتاژ کننده تابلو های برق
  • کار در شرکت ­‌های تعمیر انواع موتور­ های الکتریکی

کار در شرکت‌ های خدماتی در زمینه سرویس دستگاه‌ هاآموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک به مکانی گفته می‌ شود که در آن‌ جا به‌ طور تخصصی و حرفه‌ ای به آموزش نیروهای متخصص پرداخته می‌ شود که هدف آن اشتغال زائی است. در این دوره‌ ها معمولاً مهارت‌ های فنی به علاقه‌ مندان آموزش داده می‌ شود و دپارتمان‌ های مجزایی مانند دپارتمان کامپیوتر، دپارتمان برق، دپارتمان تاسیسات و دپارتمان مکانیک وجود دارد و در هر کدام از این بخش‌ ها، دوره‌ ها و آموزش‌ های مختلفی به‌ طور تخصصی و سازمان‌ یافته انجام می‌ شود. به علت اهمیت آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک ما نیز در این مقاله به بررسی دوره‌ های مختلف آن و نکاتی در خصوص این دوره‌ های می‌ پردازیم، تا بیش تر با دوره‌ های آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک آشنایی پیدا کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه بمانید.

همان‌ طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک به مکانی اطلاق می‌ شود که در آن‌ جا به‌ طور حرفه‌ ای و تخصصی به آموزش نیروهای متخصص و کارآمد پرداخته می‌ شود. هدف از برگزاری این دوره‌ های تخصصی اشتغال‌ زایی در بین متقاضیان است. در این دوره ها معمولاً مهارت‌ های فنی را به علاقمندان خود آموزش می‌ دهند که شامل دپارتمان‌ های مجزایی مانند دپارتمان کامپیوتر، دپارتمان مکانیک، دپارتمان برق و دپارتمان تاسیسات است. هر کدام از این بخش‌ ها آموزش‌ ها و مهارت‌ های خاصی را به کارآموزان خود یاد می‌ دهند.

از بین این بخش‌ ها، دپارتمان برق از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و همواره مورد توجه کارآموزان مختلف قرار می‌ گیرد که دوره‌ های آن نیز شامل دوره های برق صنعتی و ساختمان، دوره های مهارتی برق، دوره‌ های تعمیرات، دوره‌ های الکترونیک، دوره‌ های نرم‌ افزارهای برق و دوره‌ های کنترل ابزار دقیق می‌ باشد. هر کدام از این دوره‌ ها به‌ صورت کاملاً تخصصی و با بهره‌ گیری از مربیان و اساتید خبره صورت می‌ گیرد که خروجی آن کارآموزهای متخصص با توانایی بالا می‌ باشد. این کارآموزان به علت آنکه آموزش‌ های انجام‌ شده در آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک بسیار مورد نیاز جامعه است، می‌ توانند وارد بازار کار شوند و برای خود کسب درآمد کنند. در واقع هدف اصلی آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک ایجاد آموزش و تربیت نیروهای متخصص و رفع نیازهای جامعه نسبت‌ به مشاغل ذکر شده در بالا می‌ باشد.

دوره های آموزشی در آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک

همان‌ طور که پیش‌ تر نیز ذکر کردیم، آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک دوره‌ های آموزشی را به‌ صورت مجزا برگزار می‌ کند که کارآموزان با توجه به علاقه و نیاز خود در هر کدام از آن‌ ها شرکت می‌ کنند. در زیر به برخی از این دوره‌ ها اشاره می‌ کنیم.

دوره‌ های مهارتی برق

دوره‌ های مهارتی برق به کارآموزان خود مهارت‌ های ویژه‌ ای در حوزه‌ ها و زمینه‌ های مختلف آموزش می‌ دهد که کارآموز پس‌ از طی این دوره‌ ها می‌ تواند به اقدام به کسب درآمدزایی کند. این دوره‌ ها عبارت هستند از؛ آموزش نصب دزدگیر اماکن، آموزش نصب دوربین مداربسته، آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر، آموزش نصب اعلام حریق متعارف، آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه‌ ای، آموزش نصب کرکره برقی، آموزش نصب جک برقی پارکینگ، آموزش ساخت تابلو روان، آموزش نصب آیفون صوتی تصویری، آموزش نصب سانترال و آموزش فیبر نوری. به‌ علت کاربرد وسیعی که این نوع آموزش‌ ها دارد، همواره افراد زیادی وارد این حوزه‌ ها می‌ شوند و تمایل به یادگیری آن‌ ها دارند. چون پس‌ از طی آموزش‌ ها می‌ توانند اقدام به کار کنند و این‌ گونه مشاغل برای شان درآمدزایی داشته باشد.

دوره‌ های تعمیرات انواع لوازم برقی

علاوه‌ بر دوره‌ های مهارتی، در آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک دوره‌ های تعمیرات نیز برای علاقه‌ مندان برگزار می‌ شود که این دوره‌ ها نیز از آن جایی‌ که می‌ توانند برای افراد درآمدزا باشند، مورد توجه کارآموزان بسیار زیادی قرار می‌ گیرد. برخی از این دوره‌ ها عبارت هستند از؛ آموزش تعمیرات لوازم‌ خانگی، آموزش تعمیرات موبایل، آموزش تعمیرات ماشین لباس‌ شویی، آموزش تعمیرات مایکروویو و مایکروفر، آموزش تعمیرات یخچال و فریزر، آموزش تعمیرات ماشین ظرف‌ شویی، آموزش تعمیرات لپ‌ تاپ، آموزش تعمیرات لوازم صوتی و تصویری، آموزش تعمیرات DVR و دوربین‌ های مداربسته. از آن جایی که تعمیرات انواع لوازم برقی و الکترونیکی که در بالا ذکر کردیم همواره مورد نیاز جامعه است، در نتیجه طی کردن دوره‌ های آموزشی برای تعمیرات آن‌ ها می‌ تواند برای کارآموزان کسب درآمد داشته باشد.

دوره‌ های برق صنعتی و ساختمان

اگر افراد تمایل و علاقه به برق‌ کشی ساختمان و یا امور برق در صنایع مختلف و سیم کشی باشند، می‌ توانند با شرکت در دوره‌ های برق صنعتی و ساختمان به کسب مهارت بپردازند. چون آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک، دوره‌ های برق صنعتی و ساختمان را نیز به‌ صورت تخصصی و حرفه‌ ای در دپارتمان برق برای کارآموزان برگزار می‌ کند که خروجی آن نیروهای متخصص در حوزه برق صنعتی و ساختمان است. آموزش‌ های این دوره شامل برق صنعتی و ساختمان، آموزش هوشمندسازی ساختمان، آموزش برق صنعتی و ساختمان درجه ۱ درجه ۲، آموزش سیم‌ پیچی موتور، آموزش تابلو برق صنعتی و آموزش نصب آسانسور است.

هر کدام از این دوره‌ ها به‌ صورت جداگانه و کاملاً تخصصی برگزار می‌ شود و کارآموزان می‌ توانند حتی در چند دوره مختلف نیز شرکت کنند. از آن جایی‌ که برق‌ کشی صنعتی و ساختمان از جمله مشاغل بسیار مهم در صنعت ساخت‌ و ساز به شمار می‌ رود و همواره افراد زیادی به‌ دنبال برق کشتی‌ های صنعتی و ساختمانی هستند، کارآموزان با کسب مهارت می‌ توانند بلافاصله وارد بازار کار شوند و به درآمدزایی برسند.

دوره‌ های الکترونیک

دوره‌ های الکترونیک نیز یکی از دپارتمان‌ های آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک است که در آن کارآموزان علاقمند به رشته بردها و الکترونیک می‌ توانند در این کلاس‌ ها شرکت کنند. آموزش‌ های این دوره نیز عبارت هستند از: آموزش تعمیرات برد الکترونیکی، آموزش طراحی برد الکترونیکی، آموزش مهندسی معکوس برد الکترونیکی.

کنترل ابزار دقیق

آموزش‌ های کنترل ابزار در رشته‌ هایی که آن‌ ها را نام بردیم، یکی از درآمدزاترین رشته‌ ها هستند که همواره در جامعه مورد نیاز می‌ باشند و کارآموز پس‌ از طی این دوره‌ ها می‌ تواند وارد بازار کار شود و کسب درآمد کند. آموزش‌ های دوره کنترل ابزار دقیق جزء آموزش‌ های کاملاً تخصصی و دشوار آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک می‌ باشد که کارآموزان در آن‌ جا به‌ طور جدی و تخصصی مهارت‌ های لازم را یاد می‌ گیرند. در واقع هدف از برگزاری این دوره‌ ها نیز آموزش مهارت‌ های لازم برای کارآموزان جهت ورود به حوزه کار و رفع نیازهای جامعه نسبت به این مشاغل می‌ باشد.

ویژگی‌های بهترین آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک

  •  دارای اساتید متخصص و خبره

اولین نکته‌ای که باید قبل از هرچیز به آن توجه داشته باشید، اساتید بهترین آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک است. استاتید این مجموعه باید علاوه بر دانش کافی و مدارک معتبر، تبحر لازم در این دانش را داشته باشند تا بتوانند علاوه بر مسائل کلی جزئیات این حرفه را نیز به شما آموزش دهند.

  •  تضمین به کارآموز بابت یادگیری حرفه ای تخصص

آموزشگاهی که برای آموزش به آن مراجعه می‌کنید باید به طور دقیق تمام مهارت‌هایی که در اتمام دوره به آن مسلط می‌شوید را برای شما شرح دهند و برای آموزش به شما تضمین بدهند.

  •  پشتیبانی مادام العمر دوره‌ها

باید بدانید که پشتیابی آموزشگاه تاثیر بسیار زیادی روی یادگیری شما خواهد داشت برای همین باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که دارای پشتیبانی مادام العمر دوره‌ها باشد.

  •  زمان بندی متنوع برای افراد شاغل

زمان برگزاری دوره‌ها باید با کارآموز هماهنگی لازم را داشته باشد. بهترین آموزشگاه تخصصی برق و الکترونیک دارای زمان بندی انعطاف پذیر است که هر کارآموز می‌تواند بر اساس برنامه فردی خود از دوره‌ها استفاده کند.دسترسی به آموزشگاه باید یکی از اولویت‌های اصلی کارآموز باشد. برای شرکت در دوره‌ها تخصصی باید بدانید که دسترسی آسان به آموزشگاه در انگیزه شما بسیار تاثیرگذار است.در نهایت صدور مدرک معتبر از جانب آموزشگاه نکته‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید. مدرکی که در پایان دوره اخذ می‌کنید باید در بازار معتبر باشد تا بتوانید با استفاده از آن به راحتی به اشتغال بپردازید.