رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

آردواز چه کاربردی در صنعت سازه دارد؟

آردواز چیست و چه کاربردی در ساختمان سازی امروز دارد؟ آیا استفاده از سقف شیروانی آردواز توجیه علمی و اقتصادی برای سازند ه و کسی که به دنبال یک سقف شیروانی مناسب برای خانه خود است دارد؟ مصالح ساختمانی جدید وقتی وارد بازار می شوند، همیشه سؤالاتی با خود به همراه دارند که پاسخگویی به این سوالات می تواند راهنمای بسیار خوبی برای استفاده کنندگان از این مصالح باشد. راهنمای جامع و کامل زیر تمام ابهامات شما را درباره سقف شیروانی آردواز برطرف خواهد نمود.

What is the application of Ardoaz in the structure industry?

مواد سازنده آردواز

سقف شیروانی آردواز از جمله جدیدترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. آردواز از ترکیبی متفاونت از سیمان، آزبست و برخی مواد و الیاف های طبیعی ساخته می شود. هر کدام از مواد سازنده آردواز مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارند. در محصول نهایی ویژگی های هر کدام از این اجزای سازنده با هم جمع شده و در نهایت منجر به تولید یکی از بهترین و پیشرفته ترین مصالح ساختمانی در ساختمان های امروزی شده است. یکی از مهم ترین بخش هایی که در مصالح ساختمانی جدید مانند سقف شیروانی آردواز شاهد آن هستیم، کیفیت بالاتر به همراه راندمان بالا و زیبایی است. در حال حاضر کمتر کاربری به دنبال استفاده از مصالح ساختمانی معمولی است. بدون زیبایی و جذابیت های ظاهری مخصوصاً مصالحی که در نمای ساختمان به کار می روند، هیچ شانسی برای موفقیت ندارند و آردواز نیز این زیبایی را در خود دارا می باشد.

کاربردهای سقف شیروانی آردواز

سقف شیروانی آردواز دارای کاربردهای بسیار زیادی است که شنیدن این موارد می تواند انگیزه شما را برای استفاده از آن به حداکثر برساند. موارد زیر از مهم ترین کاربردهای آردواز در ساختمان های امروزی هستند.

آیا استفاده از آردواز مقرون به صرفه است؟

قیمت آردواز و هزینه های ساخت و نصب آن نیز یکی از عوامل بسیار مهمی است که می تواند روی انتخاب شما تاثیر داشته باشد. اما آیا استفاده از آردواز با قیمتی که در حال حاضر برای آن لحاظ شده، منطقی و اقتصادی می باشد؟ آردواز دارای طول عمر بسیار زیادی است. استفاده از یک مصالح ساختمانی معمولی هر چند ارزان تر از آردواز نیاز به هزینه های اضافی در سال های بعدی برای نگهداری آن خواهد داشت. از این رو برای محاسبه هزینه های مصالح ساختمانی معمولی باید هزینه های نگهداری و نصب بالای آن را نیز در نظر داشته باشید. آردواز قبل از قرارگیری در سقف شیروانی به اندازه های دلخواه تنظیم شده و به راحتی روی آن نصب می شود و سختی زیادی برای نصب آن نخواهید داشت. از آن گذشته شما می توانید برای سال های بسیار زیاد، بدون هیچ هزینه ای آردواز را روی سقف خانه خود داشته باشید. از این رو است که می توانیم ادعا کنیم که آردواز حتی می تواند مقرون به صرفه تر از مصالح قدیمی و سنتی نیز باشد.

انواع کاربرد آردواز

استفاده برای محافظت از سقف شیروانی ساختمان

یکی از مهم ترین جنبه های استفاده از آردواز در زیبا سازی و حفاظت از سقف های شیروانی خانه ها است. این سقف شیروانی دارای جذابیت های بسیاری زیادی است. این جذابیت آردواز تا جایی رسیده است که در برخی از کشورهای مدیترانه ای از آن برای زیبای سقف خانه های مناطق تاریخی و توریستی استفاده می شود. وقتی شما محو تماشای زیبایی خانه های روستایی شیک و شبیه به هم مخصوصاً در کشورهای همسایه دریای مدیترانه هستید، در واقع این آردواز است که در جلو چشمان شما ظاهر شده است.

آردواز با کیفیتی که دارد می تواند برای سال های بسیار زیادی به عنوان یک محافظ درجه یک سقف خانه شما ایفای نقش نماید که البته این مسئله بسیار حائز اهمیت است شما باید یک نصاب سقف آردواز که خیلی حرفه ای باشد پیدا کنید تا بتواند کار شما را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام دهد.

استفاده از آردواز برای محافظت از نمای ساختمان

ترکیباتی که در آردواز وجود دارد می تواند نمای ساختمان شما را نیز در برابر باران و عوامل طبیعی آسیب زا، محافظت نماید. استفاده از این نوع سقف شیروانی برای محافظت از نما چندی است که در کشور ما نیز رواج پیدا کرده است. بالا بودن راندمان آردواز استفاده از آن را کاملا توجیه پذیر می نماید. در واقع آردواز این شرایط را برای شما فراهم می آورد تا در طولانی مدت بتوانید بدون هزینه محافظت و ایمنی اضافی، سقف و نمایی زیبا و جذاب در اختیار داشته باشید.

استفاده از آردواز برای محافظت از پنجره و سایر تجهیزات

سایه بان پنجره و کولر علاوه بر جلوگیری از تابش مستقیم نور به این تجهیزات باعث می شود که باران نیز عکس العمل منفی روی آن نداشته باشد. استفاده از آردواز برای محافظت از پنجره و کولر در ساختمان شما دو نتیجه مهم و دو هدف مهم را برای شما به دنبال خواهد داشت. در وهله اول از نظر ایمنی دیگر شما هیچ نگرانی بابت آسیب های احتمالی ناشی از آب و هواهای مختلف روی این تجهیزات خواهید بود. در درجه دوم هم دیگر شما نیاز نیست نگران از بین رفتن زیبایی خانه خود در این قسمت های ساختمان باشید. سایبان های معمولی با هر کیفیتی که باشند، زیبایی نمای ساختمان شما را هدف قرار داده و تأثیری منفی روی بیننده می گذارند. حال استفاده از آردواز برای سایبان پنجره می تواند زیبایی ساختمان شما را چندین برابر نماید.

استفاده از آردواز برای سقف پارکینگ حیاط

خانه های ویلایی هم در شهرهای بزرگ و هم در شهرهای کوچک معمولاً دارای پیلوت نبوده و پارکینگ این خانه ها در حیاط تعبیه می شود. همیشه یکی از دغدغه های اصلی کاربران این خانه ها استفاده از تجهیزات مناسب برای سایبان و مسقف نمودن پارکینگ ها دارد. استفاده از تجهیزات فلزی علاوه بر هزینه های زیاد در زمان خرید و هزینه های نگهداری بالا، کیفیت لازم را برای کاربر فراهم نمی آورد. سقف شیروانی آردواز می تواند یک گزینه بسیار عالی برای مسقف نمودن پارکینگ ساختمان های ویلایی باشد. استفاده از آردواز علاوه بر تأمین امنیت و سایه برای ماشین های گران قیمت، زیبایی حیاط شما را نیز چند برابر کرده و آن را تبدیل به یکی از زیبایی های توریستی منطقه شما خواهد کرد. هر بیننده ای با دیدن این صحنه زیبا و جذاب مجذوب تماشای حیاط خانه شما نیز خواهد شد.

استفاده از آردواز برای سقف شیروانی آلاچیق

آلاچیق ها یکی از پر استفاده ترین کاربری ها را در حیاط ساختمان های امروزی دارند. استفاده از فضای زیر آن برای چند دقیقه آرامش و نوش جان نمودن یک فنجان چای می طلبد که از یک مصالح درجه یک و ایده آل مانند آردواز برای ساخت آن استفاده شود. زیبا و بی نقص بودن آردواز باعث می شود که آرامش شما در آلاچیق دوست داشتنی خانه تان در کنار خانواده چندین برابر قبل باشد. اتفاقی که برای رسیدن به آن در شرایط معمولی و در فضای بیرون هزینه های بسیار زیادی را لازم خواهید داشت.

استفاده از آردواز بر روی سر در خانه ها

از سر درهای قدیمی و از مد افتاده خسته شده اید؟ آیا سر درهای قدیمی زیبایی و جذابیت مورد نیاز شما را در جلوی ساختمان خانه شما ایجاد می نمایند؟ آردواز می تواند همه این مشکلات را به راحتی برای شما حل نماید. این ماده به علت مزیت هایی که در بالا به آنها اشاره شد، می تواند در سقف سردر خانه شما به کار رفته و ابهت آن را چندین برابر بیشتر از قبل کند.

استفاده از آردواز برای سقف حیاط خلوت

یکی از دغدغه های بسیار بزرگی که هم سازنده ها و صاحبان طبقه اول ساختمان های مسکونی با آن روبرو هستند، ایجاد سقف در حیاط خلوت خانه ها است. سقفی که علاوه بر پوشش کامل حیاط خلوت، زیبایی آن را نیز کور نکرده و مانع تابش نور به داخل آن نیز نشود. اگر شما فضای کافی برای این کار داشته باشید می توانید در قسمت عمده حیاط خلوت خانه خود مانند یک آلاچیق از سقف شیروانی آردواز استفاده نمایید.

یکی از دغدغه های بسیار بزرگی که هم سازنده ها و صاحبان طبقه اول ساختمان های مسکونی با آن روبرو هستند، ایجاد سقف در حیاط خلوت خانه ها است. سقفی که علاوه بر پوشش کامل حیاط خلوت، زیبایی آن را نیز کور نکرده و مانع تابش نور به داخل آن نیز نشود. اگر شما فضای کافی برای این کار داشته باشید می توانید در قسمت عمده حیاط خلوت خانه خود مانند یک آلاچیق از سقف شیروانی آردواز استفاده نمایید. با مشاهده سقف شیروانی آردواز در حیاط خلوت خانه خود به یاد یک پارک جنگلی زیبا و آرام افتاده و لحظات بسیار شادی را در این قسمت از خانه خود سپری خواهید نمود.

یکی از دغدغه های بسیار بزرگی که هم سازنده ها و صاحبان طبقه اول ساختمان های مسکونی با آن روبرو هستند، ایجاد سقف در حیاط خلوت خانه ها است. سقفی که علاوه بر پوشش کامل حیاط خلوت، زیبایی آن را نیز کور نکرده و مانع تابش نور به داخل آن نیز نشود. اگر شما فضای کافی برای این کار داشته باشید می توانید در قسمت عمده حیاط خلوت خانه خود مانند یک آلاچیق از سقف شیروانی آردواز استفاده نمایید. با مشاهده سقف شیروانی آردواز در حیاط خلوت خانه خود به یاد یک پارک جنگلی زیبا و آرام افتاده و لحظات بسیار شادی را در این قسمت از خانه خود سپری خواهید نمود.

مزیت های استفاده از آردواز

  • طول عمر بسیار بالا • محافظت از نمای ساختمان در برابر باران و سایر عوامل طبیعی • محافظت از نمای ساختمان در برابر کثیف شدن و نشست گرد و غبار • افزایش زیبایی نمای ساختمان • جلوگیری از نفوذ آب این ها از جمه مزیت های اصلی و عمده سقف شیروانی آردواز در ساختمان های امروزی هستند که در برخی موارد می توانند مزیت های خاصی را برای ساختمان های خاص نیز به دنبال داشته باشند. اما همین مزایا به اندازه کافی آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی سقف شیروانی نموده است.

یک ویژگی منحصر به فرد

یکی از مزیت های اصلی آردواز برای ساختمان شما تبدیل نمودن آن به یک جاذبه توریستی در منطقه خواهد بود. این وسیله خانه شما را کاملا منحصر به فرد و خاص جلوه داده و از این پس همه شهر این منطقه از شهر را با خانه شما خواهند شناخت.

استفاده از آردواز خانه شما را تبدیل به یکی از خانه های ویلایی زیبای لب دریای خزر نیز خواهد نمود. با آردواز شمال را به شهر خود خواهید برد. استفاده از آردواز در شهرهای شمالی به دلیل مقاومت بالایی که این مصالح در برابر رطوبت و آب باران دارد، بسیار رواج پیدا کرده است.