رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

کانادا به چه مشاغلی نیاز دارد؟

هر ساله، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بر اساس نیازهای شغلی این کشور تغییر می کند. اطلاع کامل از این لیست ، برای برنامه ریزی مسیر شغلی در کانادا یا حتی اخذ ویزای توریستی کانادا یک امر ضروری است. بنابراین، افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند الزاما باید این لیست را بررسی و شغل مورد نظرشان را جستجو کنند. در این مقاله به تمامی مشاغل با ناک های شغلی کانادا ، شغل های پردرآمد در کانادا و بهترین شغل ها برای مهاجرت به کانادا می پردازیم.

محتوای این مطلب نمایش

آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا | پناهندگی با ویزای توریستی کانادا | میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

لیست ناک های شغلی کانادا

کانادا همواره از افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کانادا هستند، استقبال می کند؛ و یکی از ساده ترین و آسان ترین مسیرهای مهاجرت را بر اساس یک سیستم امتیاز بندی برای آنها در نظر می گیرد. سالیانه، سیستم طبقه بندی ملی مشاغل مورد نیاز کانادا یا به اختصار NOC لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را منتشر می کند. بر اساس سطح و نوع مهارت، ناک ها به صورت زیر دسته بندی می شوند:

  • نوع مهارت 0 : مشاغلی که مرتبط با مدیریت هستند.
  • سطح مهارت A : مشاغل تخصصی که معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارند.
  • سطح مهارت B : مشاغل فنی که معمولا به مدرک فنی یا کارآموزی نیاز دارند.
  • سطح مهارت C : مشاغل معمولی که معمولا به دیپلم دبیرستان نیاز دارند.
  • سطح مهارت D : مشاغلی که تنها به آموزش نیاز دارند.
نوع مشاغل ناک شغلی کانادا
مشاغل مدیریتی 0
مشاغل تجاری، مالی و اجرایی 1
مشاغل علوم کاربردی و طبیعی و دیگر شغل های مرتبط 2
مشاغل بخش سلامت 3
مشاغل بخش آموزشی، حقوقی، مدارس و خدمات دولتی و اجتماعی 4
مشاغل هنری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی 5
مشاغل بخش فروش و خدماتی 6
مشاغل بخش حمل و نقل 7
مشاغل بخش منابع طبیعی، کشاورزی و محصولات مرتبط 8
مشاغل بخش تولید و تاسیسات 9

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

مشاغل زیادی در کانادا به نیروی کار نیاز دارند و این بهترین فرصت برای دریافت اقامت درکانادا است. در لیست زیر، بهترین شغل برای در سال 2022 ارایه شده است:

1- راننده ( ناک 7511 ،7521 ، 7452، 7513)

در آینده نه چندان دور ،کانادا به تعداد زیادی راننده نیاز خواهد داشت تا به نیاز روزافزون حمل و نقل در داخل و اطراف کانادا پاسخ دهند. متوسط حقوق راننده کامیون 44.000 دلار در سال است.

2-مسئول پذیرش( ناک 1414)

مسئول پذیرش به عنوان نماینده شرکت، وظیفه مهمی را بر عهده دارد. با توجه به افزایش کسب و کارها در کانادا، درخواست برای مسیول پذیرش افزایش یافته است. حقوق سالیانه این شغل 35.000 دلار است.

3- مهندس برق (ناک 2133)

با وجود 6 نیروگاه هسته ای در کانادا ، نیاز به مهندس برق برای آنالیز، طراحی و ساخت سیستم های برقی انکار ناپذیر است. مهندسین برق حقوق سالیانه 91.000 دلار دریافت می کنند.

4- آشپز (ناک 6321)

با توجه به چند فرهنگی بودن کانادا، این کشور به آشپزهایی نیاز دارد که در غذاهای خارجی تخصص داشته باشند. درآمد آشپزها 40.000 دلار در سال است.

5- صندوقدار ( ناک 6611)

صندوقداری یکی از ساده ترین مشاغل مورد نیاز کانادا است که نیازی به تحصیلات بالا ندارد. بنابراین اگر جوان هستید و تجربه کاری کافی ندارید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد. حقوق صندوقدار بین 22.000 دلار تا 28.000 دلار در سال است.

6- فیزیوتراپ ( ناک 3142)

بازار کار فیزیوتراپی در استان های انتیاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا به سرعت در حال رشد است زیرا جمعیت مسن زیادی در این استان ها به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. متوسط حقوق سالیانه فیزیوتراپ 78.000 دلار است.

7- حسابدار ( ناک 0111، 1111)

8- پرستار ( ناک 3012 )

با توجه به همه گیری کرونا کشورکانادا برای ارایه مراقبت های درمانی به تعداد پرستاران زیادی نیاز دارد. حقوق پرستاران 77.000 دلار در سال است که بسته به سطح تجربه در استان های مختلف متفاوت است.

9-متصدی فروش ( ناک 6411)

متصدی فروش در طول خرید، مشتریان را راهنمایی و کمک می کند تا آنها از خرید محصولات احساس رضایت کنند.  حقوق سالانه متصدی فروش 52.000 دلار است.

10-مشاور مالی  ( ناک 0111، 1114)

در حال حاضر، حدود 90000 مشاور مالی در کانادا مشغول به کار هستند و هنوز درخواست برای این شغل در کانادا وجود دارد. مشاوران مالی به عنوان یکی از پردر

آمدترین مشاغل، 65.000 دلار در سال درآمد دارند؛ اما برای مشاوران با تجربه این عدد به 108.000 دلار در سال می رسد.

11- داروساز ( ناک 3131)

برای فعالیت به عنوان یک داروساز در کانادا به مدرک داروسازی (و یا قبولی در آزمون PEBC) و ثبت نام در استانی که می خواهید کار کنید،نیاز دارید. داروسازان به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا 130.000 دلار در سال دریافت می کنند.

12- معماری ابری ( ناک 2171)

معماری ابری از جمله مشاغلی است که در زمینه شبکه به شرکت ها و مجموعه ها خدمات رسانی می کند. معماران ابری، نیازهای یک کسب و کار را بررسی می کنند و  طرح های عملی به آنها اریه می دهند. حقوق پایه معماران ابری 120.000 دلار در سال است.

13- روانشناس ( ناک 4151)

در جوامع پیشرفته، سلامت روان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روانشناسان با ارایه راهکارهایی، افراد را در مدیریت رفتار و تصمیم گیری راهنمایی می کنند. درآمد روانشناسان بین 97.451 دلار تا 130.932 دلار در سال متغیر است.

14- مدیر اجرایی ( ناک 1241)

مدیر اجرایی جز مشاغل کلیدی در هر کسب و کاری محسوب می شود. آنها وظیفه سازمان دهی اکثر کارها را بر عهده دارند. حقوق تقریبی سالیانه مدیران اجرایی 45.927 دلار است.

15-مسئول بازاریابی ( ناک 6222)

با توجه به اینکه محصولات و خدمات جدید هر روز وارد بازار می شود، بنابراین جلب توجه مشتریان بسیار اهمیت دارد. مسئول بازاریابی با تسلط بر شیوه های مختلف جذب مشتری، مسئولیت اینکار را بر عهده دارد. مسئول بازاریابی 48.000 دلار  در سال دریافت می کند.

16- جوشکار (ناک 7327)

در کاناد جوشکاران از درآمد بسیاری خوبی برخوردار هستند و نکته جالب این است که این شغل به مدرک دانشگاهی یا تحصیلات بالا نیاز ندارد. حقوق یک جوشکار بین 73.000 دلار تا 102.000 دلار در سال است.

17-کارگر ( ناک 7611)

وظایف کارگران طیف وسیعی از مشاغل را شامل می شود و به یک شغل خاص محدود نمی شود. حقوق معمول برای کارگران سالانه 47.000 دلار است.

18- دامپزشک( ناک 3114)

با وجود تعداد زیاد حیوانات خانگی در کانادا، تعداد دامپزشکان بسیار کمی در این کشور وجود دارد. دامپزشکان با ارایه مدرک تحصیلی و مجوز فعالیت می توانند در کانادا مشغول به کار شوند. میانگین حقوق دامپزشکان 95.000 دلار در سال است.

19-مدیر منابع انسانی(ناک 0112)

نیروهای جدید هر شرکت و سازمان توسط مدیر منابع انسانی آن شرکت انتخاب می شوند. با توجه به این مسیولیت مهم ، شغل مدیریت منابع انسانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مدیر منابع انسانی 89.000 دلار در سال دریافت می کند.

20-توسعه گر وب( ناک 2175)

توسعه گران وب شانس زیادی برای دریافت مجوز کار در کانادا دارند، زیرا حتی دولت کانادا هم به این شغل نیاز دارد. حقوق تقریبی توسعه گران وب 69.000 دلار در سال است.

شغل های خوب در کانادا

اسامی مشاغل نام استان ها
پزشک ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد
دندانپزشک مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، یوکان
مهندس ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، یوکان
مدیر IT ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان
مدیر بهره برداری نفت و گاز اونتاریو و بریتیش کلمبیا
مدیر فروش مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
وکیل مانیتوبا
خلبان بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، اونتاریو، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
حسابدار  بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، اونتاریو، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
پرستار ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان

شغل های نیمه تخصصی در کانادا

مشاغل نیمه تخصصی در سطح مهارت C سیستم ناک طبقه بندی می شوند. این مشاغل معمولا تنها به مدرک دیپلم و یا آموزش های خاص همان شغل نیاز دارند.

اسامی مشاغل نام استان ها
راننده کامیون ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
مدیر قسمت پذیرش هتل ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
خدمات نظافت منزل ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
قصاب ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران منازل ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
سرآشپز  مانیتوبا، آلبرتا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان
دامپروری مانیتوبا
جوشکار  مانیتوبا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
لوله کش مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک
برق صنعتی  اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان

شغل های ساده در کانادا

شغل های ساده در کانادا در سطح مهارت D دسته بندی می شوند. این مشاغل تنها به آموزش در حین کار نیاز دارند.

اسامی مشاغل نام استان ها
کارگران پرورش ماهی و تولید غذاهای دریایی اونتاریو بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد
کارگران معدن و فرآوردهای فلزی ساسکاچوان، اونتاریو، بریتیش کلمبیا
کارگران ساختمانی ساسکاچوان، اونتاریو، آلبرتا
نظافتچی ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران فراورده های غذایی ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا
کارگران مزرعه ساسکاچوان، اونتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
دستیار آشپز  و پیشخوان غذا ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران بخش جنگلداری و چوب بری اونتاریو و بریتیش کلمبیا
آشپز  مانیتوبا، آلبرتا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
منشی مرکز تماس آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور

کانادا به دلیل داشتن مشاغل با درآمد بالا در دنیا مشهور است. این کشور هر ساله مشاغل زیادی را برای افراد با مهارتهای مختلف ارایه می کند. شغل های پردرآمد کانادا را می توانید مشاهده کنید

1- جراحان/ پزشکان

جراحان و پزشکان از بالاترین درآمدها در کانادا برخوردار هستند. از الزامات شغلی آنها داشتن تحصیلات و تجربه کاری است. در سال 2022 متوسط درآمد پزشکان و جراحان بین 236.000 دلار تا 676.000 دلار تخمین زده شده است.

2- قضات

در سال 2022 سیستم قضایی کانادا در رتبه دوم مشاغل پردرآمد این کشور قرار گرفته است. قضات سالیانه بین 198.000 دلار تا 565.000 دلار حقوق دریافت می کنند.

3- وکلا

وکلا در میان پردرآمدترین مشاغل کانادا قرار دارند. بر اساس مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته، در آمد وکلا به طور میانگین 160.000 دلار تا 460.000 دلار در سال است.

4- مدیران بانکی

مدیران بانکی با متوسط حقوق 104.000 دلار در سال در بین مشاغل پردرآمد کانادا قرار دارند. مدیران بانکی در یکی از بخش های حیاتی کانادا فعالیت می کنند.

5- مدیر کل اجرایی

طبق آمار، مدیر کل اجرایی(CEO) سالیانه به طور میانگین بین 141.000 دلار تا 405.000 دلار درآمد دارند که بیش از دو برابر متوسط درآمد نیروی کار در کانادا است.

6- مدیران ارشد مالی

مدیران ارشد مالی(CFO) بالاترین درآمد را در دنیای بیزینس دارند. متوسط حقوق مدیران ارشد مالی در کانادا 378.000 دلار در سال است.

7- متخصص ارتودونسی

متخصصان ارتودونسی در سال 2022 بیشترین درآمد را در بین متخصصین خواهند داشت. درآمد متخصصین ارتودنسی بین 287.000 دلار تا 365.000 دلار در سال است که نسبت به سال 2021 پنج درصد افزایش یافته است.

8- اساتید دانشگاه

اساتید دانشگاه جز مشاغل پردرآمد کانادا محصوب می شود. اساتید دانشگاه سالیانه 324.000 دلار حقوق دریافت می کنند.

9-خلبانان

از دیگر شغل های پردرآمد در کانادا خلبانی است. آنها به طور میانگین بین 94.000 دلار تا 270.000 دلار در سال درآمد دارند.

10- مدیران بازاریابی

مدیران بازاریابی در جایگاه دهم لیست مشاغل پردرآمد کانادا قرار دارند. حقوق آنها بین 84.000 دلار تا 243.000 دلار در سال متغیر است.

دیگر مشاغل کانادا که از حقوق بالایی برخوردار هستند:

نام مشاغل میزان حقوق سالانه
مدیر حسابداری 178.000 دلار
تحلیلگر مالی 160.000 دلار
طراح گرافیک 75.000 دلار
معمار 147.000 دلار
تحلیلگر کسب و کار 154.000 دلار
مهندس عمران 111.000 دلار
مهندس مکانیک 118.000 دلار
داروساز 151.000 دلار
مهندس زیست پزشکی 98.500 دلار
مدیر منابع انسانی 178.000 دلار

مشاغل هنری  در کانادا

کشور کانادا موقعیت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان هنر ارایه می کند، بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا با مدرک هنر را دارید معطل نکنید.  شهرهای تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور، اوتاوا، واترلو و میسیساگا مراکز اصلی مشاغل هنری در کانادا هستند.

در ادامه پنج شغل هنری مورد تقاضا در کانادا به همراه متوسط حقوق را مشاهده می کنید.

1- هنرمند چند رسانه ای

هنرمندان چند رسانه ای در بخش های مختلف از جمله دفاتر تبلیغاتی، بازاریابی، مراکز چند رسانه ای، شرکت های ساخت فیلم و بازی های ویدیویی فعالیت می کنند . متوسط حقوق سالیانه هنرمندان چند رسانه ای 51.000 دلار در سال است.

2- طراح لباس

بخش تولید پوشاک کانادا به سمت بازارهای انحصاری و خاص در حال حرکت است، ازین رو تقاضای زیادی برای طراحان مد در این حوزه وجود دارد. با توجه به افزایش فروش آنلاین در این کشور ، شما از طریق استارت آپ ها می توانید به صورت شخصی فعالیت کنید. متوسط حقوق هنرمندان چند رسانه ای در کانادا 54.000 دلار در سال است.

3- مدیر هنری

برای فعالیت به عنوان مدیر هنری در کانادا به مدرک تحصیلی در رشته های مرتبط و حداقل سه سال سابقه کار نیاز دارید. مدیران هنری سالانه 78.000 دلار دریافت می کنند.

4-تهیه کننده و کارگردان

در کانادا استودیو های هنری زیادی وجود دارد که مراکز آنها تورنتو، ونکوور،مونترال و هالیفاکس است. شما به عنوان کارگردان و تهیه کننده سالانه تقریبا 102.000 دلار در کانادا درآمد دارید.

5-طراح گرافیک و ادیتور

تقاضای بالایی برای طراحان گرافیک و ادیتورها در کانادا وجود دارد. موقعیت های شغلی زیادی در این حیطه کاری برای گرافیست ها ارایه می شود. متوسط حقوق گرافیست ها و ادیتورها بین 70.000 تا 80.000 دلار است.