شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

شماره مجازی چیست و خرید شماره مجازی چه مزایایی دارد؟ این سوالی هست که زیاد از ما پرسیده می شود. شماره مجازی در واقع راهکاری است بسیار ساده و ارزان برای داشتن یک شماره اختصاصی بدون استفاده از سیم کارت فیزیکی که می توان با آن به برقراری تماس صوتی و ارسال پیامک اقدام نمود. ساخت شماره مجازی کاملاً رایگان بوده و به سادگی با استفاده از برنامه های اندرویدی و یا ios که شرکت های ارائه دهنده این خدمات در اختیار کاربران قرار می دهند می توان اقدام به ساخت یک شماره مجازی نمود.

شماره مجازی چیست و چگونه شماره مجازی بسازیم؟

با خرید شماره مجازی هرکسی قادر خواهد بود بدون استفاده از یک سیم کارت فیزیکی به ارسال پیامک و برقراری تماس صوتی بپردازد. شماره های مجازی  این قابلیت را دارند که یک شماره اختصاصی از یک کشور دیگر را در اختیار شما قرار دهد. در واقع این شماره تلفن کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد و هر انتظاری را که از یک شماره حقیقی انتظار دارید می توانید با استفاده از شماره های مجازی  به آن دست یابید.

برای ساخت شماره مجازی کافی است که با داشتن یک اکانت سایت ها و شرکت هایی که شماره های مجازی را ارائه می دهند این کار را انجام دهید. شماره های مجازی  معمولاً توسط شرکت هایی از دو کشور کانادا و آمریکا این شماره ها را در اختیار شما قرار می دهند. آیا این جالب نیست که بدون داشتن سیم کارت حقیقی این کشورها می توان شماره تلفنی اختصاصی از آن کشورها را داشت. در این نوع شماره ها شما نیاز به یک دستگاه یا خط تلفن ویژه ندارید.

کاربردهای شماره مجازی ( شماره مجازی چیست؟)

همان طور که خودتان هم می دانید از بهترین استفاده ای که می توان با شماره مجازی انجام داد این است که با داشتن این سرویس شما می توانید به راحتی در شبکه های اجتماعی مختلف حساب کاربری مختلف را ایجاد کرد. مزیت این کار به این دلیل است که نیاز به استفاده از چند سیم کارت فیزیکی نیست و اگر بخواهیم هر حساب کاربری که در شبکه های اجتماعی داشته باشیم از سیم کارت های فیزیکی استفاده کنیم باید هزینه زیادی بابت این کار بپردازیم.

از دیگر مزایای شماره مجازی است که در صورتی نیاز به یک شماره خارجی می توانیم از قابلیت های آن به صورت مجازی استفاده کنیم و نیاز به دردسرهای داشتن سیم کارت فیزیکی یک کشور خارجی و استفاده از آن در ایران نیست.

کسانی که مجبور هستند با بستگان و آشنایان و یا این که از لحاظ کاری و تجاری با یک شماره خارجی در کشور دیگر تماس بگیرند اگر بخواهند از شماره داخلی برای این کار استفاده کنند مطمئناً باید هزینه زیادی بپردازند. اما استفاده از شماره های مجازی  می توانند از نظر اقتصادی بسیار به صرفه باشد.

از دیگر کاربردهای شماره مجازی این است که هویت مکانی شما در هنگام تماس با دیگران مشخص نمی شود بنابراین می توانید به راحتی از داخل ایران با شماره ای در کشوری دیگر تماس برقرار کرده بدون این که موقعیت مکانی شما برای آن ها آشکار شود.

از دیگر کاربرد شماره های مجازی  که خوب است به آن اشاره کنیم این است که همان طور که می دانید اکثر سایت ها و شرکت ها از خدمات دهی به ما ایرانی ها به دلیل تحریم های دولت امریکا معذور هستند بنابراین با داشتن شماره های مجازی  می توانیم به راحتی از خدمات این سایت ها و شرکت های خارجی استفاده کنیم بدون این که آن ها متوجه شوند که ما از داخل ایران در حال استفاده از خدمات آن ها هستیم. کار ساخت شماره مجازی به راحتی آب خوردن است و می توان با این کار بسیاری از تحریم های مربوط به سایت ها را دور زد.

مزایا و معایب شماره مجازی

حالا که فهمیدم شماره مجازی چیست ؟ می توانیم در مورد مزایا و معایب شماره مجازی حرف بزنیم. باید خدمت شما عرض کنیم که با استفاده از شماره مجازی به سخت افزار خاصی نیاز نیست و می توان از طریق سرویس خدمت ابری این کار را انجام داد. از دیگر مزایای استفاده از شماره های مجازی  این است که راه اندازی آن آسان بوده و همچنین بسیاری از خدمات مانند IVR، انتقال تماس، ضبط تماس و نیز VOIP را می توان با داشتن این شماره ها بهره برد. از مهم ترین مزایا این است که دسترسی آسان را می توان با استفاده از این شماره ها با نقاط مختلف جهان برقرار کرد.

از معایب ساخت شماره مجازی این است که امنیت شماره های مجازی ممکن است برخی مواقع به راحتی زیر سوال برود. برای جلوگیری از این کار بهتر است در زمان ساخت شماره مجازی از هر شرکت و سرویس دهنده ای که آشنایی کافی با آن ندارید استفاده نکنید.

باید توجه داشت که هر کدام از شماره های مجازی تاریخ انقضاء دارند و این شماره ها معمولاً تا ابد به شما اختصاص داده می شود و حتی ممکن است چون شماره های مجازی که به شما اختصاص داده شده قبلاً در دست فرد دیگری بوده باشد بنابراین در استفاده از آن ها توصیه می شود که سعی شود زیاد هویت اصلی خود را برملا نکنید. البته نکته ای که باید توجه کنید این است که برخی از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام به شما اجازه استفاده از این شماره ها را به دلیل مسائل امنیتی مربوط به آن نمی دهند.

نحوه ساخت شماره مجازی چگونه است؟

برای ساخت شماره مجازی راحت ترین روش این است که از برنامه هایی که شرکت ها و سایت های ارائه دهنده خدمات این نوع شماره ها در اختیار کاربران قرار می دهند استفاده کنید. کافی است که برنامه مربوطه برای مثال برنامه را روی گوشی خود نصب کنید و با طی کردن مراحلی که در برنامه مشخص شده است اقدام به ساخت شماره مجازی به صورت کاملاً رایگان نمایید. در این مطلب به صورت کامل شماره مجازی چیست را معرفی کردیم. همچنین کاربردهایی شماره مجازی که بتوان در کسب و کار  و زندگی روزمره از آن استفاده کنیم معرفی شده است.

با وجود همه گیری راه های ارتباط اینترنتی از جمله مسنجر ها و شبکه های اجتماعی طبیعتاً نیاز های مختلفی در رابطه با این سرویس ها مطرح می شود که یکی از مهم ترین نیاز ها داشتن چند اکانت در کنار یکدیگر می باشد. از طرفی به هر دلیلی ممکن است که افراد تمایلی به ساخت اکانت با خطوط تلفن همراه شخصی خود نداشته باشند.

بهترین راه حلی که برای این مشکل نیز وجود دارد استفاده از شماره مجازی می باشد. کاربرد  به این صورت است که با ساده ترین فرآیند ممکن بدون نیاز به هیچگونه احراز هویت صاحب یک شماره بین المللی از طرف هر کشوری که بخواهید شده و می توانید از طریق آن اقدام به ایجاد اکانتهای مختلف در شبکه های اجتماعی و مسنجر ها کنید.

با وجود همه گیری راه های ارتباط اینترنتی از جمله مسنجر ها و شبکه های اجتماعی طبیعتاً نیاز های مختلفی در رابطه با این سرویس ها مطرح می شود که یکی از مهم ترین نیاز ها داشتن چند اکانت در کنار یکدیگر می باشد. از طرفی به هر دلیلی ممکن است که افراد تمایلی به ساخت اکانت با خطوط تلفن همراه شخصی خود نداشته باشند. بهترین راه حلی که برای این مشکل نیز وجود دارد استفاده از شماره مجازی می باشد. کاربرد  به این صورت است که با ساده ترین فرآیند ممکن بدون نیاز به هیچگونه احراز هویت صاحب یک شماره بین المللی از طرف هر کشوری که بخواهید شده و می توانید از طریق آن اقدام به ایجاد اکانتهای مختلف در شبکه های اجتماعی و مسنجر ها کنید.

بهترین راه حلی که برای این مشکل وجود دارد استفاده از شماره های مجازی می باشد. کاربرد شماره مجازی و همینطور جزئیات و جوانب آن را در ادامه به صورت مفصل برایتان شرح خواهیم داد اما تا به اینجا بدانید که در صورتی که از شماره های مجازی برای افتتاح حساب در شبکه های اجتماعی و مسنجر و استفاده کنید تمام محدودیت هایی که برای این کار با خطوط شخصی خود داشتید از بین خواهد رفت و می توانید به تعداد دلخواه اکانتهای مختلف بدون اینکه آن ها اکانتها هیچ ارتباطی با هویت شخصی شما داشته باشند بسازید.

در سطر های پیشین مختصر اشاراتی به کاربرد شماره مجازی شد اما اکنون قصد داریم پس از معرفی ماهیت خود شماره مجازی به صورت کامل در رابطه با آن صحبت کنیم. به صورت کلی شماره مجازی یک شماره می باشد که توسط آن بدون داشتن سیمکارت و هرگونه احراز هویت می توانید اقدام به بازگشایی اکانت در نرم افزار های مختلف کنید. کاربرد شماره مجازی بیشتر برای استفاده در مسنجر ها و شبکه های اجتماعی می باشد اما بعضی از سرویس های خاص توانایی ارائه امکاناتی همانند ارسال و دریافت پیامک و همینطور تماس را نیز برای شما فراهم می کند البته توسط امکانات خاص خود و نه به صورت مستقیم.

شماره های مجازی وجود خارجی و حقیقی نداشته و تنها همانطور که از نامشان پیدا است به صورت مجازی هستند و توسط ارائه دهنده های خاصی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. در هنگامی که از شماره های مجازی استفاده می کنید هیچ ردی از هویت اصلی یا خط تلفن همراه شخصی شما وجود نداشته و همینطور به دلیل ارزان بودن این خدمات می توانید با تهیه چندین شماره همزمان چندین اکانت در نرم افزار های مختلف داشته باشید.

مزایای شماره مجازی

سرویس های شماره مجازی امروزه بسیار پر طرفدار و پر استفاده هستند و علاوه بر افراد، بسیاری از شرکت ها و مجموعه های تجاری نیز از این خدمات استفاده می کنند. دلیل این محبوبیت و همچنین مزایای این سرویس که در نهایت باعث گسترش کاربرد شماره مجازی شده به شرح زیر می باشد:

همگی این مزیت ها در کنار موارد دیگر باعث شده تا کاربرد شماره مجازی روز به روز گسترده تر شده و هر روز به ارائه دهندگان این سرویس اضافه شود.

امنیت شماره مجازی

هر گاه که موضوع شبکه های اجتماعی و اکانتهای موجود در آن به میان می آید اولین موضوعی که مورد توجه همه است امنیت می باشد. شماره های مجازی پتانسیل داشتن امنیت بالا حتی در حد خطوط اختصاصی را دارند و تنها مشکل آن ها در این زمینه این است که در صورت از دست رفتن اکانت به هردلیلی برگرداندن آنقدر سخت خواهد شد که البته این موضوع نیز بستگی به ارائه دهنده دارد اما با توجه به کاربرد شماره مجازی و گستردگی آن طبیعتا انواع زیادی از شماره مجازی وجود دارد و بحث سنجش امنیت آن موضوعی بسیار مهم و لازمه توجه است.

در این زمینه باید به خدمتتان عرض شود که امنیت شماره مجازی تماما بستگی به ارائه دهنده سرویس دارد! بسیاری از سرویس ها وجود دارند که یک شماره را در اختیار چند نفر قرار می دهند و برای حریم خصوصی کاربران هیچ احترامی قائل نیستند اما از طرفی هستند سرویس های ارائه دهنده ای که یک شماره را تنها در اختیار یک نفر قرار داده و پس از آن اجازه دسترسی به آن شماره را به هیچ فرد دیگری نخواهند داد. بنابراین بسته به تمام فاکتور هایی که بجز مورد ذکر شده وجود دارد، امنیت شماره مجازی را باید بر اساس ارائه دهنده به سنجیدن خود شماره مجازی.

چگونه شماره مجازی بسازیم؟

ساخت شماره مجازی کار ساده ای می باشد. نرم افزار های زیادی مانند textnow حتی به رایگان امکان ساخت شماره مجازی را به شما خواهند داد اما همانطور که به خدمتتان عرض شد با توجه به گستردگی کاربرد شماره مجازی و افزایش نیاز کاربران به این خدمات، هجوم افراد به سامانه های رایگان ساخت شماره مجازی بالا رفته و با توجه به این شلوغی ها  نرم افزار ها و سرویس های ارائه دهنده رایگان شماره مجازی به خوبی کار نمی کنند و شماره ای که از آن ها دریافت شود را نمی توان شماره پایداری دانست.

این سرویس ها شماره را در اختیار چند نفر قرار می دهند و به عبارتی هیچ حریم خصوصی برای کاربر قائل نیستند و ممکن است شماره ای که امروز در اختیار شما باشد فردا در اختیار فرد دیگری قرار بگیرد البته با وجود تمام اطلاعاتی که شما در آن ذخیره سازی کردید بنابراین نمی توان این سرویس ها را معتبر و ایمن دانست.

برنامه برای شماره مجازی واتساپ

برنامه های زیادی برای  وجود دارد از جمله textnow و wabi وجود دارند اما سیاست کاری این برنامه ها قدری عجیب است! این نرم افزار ها کاملاً رایگان ارائه می شوند اما چگونه؟ همانطور که پیشتر ذکر شد کاربرد های شماره مجازی روز به با وجود همه گیری راه های ارتباط اینترنتی از جمله مسنجر ها و شبکه های اجتماعی طبیعتاً نیاز های مختلفی در رابطه با این سرویس ها مطرح می شود که یکی از مهم ترین نیاز ها داشتن چند اکانت در کنار یکدیگر می باشد. از طرفی به هر دلیلی ممکن است که افراد تمایلی به ساخت اکانت با خطوط تلفن همراه شخصی خود نداشته باشند.

بهترین راه حلی که برای این مشکل نیز وجود دارد استفاده از شماره مجازی می باشد. کاربرد  به این صورت است که با ساده ترین فرآیند ممکن بدون نیاز به هیچگونه احراز هویت صاحب یک شماره بین المللی از طرف هر کشوری که بخواهید شده و می توانید از طریق آن اقدام به ایجاد اکانتهای مختلف در شبکه های اجتماعی و مسنجر ها کنید.

بهترین راه حلی که برای این مشکل وجود دارد استفاده از شماره های مجازی می باشد. کاربرد شماره مجازی و همینطور جزئیات و جوانب آن را در ادامه به صورت مفصل برایتان شرح خواهیم داد اما تا به اینجا بدانید که در صورتی که از شماره های مجازی برای افتتاح حساب در شبکه های اجتماعی و مسنجر و استفاده کنید تمام محدودیت هایی که برای این کار با خطوط شخصی خود داشتید از بین خواهد رفت و می توانید به تعداد دلخواه اکانتهای مختلف بدون اینکه آن ها اکانتها هیچ ارتباطی با هویت شخصی شما داشته باشند بسازید.

در سطر های پیشین مختصر اشاراتی به کاربرد شماره مجازی شد اما اکنون قصد داریم پس از معرفی ماهیت خود شماره مجازی به صورت کامل در رابطه با آن صحبت کنیم. به صورت کلی شماره مجازی یک شماره می باشد که توسط آن بدون داشتن سیمکارت و هرگونه احراز هویت می توانید اقدام به بازگشایی اکانت در نرم افزار های مختلف کنید. کاربرد شماره مجازی بیشتر برای استفاده در مسنجر ها و شبکه های اجتماعی می باشد اما بعضی از سرویس های خاص توانایی ارائه امکاناتی همانند ارسال و دریافت پیامک و همینطور تماس را نیز برای شما فراهم می کند البته توسط امکانات خاص خود و نه به صورت مستقیم.

شماره های مجازی وجود خارجی و حقیقی نداشته و تنها همانطور که از نامشان پیدا است به صورت مجازی هستند و توسط ارائه دهنده های خاصی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. در هنگامی که از شماره های مجازی استفاده می کنید هیچ ردی از هویت اصلی یا خط تلفن همراه شخصی شما وجود نداشته و همینطور به دلیل ارزان بودن این خدمات می توانید با تهیه چندین شماره همزمان چندین اکانت در نرم افزار های مختلف داشته باشید.

منبع: نامبر ایزی

خروج از نسخه موبایل