رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

انواع پمپ آب بر اساس عملکرد

در ابتدا باید ذکر کنیم که  موتور پمپ آب کشاورزی یکی از مهمترین محصولاتی است که برای پمپاژ آب در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه این گونه از محصولات به صورت گسترده استفاده می شوند چرا که تکنولوژی و فناوری نوین موجب شده تا این تجهیزات قوی بتوانند موجب سهولت در انجام کاری های سنگین از قبیل آبیاری زمین های کشاورزی شوند. این پمپ های کشاورزی بر اساس نوع نصب و عملکرد به چند دسته تقسیم بندی می شوند. در این مقاله چند مورد از این محصولات را نام می بریم و‌ توضیح مختصری راجب شان می دهیم.

پمپ های آب کشاورزی از لحاظ نصب به دو دسته ی اصلی تقسیم بندی می شوند. نوع اول پمپ آب کشاورزی سطحی است. این گونه از محصولات بالاتر از سطح آب نصب می شوند و آب را از منبع به نقطه استفاده انتقال می دهند. نوع دوم آن پمپ آب کشاورزی زیر آب است . این محصولات برخلاف نوع قبلی در زیر سطح آب متصل می شوند و کاربرد زیادی دارند. اما بر اساس عملکرد شامل پمپ آب گریز از مرکز سطحی است. این محصول در منابع آبی زیر زمینی کم عمق استفاده می شوند. همچنین نوع دیگری از موتور آب ها هستند که با نام موتور پمپ آب ارتفاع بالا شناخته می شوند. این موتور پمپ ها برای انتقال آّب در چاه های عمیق استفاده می شوند.

اطلاعاتی در مورد موتور پمپ های آب کشاورزی بر اساس سوخت

یکی از انواع دسته بندی های پمپ های آب کشاورزی از لحاظ سوخت، پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی هستند. برندهای مختلفی اقدام به تولید انواع موتور پمپ های بنزینی و دیزلی نموده اند. قیمت موتور آب های بنزینی و دیزلی با توجه به قدرت و دبی متفاوت است. افراد برای دریافت لیست قیمت موتور پمپ آب بنزینی می توانند به سایت پرشیا دیزل مراجعه نمایند.

درمورد پمپ های آب کشاورزی دیزلی باید ذکر کنیم که قدرت بسیار بالایی دارند. یکی دیگر از انوع پمپ آب کشاورزی پمپ شناور است. این محصول به منظور انتقال آب از آن دسته از چاه هایی که عمیق هستند استفاده می شود و در چاه هایی که عمیق و عمیق کاربرد فراوانی دارد. این گونه از پمپ های سانتریفیوژی این محصولات به یک چرا بر متصل می شوند و برای پمپاژ از مورد استفاده قرار می گیرند. این پمپ های کشاورزی با انرژی الکتریکی کار می کنند و جزو پر کاربرد ترین پمپ های کشاورزی به حساب می آیند. مدل دیگری از موتور

معرفی موتور پمپ آب کشاورزی روبین 

در گذشته  کشاورزان پمپ آب بزرگی داشتند و این پمپ ها از قدرت بالایی هم برخوردار بودند اما چیزی که در این بین کمی آزاردهنده بود میزان سوختی بود که این پمپ ها استفاده می کردند. در حقیقت کشاورزان برای استفاده از پمپ های قدیمی باید سوخت بیشتری استفاده می کردند. اما امروزه محصولاتی با توجه به استانداردها و تکنولوژی روز تولید شده اند که این مشکلات را از بین برده اند. پمپ آب کشاورزی روبین از جمله این محصولات است که با توجه به استاندارد خاصی به مرحله تولید رسیده است.

کشاورزان بر اساس میزان متراژ زمینشان یکی از انواع پمپ های آب کشاورزی را انتخاب می کنند و می تواند زمین زراعی خود را آبیاری کنند. پمپ آب بنزینی روبین از جمله محصولاتی است که می‌ تواند نیازهای کشاورزان را برای آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی تامین کند. همانطور که در قسمت فوق ذکر کردیم این گونه از محصولات ابعاد و وزن مناسبی دارند و سوخت کمتری نسبت به پمپ آب کشاورزی بزرگ قدیمی استفاده می کنند و از طرف دیگر قیمت مقرون به صرفه تری دارند و پرمصرف نیستند.

چرا خرید پمپ آب کشاورزی روبین مناسب است ؟

 زمین های کشاورزی در خارج از شهر هستند و به همین علت ممکن است به برق دسترسی  نداشته باشند. از این جهت موتورهای بنزینی روبین بهترین گزینه برای این زمین‌ ها به حساب می‌ آیند. البته پمپ های آبی که سوخت آن ها دیزلی و نفتی هستند هم برای این شرایطی که کشاورزان عدم دسترسی دارند بسیار مناسب است. این گونه از محصولات به گونه‌ای تولید شده اند که با هزینه کم می توانند بهترین کارایی را ارائه دهند. در واقع کاربری آسانی دارند و بهترین گزینه برای زمین های کشاورزی به حساب می‌ آیند.

کشاورزان می توانند با استفاده از پمپ آب کشاورزی روبین مدل بنزینی با کمترین هزینه زمین های کشاورزی خود را آبیاری کنند و از قدرت بالای موتور این محصول و قدرت پرتاب و قدرت مکش آن نهایت استفاده را ببرند. پمپ های آب کشاورزی روبین دارای دریچه خروجی ۲ اینچ هستند و یک موتور بنزینی چهار زمانه تک سیلندر داراند. به همین جهت قدرت کافی را برای آبرسانی به نقاط مختلف زمین دارا هستند. در حقیقت پمپ های روبین بنزینی می توانند در هر دقیقه در ارتفاع ۲۷ با شدت 600 لیتر آب را پمپاژ کنند. تمامی پمپ های روبین را می توانید از این سایت خریداری نمایید.