رسانه سلامت و دانش

۶۰ قلم داروی گیاهی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

به گزارش شفاف، نفیسه حسینی، مدیرکل دفتر طب ایرانی و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت، پوشش داروهای گیاهی و … است. تاکنون 60 مورد از این داروها تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

۶۰ | بیمه | پوشش

وی در حاشیه بازدید از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: یکی از مشکلات این حوزه گرانی نسخه هایی است که پزشکان متخصص ایرانی برای بیماران تجویز می کنند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داروی ایرانی را باید ارزان و در دسترس بیماران دانست و ادامه داد: به تدریج سایر اقلام دارویی گیاهی نیز به پوشش بیمه ای اضافه می شود.

حسینی زمانی گفت: یکی از سیاست های کلی و اساسی دفتر طب ایرانی و وزارت بهداشت، توسعه گردشگری پزشکی ایران است که تعاملات لازم با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این زمینه انجام شده است. .

وی تصریح کرد: نگاه ویژه به مقوله گردشگری به ویژه گردشگری سلامت می تواند نتایج و تاثیرات بسیاری بر مولفه های مختلف اقتصادی و اشتغال داشته باشد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و معاونت بهداشتی، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: پیشینه، اقلیم و موقعیت جغرافیایی، تنوع گیاهان دارویی، ویژگی و بومی بودن برخی گیاهان دارویی و تاثیر آن ها در تجارت از ظرفیت های موجود است. و مزیت های نسبی سبزوار که می توانند به عنوان جاذبه های گردشگری سلامت نقش اساسی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان