رسانه عمومی

“کمبود نازل” عامل صف‌های طولانی در جایگاه های سوخت سمنان

سلام دکتر/سمنان رئیس کل دادگستری استان سمنان در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر کمبود نازل‌های فعال در جایگاه های سوخت و در نهایت تشکیل صفوف طولانی از وسایل نقلیه در جایگاه‌های عرضه سوخت، ضمن صدور دستورات قانونی لازم، از جایگاه عرضه سوخت شهر سمنان بازدید و بر لزوم رفع مشکلات این بخش تاکید کرد.

محمدجعفر عبدالهی امروز، ۲۹ آذرماه در بازدید از جایگاه‌های سوخت سمنان که با حضور استاندار سمنان انجام شد اظهار کرد: پس از اختلال اخیر در سامانه هوشمند سوخت و تلاش برای بازگرداندن شرایط به حالت قبل که با هوشیاری و همراهی مردم منجر به عبور از این اختلال شد، امکان استفاده از سوخت در استان فراهم شده است.

وی با انتقاد از صفوف طولانی و تاخیر در خدمات دهی در پمپ‌های بنزین افزود: متأسفانه در جریان این بازدید، تأخیر در خدمت رسانی در جایگاه‌ها، مشاهده شد.

وی ادامه داد: مهمترین علل این تاخیر در خدمات رسانی، عدم بکارگیری نیروی کافی برای ارائه خدمات به مردم و کمبود نازل‌های فعال به صورت آفلاین و دستی است که منجر به تشکیل صفوف طولانی از وسایل نقلیه در خیابان منتهی به جایگاه شده است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: کُندی در عرضه سوخت از هیچ جایگاه داری پذیرفته نیست و بایستی تأمین سوخت مورد نیاز و راه اندازی نازل‌ها به تعداد کافی و رفع دیگر نواقص جایگاه‌های سراسر استان به سرعت اتفاق بیفتد. 

وی تصریح کرد: به مسئولان قضایی سراسر استان سمنان دستور داده شد، چنانچه برخی از جایگاه های عرضه سوخت تاکنون به سامانه یکپارچه هوشمند سوخت متصل نشده اند سوخت گیری در این جایگاه ها به صورت آفلاین و دستی اقدام شود.

 عبدالهی بااشاره به فراخوان مدیر عامل شرکت تولید و پخش فرآورده های نفتی استان سمنان، به متصدیان جایگاه ها تأکید کرد: متصدیان جایگاه ها از عرضه سوخت به عده ای افراد سودجو برای فروش سیار، گالنی و بدون ضابطه و خارج از نرخ های مصوب قانونی خودداری و در صورت مشاهده اینگونه تخلفات، باید مراتب را به مراجع انتظامی و قضایی گزارش و مشکلات شناسایی شده را مرتفع کنند.

این مقام ارشد قضایی بر تسریع در خدمت‌رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: با هر گونه تخلف در این بخش برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در خاتمه اظهار کرد: ورود قانونی دستگاه قضایی استان به این موضوع از حیث صیانت از حقوق عامه و نظارت بر حُسن اجرای قوانین است تا علاوه بر اینکه مشکلات جایگاه‌های عرضه سوخت با قید فوریت مرتفع شود، مردم بیشترین بهره‌مندی لازم را از دریافت خدمات عمومی کسب کنند.

"کمبود نازل" عامل صف‌های طولانی در جایگاه های سوخت سمنان

انتهای پیام