رسانه عمومی

کاظمی قمی: سازمان ملل روند بازگشت پناهندگان افغان به کشورشان را تسهیل کند

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان در دیدار با رییس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان تاکید کرد که سازمان ملل باید نقش فعال‌تری در رفع ریشه‌های داخلی مهاجرت ایفا و روند بازگشت پناهندگان به کشورشان را تسهیل کند.

به گزارش سلام دکتر، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان در شبکه ایکس نوشت: « در دیدار با خانم رزا اوتونبایوا رییس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان ضمن اعلام آمادگی برای انتقال فوری کمک‌های بشردوستانه به سیل‌زدگان، بر لزوم مشارکت فعال سازمان‌های بین‌المللی برای کمک به مردم افغانستان  تاکید شد».

وی همچنین نوشت: بررسی مسائل جاری افغانستان و تاثیر آن بر منطقه به ویژه پیامدهای اقتصادی، امنیتی و فرهنگی امواج مهاجرتی از محورهای دیگر این دیدار بود. تاکید کردیم که سازمان ملل باید نقش فعال‌تری در رفع ریشه‌های داخلی مهاجرت ایفا و روند بازگشت پناهندگان به کشورشان را تسهیل کند.

کاظمی قمی در توییت دیگری نوشت: با اشاره به نقش مخرب سیاست‌های آمریکا در منطقه و اعمال نفوذ نامشروع واشنگتن بر سیاست‌گذاری‌های سازمان، بر ضرورت توجه به واقعیت‌های افغانستان و منطقه از سوی سازمان ملل به ویژه در خلال نشست دوحه ۳ و ایفای نقش ذاتی آن سازمان برای استقرار ثبات و صلح پایدار ‏و ایجاد یک نظم عادلانه سیاسی در افغانستان از رهگذر تعامل سازنده و مستمر با کشورهای منطقه تصریح شد.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان همچنین در توییت دیگری تاکید کرد: ابتکارات جدید از جمله گروه تماس منطقه‌ای که از سوی همسایگان افغانستان مطرح شده می‌تواند به واسطه پیوندهای تاریخی متعدد و شناخت عمیق همسایگان، به شکل‌گیری روندهای پویا و راه حل‌های پایدار و ثبات بخش برای صلح و ثبات سازی در افغانستان منجر شود.

انتهای پیام