اقتصادی

چهار شرکت در پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک مشغول بکار شده اند

۸۱۰۰ | اراك | اراک

سلام دکتر/مرکزی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر ۴ شرکت در پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک مشغول شده اند و بنا داریم که شرکت های جدید، کار را ۲۴ ماهه انجام دهند و ظرف یک سال اسکلت ۸۱۰۰ واحدی اتمام می یابد.

علی اکبر اسدی بیستم مهرماه ۱۴۰۲ در جلسه شورای مسکن استان مرکزی در خصوص پروژه ۸۱۰۰ واحدی شهر اراک بیان کرد: با اعمال این تقسیم بندی، رقابت بین پیمانکاران ایجاد می شود تا پروژه عقب افتاده سرعت بگیرد. کارگاه ها تجهیز شده اند و کار در مرحله اجرا قرار گرفته است و با توجه به ضرب الاجل لحاظ شده، کار در مسیر مناسب قرار گرفته است.

دکتر فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی با توجه به مشکل نبود دستگاه ATM در شهر جدید امیرکبیر گفت: ظرف روزهای آینده، به سرعت دو دستگاه ATM در شهر جدید امیرکبیر باید نصب شود و بانک هایی که تمایل دارند سریعا اعلام کنند تا مشکل شهروندان رفع شود.

در این جلسه، انعامی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در خصوص عملکرد استان در حوزه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان کرد: پیرو این قانون تاکنون ۲۸۶۲ خانواده در استان ثبت نام کرده و۸۵۷ خانواده مدارک خود را تکمیل کرده اند، در گام نخست، ۹۷ قطعه زمین و در گام بعدی ۱۱۰ قطعه زمین در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی افزود: تا امروز ۴۷۵ قطعه زمین برای قانون جوانی جمعیت در استان تخصیص یافته است.

انعامی در خصوص پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک گفت: برای این پروژه در کنار شرکت کیسون سه شرکت دیگر (نارنجستان، دژ دیس سپاهان و آرش آرمه) انتخاب شده اند که پس از طی مراحل قانونی و اعتبار سنجی، پروژه بین ۴ پیمانکار تقسیم  شده است.

وی گفت: در حال حاضر ساخت ۲۳۹۲ واحد در اختیار کیسون، ۱۵۶۰ واحد در اختیار نارنجستان، ۸۳۲ واحد در اختیار شرکت دژدیس سپاهان و ۲۴۰۰ واحد در اختیار شرکت آرش آرمه است که باید ظرف زمانی مشخص پروژه را تکمیل کنند.

به گزارش سلام دکتر، در این جلسه مصوب شد که پس از اتمام مرحله سفت کاری در پروژه ها، بلافاصله محوطه سازی و جدول کشی معابر انجام گیرد تا دستگاه های خدمات رسان مانند شرکت های آب، برق و گاز مشکلی در توسعه شبکه های خود نداشته باشند، همچنین قرار شد پیمانکاران پروژه ۸۱۰۰ واحدی در جلسه بعد برای ارائه رزومه خود در جلسه دعوت شوند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.