رسانه سلامت و دانش

پنتاگون دفتر یوفوها ها را راه اندازی کرد

البته ارائه برنامه جدیدی برای بررسی «پدیده های هوایی پیش بینی نشده» در دفتر معاونت اطلاعات و امنیت وزارت دفاع آمریکا باعث ناراحتی برخی از طرفداران به اصطلاح «بیرونی» شده است، زیرا آنها از ارتش آمریکا می خواهند در مورد هر موردی تحقیق کند. در مورد این موضوع، باور نکنید.

ران جیمز، سخنگوی شبکه غیرانتفاعی Mutual UFO، که چنین مشاهداتی را بررسی می‌کند، گفت: «این موضوع محرمانه است و هر چیزی که جریان آزاد اطلاعات نداشته باشد، غیرقابل کنترل و غیرقابل قبول است.

تنظیم کنید "دفتر یوفو" توسط پنتاگون

تأسیس دفتر جدید در آذرماه به تصویب رسید که این قانون را «تشکیل دفتر، ساختار سازمانی و صلاحیت برای مقابله با پدیده‌های جوی غیرمترقبه» توصیف می‌کند. این موضوع در سال‌های اخیر پس از ضبط تصاویر گرفته شده توسط خلبانان ارتش آمریکا که به نظر می‌رسد اشیایی را با سرعت باورنکردنی در حال حرکت و تمرین‌های هوایی پیچیده نشان می‌دهد، مورد بررسی مجدد قرار گرفته است.

اینکه آیا این مشاهدات واقعاً فناوری مبهم هستند یا خیر بحث برانگیز است. مقامات ایالات متحده بیشتر نگران تهدیدات زمینی هستند و نگران هستند که دولت های خارجی در فناوری پرواز پیش از ارتش ایالات متحده پیشرفت کنند.

کریستن گیلیبراند، سناتور دموکرات نیویورک که رهبری این ابتکار را بر عهده داشت، گفت: «تلاش‌های امنیت ملی ما بر اساس برتری هوایی است و این پدیده‌ها چالشی برای برتری ما هستند. ایالات متحده به یک تلاش هماهنگ برای نظارت و درک اینکه آیا این پدیده های آب و هوایی متعلق به یک دولت خارجی است یا چیز دیگری نیاز دارد.

از سوی دیگر، برای بسیاری از این مشاهدات، توضیحات غیرتکنولوژیکی وجود دارد. به عنوان مثال، گزارشی از یک بشقاب پرنده سبز روشن در آسمان کانادا در جولای 2021 در طی یک بارش شهابی منتشر شد که احتمالاً ناشی از سوزاندن شهاب‌سنگ‌ها در جو زمین است. یا یک بشقاب پرنده درخشان که توسط یک آسمان خراش در سوئیس گرفته شده است، می تواند تصویری خارج از کانون ستاره باشد. همچنین توسط خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده ثبت شده است که بشقاب پرنده هایی که ظاهراً بشقاب پرنده های بسیار سریع و ظاهراً چالش برانگیز فیزیکی را نشان می دهند ممکن است نتیجه یک توهم نوری به نام “پارالاکس” باشد که در آن ویدئویی از یک جسم گرفته شده توسط یک دوربین متحرک، تاکید می کند واضح. حرکت یک جسم و به نظر می رسد که بسیار سریعتر از آن حرکت می کند.

موقعیت ظاهری یک شی نسبت به بافت آن، که از جابجایی ناظر ناشی می شود، “مواسط” یا “چشم انداز” نامیده می شود. این حرکت ظاهری در واقع مربوط به عبور زمین به دور خورشید است. اختلاف منظر روشی ساده برای تعیین فاصله از خورشید است و بر حسب ثانیه بیان می شود.

پنتاگون گفت که تلاش جدید برای بررسی ادعاها در مورد مشاهدات بشقاب پرنده، AOIMSG نام دارد.

این تیم تلاش‌های وزارت دفاع و دولت ایالات متحده را برای شناسایی، شناسایی و مکان‌یابی اشیاء مورد بررسی و ارزیابی و کاهش هرگونه تهدیدی برای ایمنی پرواز و امنیت ملی هماهنگ خواهد کرد.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که پنتاگون این گزارش‌های حمله را «جدی» می‌پذیرد، صرفنظر از اینکه آیا شیء هوایی شناسایی شده است یا خیر.

46

دیدگاهتان را بنویسید