مهم ترین دلیل لق شدن ال سی دی آیفون و اندروید

اصلی ترین دلیل بلند شدن ال سی دی گوشی چیست؟

بلند شدن ال سی دی گوشی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که قطعا همه ی آن ها جنبه سخت افزاری خواهند داشت. البته که مشکلات نرم افزاری از عوامل مهم ایجاد یک مشکل سخت افزاری است! شاید این جمله کمی گیج کننده باشد اما در ادامه منظورمان را متوجه خواهید شد.

خراب شدن باتری گوشی، مهم ترین دلیل لق شدن ال سی دی آیفون و اندروید

نصب برنامه های مشکوک، نگه داشتن گوشی در فضای گرم، عدم استفاده از شارژر اصلی اندروید یا آیفون و موارد دیگر همگی از عوامل مهمی هستند که تاثیر مخرب روی باتری گوشی دارند و عمر باتری را کاهش می دهند. به مرور زمان باتری گوشی باد می کند که همین مورد یکی از اصلی ترین است.

تصور کنید شما چند سر رسید را روی میز مرتب میچینید. سطح میز و سر رسید کاملا صاف است اما فرض کنید که زیر یکی از سر رسید ها یک خودکار قرار بدهید. در این صورت سر رسید کاملا صاف و مرتب روی میز نمی ماند. با توجه به این مثال به خوبی می توان متوجه شد که باتری باد کرده گوشی، فضای متفاوت تری را در اختیار می گیرد و در نهایت باعث وارد شدن فشار به صفحه نمایش گوشی می شود. زمانی که فشار وارد شده به صفحه نمایش زیاد باشد، قطعا فاصله ای بین بدنه گوشی و صفحه نمایش موبایل ایجاد خواهد شد.

 

حل مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی اندروید و آیفون

معمولا بلند شدن نمایشگر در گوشی هایی که باتری آن ها قابلیت جدا شدن را ندارد مشکل سازتر خواهد بود. به طور کلی برای حل این مشکل باید هر چه زودتر برای تعویض باتری گوشی اقدام کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به تازگی برای تعمیر باتری گوشی، به یک متخصص مراجعه کرده اید و باتری گوشیتان را عوض کرده اید، این مشکل از همین قسمت آب می خورد.

تعویض باتری گوشی اندروید و آیفون و عدم خرید باتری اورجینال = لق شدن صفحه نمایش

باتری های تقلبی، خیلی زودتر از باتری های اصلی و اورجینال خراب می شوند و زمانی که باتری تقلبی به مرور باد کند، به نمایشگر گوشی فشار وارد می شود و در صورت عدم رسیدگی به این مشکل، حتی احتمال ترک خوردن یا شکستن ال سی دی گوشی وجود دارد.

یکی از دلایلی که به شدت توصیه می شود که تا جای امکان از مراکز معتبر خرید کنید و گوشی هوشمند را جهت تعمیر به متخصصین معتبر بسپارید، همین مورد است. در حال حاضر استفاده از انواع لوازم جانبی تقلبی و خرید و فروش آن در بازار بسیار رواج پیدا کرده است. این احتمال وجود دارد که یک لوازم جانبی تقلبی را به جای لوازم جانبی اصل به شما بفروشند! از این رو تاکید همیشگی ما بر این است که تجهیزات جانبی را تنها از مراکز معتبر بخرید.

 

تعویض صفحه نمایش گوشی، اصلی ترین دلیل لق شدن صفحه آیفون

مشکل لق شدن صفحه آیفون بسیار رایج است و دلیل آن نیز چیزی به جز استفاده از چسب نامرغوب نیست!

اگر گوشی هوشمند خود را به یک تعمیرکار سپرده اید و حس می کنید در حاضر صفحه آیفون لق شده است، به احتمال زیاد در زمان جمع کردن گوشی، از چسب دور لبه های صفحه نمایش استفاده نشده است.

بله درست متوجه شدید. قطعات گوشی های هوشمند بعد از تعمیر باید درست به همان شکلی که بوده اند، چیده شوند اما این سهل انگاری و اهمال کاری از سمت برخی از تعمیرکاران مشکلات عجیب و البته پر هزینه ای را ایجاد می کند.

یک نوار چسبی اطراف صفحه نمایش گوشی های آیفون وجود دارد که تا حدودی گوشی های این برند را در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم می سازد. در صورتی که بعد از تعمیر این چسب به خوبی سرجایش قرار نگیرید، به مرور زمان ذرات آب و گرد، از لبه های صفحه نمایش وارد بدنه گوشی می شوند و بعد از مدت کوتاهی شاهد لق شدن صفحه آیفون هستید. این مشکل در آیفون 6 رایج تر است.

 

بلند شدن ال سی دی گوشی به دلیل ضربه خوردن صفحه گوشی اندروید و آیفون

یکی دیگر از عواملی که در نهایت بلند شدن ال سی دی گوشی را به دنبال خواهد داشت، ضربه خوردن صفحه گوشی سامسونگ، هواوی، آیفون و دیگر برندها است. به صورت کلی زمانی که تنها قسمتی از صفحه نمایش گوشی، جدا شده باشد و فاصله ای بین گوشی و صفحه نمایش ایجاد شده باشد، این احتمال وجود دارد که وارد شدن ضربه به صفحه گوشی باعث این مسئله شده است.

پیشنهاد می شود برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی، از یک قاب مقاوم استفاده کنید که به خوبی لبه های گوشی را بپوشاند. در صفحه ی خرید ، انواع محافظ های مناسب برای تمامی گوشی های هوشمند را مشاهده خواهید کرد که با تخفیف ویژه به فروش می رسند.

در صورتی که مشکلات دیگر مانند ظاهر شدن خط عمودی یا افقی روی LCD گوشی، رنگی شدن صفحه نمایش موبایل، لق شدن ال سی دی و موارد به صورت همزمان با بلند شدن ال سی دی گوشی ایجاد شد، اطمینان حاصل کنید که همه چیز به همان ضربه وارد شده مربوط است.

راه حل مشکل بلند شدن نمایشگر گوشی و نحوه جلوگیری از به وجود آمدن مجدد این مشکل (جمع بندی کلی)

کلی اگر بخواهیم یک راه حل برای این مشکل بگوییم، تعویض باتری گوشی در اولین اولویت قرار می گیرد. اگر باتری موبایل شما خراب شده است، در اولین فرصت برای تعویض آن اقدام کنید. نکته ی مهمی که در این قسمت وجود دارد، این است که اصلا به هیچ عنوان سمت اجناس تقلبی نروید. پیشنهاد می کنیم با مراجعه به صفحه خرید فروشگاه جانبی، هر باتری که مد نظرتان است را با خیال راحت تهیه کنید زیرا این فروشگاه، اصالت کالاها را تضمین خواهد کرد.

نکته نهایی این است که در صورت لق شدن صفحه نمایش، علاوه بر اینکه باید از سلامت باتری مطمئن شوید، همچنین از یک متخصص بخواهید تا چسب لبه های صفحه نمایش را بررسی کند.

منبع : آموزشگاه تعمیر موبایل

خروج از نسخه موبایل