رسانه سلامت و دانش

مهمترین صادرات صنعتی تاریخ ایران به روسیه:دنا پلاس توربو با نام لادا گرانتا مدل ۲۰۲۳ !

۲۰۲۳ | ایران | با

ایران خودرو مدت هاست در تلاش بوده تا به محصولات خود چهره ای بین المللی ببخشد. با اعمال تحریم ها علیه روسیه، این خودروساز داخلی بالاخره موفق شد یکی از بهترین خودروهای خود را به بازار این کشور معرفی کند. روز عرضه که در روسیه می توان آن را آغازی برای همکاری بیشتر شرکت های ایرانی و روسی دانست.

سدان دنا با نام لادا گرانتا و به عنوان مدل 2023 به زودی در اختیار خریداران روسی قرار خواهد گرفت. ایران خودرو با رنگ نقره ای و لوگوی لادا در بسیاری از رسانه های روسیه منتشر شده و ظاهر جذابی از خود به نمایش گذاشته است.

لادا گرانتا 2022-2023 دارای جلوپنجره دوتایی با طراحی مشبک چند ضلعی، چراغ های جلو با طراحی و گرافیک متفاوت و کاپوت یکنواخت با خطوط برجسته است. کناره ماشین نیز شامل ناهمواری و قوس های برجسته است. نمای عقب خودرو دارای چراغ های بزرگ و طراحی نسبتا ساده ای است. البته ایرانی ها تنها با نگاه به پشت خودرو به راحتی می توانند محصول ملی خود را با هر برند و نام خارجی شناسایی کنند!

عرضه لادا گرانتا در روسیه یک دستاورد بزرگ برای ایران خودرو است. هنوز مشخصات فنی و تجهیزات زیر کاپوت این خودرو به صورت قطعی تایید نشده است اما به احتمال زیاد مشابه ایرانی خواهد بود.

بر اساس گزارش های مختلف، مدل ساده روسی از یک موتور 1.7 لیتری بنزینی با قابلیت تولید 105 اسب بخار استفاده می کند. مدل گران‌تر به موتور توربوشارژ قوی‌تری مجهز است که می‌تواند 150 اسب بخار قدرت و 215 نیوتن متر گشتاور برای تولید

ناگفته نماند که فروش دانا با نام لادا گرانتا برای خودروساز داخلی اقدامی پرخطر تلقی می شود زیرا رانندگان روسی با محصولات ایرانی و کیفیت آن آشنایی ندارند. اما ایرانخودرو بر اساس نام و اعتبار لادا و کارخانه ولگا او به فروش مورد انتظار خودروهایش امیدوار است.

227

.