معرفی انواع بسته بندی میوه صادراتی

این روزها دیگر دوره خرید سبزیجات تازه تمام شده است. انسان مدرن با داشتن زندگی پرمشغله ترجیح می‌دهد در زمان انجام خیلی از کارها صرفه‌جویی کند که شستن، تمیز کردن و خرد کردن سبزیجات هم یکی از آن‌ها است. احتمالا شما هم سبزیجات آماده و بسته بندی شده را در سوپرمارکت ها دیده‌اید. اگر دنبال راه‌اندازی کسب و کار صادرات و فروش میوه و سبزیجات هستید یا می‌خواهید در مورد بسته بندی انواع میوه و بسته بندی سبزیجات بیشتر بدانید در مقاله زیر، روش‌های مختلف و متداول و کاربردی بسته بندی میوه و سبزی را معرفی کردیم تا آن‌ها را امتحان کنید.

استفاده از کاغذ میوه جهت دور پیچ میوه

یکی از روش‌هایی که می‌توان میوه را از آسیب های احتمالی در هنگام حمل و نقل محفوظ نگه داشت، استفاده از بسته بندی میوه است. در این روش باید تک تک میوه ها را در کاغذ میوه مومی، کاغذ گراف میوه، کاغذ سولفات یا کاغذ کاهی پیچاند و در جعبه چوبی یا کارتنی قرار داد تا میوه ها به هم برخورد نکنند یا اگر یک میوه پوسیده بود به میوه های دیگر سرایت نکند.

پاکت میوه و سبزیجات تازه

یکی از روش‌های بسته بندی میوه و سبزیجات تازه استفاده از پاکت میوه است که نسبت به کیسه های نایلونی از ارزش بیشتری جهت حفظ محیط زیست برخوردار هستند.

نایلون بسته بندی میوه و سبزیجات

این کیسه های پلاستیکی چاپ شده را می توانید در هر سوپرمارکتی و برای بسته بندی انواع مواد غذایی ببینید. کیسه نایلونی در حال حاضر بهترین انتخاب برای بسته بندی مواد غذایی است که میوه و سبزیجات هم به این گروه اضافه شده اند. نایلون بسته بندی مناسب هر نوع سبزیجات با هر شکل، اندازه و مقداری است و یکی از دلایل استفاده ی زیاد از آن محدودیت نداشتن در زمینه مواد قابل بسته بندی است.

تمام پروسه بسته بندی با نایلون اتوماتیک است و سرعت بیشتری دارد و همیشه بر استریل بودن خط بسته بندی نظارت می‌شود. این سرعت کمک می کند تا سبزیجات تازه تر به دست مشتری برسند. به این نایلون بسته بندی میوه سلفون بسته بندی میوه نیز گفته می‌شود که قابل چاپ است و کمک بزرگی به تبلیغ برند خواهد کرد.

در مراحل نایلون میوه و سبزیجات و کیسه پلاستیکی برخورد با انسان به حداقل می رسد و به همین دلیل احتمال انتقال بیماری پایین می‌آید. این بسته بندی انعظاف‌پذیری زیادی دارد و می توان انواع کیسه نایلونی را بر اساس نیاز انتخاب کرد و مناسب بسته بندی محصولاتی مثل گوجه، سیب زمینی، میوه، خیار، پیاز، بلال، کاهو، نخود فرنگی و… است. همانطور که می بینید تمام این محصولات ویژگی های متفاوتی دارند و شرایط نگهداری آن‌ها فرق می کند. با این حال تمام این محصولات با کیسه نایلونی بسته بندی می‌شوند و تنها کافی است نوع کیسه بر اساس نوع سبزی یا میوه انتخاب شود.

نایلکس بسته بندی میوه و سبزیجات

اگرچه استفاده از نایلکس میوه ضرر زیادی برای محیط زیست دارد اما استفاده از نایلکس و ایلون میوه جهت خرید و حمل میوه رواج زیادی دارد و یکی از روش‌های متداول و رایج جهت خرید و حمل میوه در بین مردم است. بسته بندی میوه و سبزیجات برای کشاورزان، واسطه ها و در نهایت مصرف کنندگان اهمیت بالایی دارد. میوه و سبزیجات باید طراوت خود را حفظ کنند و صحیح و سالم به دست مشتری برسند و آن را از آسیب هایی که در حین حمل و نقل و جابجایی ممکن است به محصول وارد شود، حفظ کنند.

علاوه بر این ها خاصیت و ویتامین هایی که میوه ها و سبزیجات دارند باید حفظ شوند و چون برخی ویتامین ها بر اثر گرما و ماندگاری زیاد از بین می روند، مهم است که حمل و جابجایی این دسته از محصولات به چه شکل انجام شود.

بسته بندی میوه و سبزیجات جهت فروش در سوپر مارکت

استفاده از ظروف یکبار مصرف و سلفون برای بسته بندی میوه هایی که حساس هستند و زود له می‌شوند، مانند توت فرنگی، گوجه، کیوی انتخاب مناسبی است.

کاغذ گراف میوه

یکی از راه های بسته بندی میوه ها استفاده از کاغذ میوه کرافت است. این کاغذ به دلیل مزایایی که دارد، برای بسته بندی میوه ها استفاده می‌شود. از جمله ویژگی های مثبت کاغذ کرافت، سبک بودن، کاهش هزینه های جابجایی و وارد شدن آسیب کمتر به میوه ها است. استفاده از کاغذ کرافت و مقوای کرافت یک روش جذاب یک روش جذاب جهت بسته بندی میوه جهت فروش و صادرات است که در اغلب کشورها استفاده از آن متداول است.
از برگ ها و ساقه گیاهان مختلف نیز جهت بسته بندی میوه و سبزیجات استفاده می‌شود مثلا در باغ ها از ساقه برنج جهت دسته کردن سبزیجات استفاده می‌شود و حمل و فروش سبزیجات را راحت تر می‌کند.

همچنین با روش ها ساده مانند ساخت لوگو با هوش مصنوعی می‌توانید برای خود یک لوگوی اختصاصی داشته باشید

بسته بندی وکیوم

در روش وکیوم تمام هوای داخل بسته بندی با قدرت بالایی خارج می‌شود تا تاثیر اکسیژن و گازهای مخرب به حداقل برسد و بسته بندی فضای کمتری را اشغال کند همچنین این روش باعث افزایش طول عمر محصولات هم می‌شود. بسته بندی وکیوم روش خوبی برای حفظ طعم، بو، جنس و مواد مغذی سبزیجات در مدت زمان طولانی است. روش وکیوم از خراب شدن سبزی و میوه جلوگیری می کند و آن‌ها را تازه نگه می دارد.

یکی از دیگر فواید بسته بندی وکیوم سالم نگه داشتن فرم میوه و سبزیجات است و از له شدن و خراش برداشتن آن‌ها جلوگیری می کند. این قابلیت اجازه می دهد تا سبزیجات تا مدت طولانی انبار شوند بدون اینکه عوامل بیرونی باعث پوسیدگی و آسیب دیدن آن‌ها شود. یکی از مشکلاتی که در فروش سبزیجات در فضای آزاد وجود دارد از دست دادن آب در برابر نور خورشید است که در نهایت باعث کم شدن وزن محصولات می‌شود. این عدد ممکن است در تعداد پایین به چشم نیاید اما در ابعاد بزرگتر بسیار قابل توجه است. بسته بندی وکیوم سبزیجات از کم شدن وزن جلوگیری می کند.

به همین جهت بسیاری از سبزیجات را برای این که طراوت خود را حفظ کنند، داخل سبد هایی قرار می دهند که از بامبو بافته شده اند. این سبد ها که قابل حمل هستند، باعث طولانی تر شدن عمر سبزیجات می‌شوند. درون این سبد ها هم برای حفاظت سبزیجات از گرد و خاک از کاغذ سبد میوه، کاغذ جعبه میوه یا پلاستیک استفاده می‌کنند. این بسته بندی ها از جنس پلی اتیلن هستند و اتمسفر اصلاح شده دارند که باعث کاهش پوسیدگی می‌شوند.

جعبه چوبی بسته بندی میوه

راه دیگری که برای بسته بندی میوه ها می‌توان استفاده کرد، جعبه های چوبی است. این نوع بسته بندی جعبه های چوبی هستند که میوه ها داخل آن‌ها قرار می گیرد و معمولا روی آن‌ها با کاغذ کرافت پوشانده می‌شود. این جعبه توسط بالابر به داخل کامیون های حمل بار منتقل می‌شوند. استفاده از جعبه های چوبی کمک می کند تا میوه ها حین حمل و نقل به سختی جابجا شوند و آسیب کمتری به آن‌ها وارد شود. استفاده از کاغذ کرافت در داخل و روی جعبه های چوبی، به حفظ سلامت میوه ها کمک می کند. درون این جعبه ها هم برای حفاظت سبزیجات از گرد و خاک از کاغذ سبد میوه یا کاغذ جعبه میوه یا پلاستیک استفاده می‌کنند. که باعث کاهش پوسیدگی می‌شوند.

در تمام این موارد از یک کد استفاده می‌شود که بارکد جهانی است و روی بسته بندی برچسب گذاری می‌شود و یک کد ده رقمی است.البته راه‌های دیگری هم برای بسته بندی میوه و سبزیجات وجود دارد که ما در این جا به مهم‌ترین آن‌ها و موثر ترین آن‌ها را در این جا بیان کردیم.

استفاده از نخ کنفی جهت بسته بندی میوه

با توجه به شکل زیر می‌توانید از نخ کنفی نیز جهت بسته بندی میوه و سبزیجات استفاده کنید و به بسته بندی خود جلوه زیباتری دهید.
همان طور که از متن بالا دریافت می‌شود، بسته بندی یک عضو جدانشدنی از بیشتر محصولات خصوصا میوه ها و سبزیجات است و روش هایی که در بالا مطرح شد کمک می کند تا در هنگام حمل و نقل علاوه بر این که طراوت و تازگی میوه ها و سبزیجات حفظ شود، بلکه نوع بسته بندی آن‌ها باعث می‌شود تا ویتامین ها و خاصیت آن‌ها هم حفظ شود. بسته بندی میوه ها و سبزیجات پس از برداشت باعث می‌شود تا درصد ناچیزی از محصولات هنگام جابجایی آسیب ببینند و پوسیده شوند.

مطالب مرتبط: کارت ویزیت تدریس خصوصی زبان انگلیسی

خروج از نسخه موبایل