رسانه عمومی

لایروبی خلیج گرگان، تلاشی گروهی بود

معاون رییس جمهور با بیان اینکه لایروبی خلیج گرگان تلاشی گروهی بود، گفت: بحث طرح طبیعت‌گردی هدیه‌ای به مردم شریف بندر ترکمن، استان گلستان و کل کشور بود که پس از ۲۰ سال رقم خورد و انشالله مردم شریف بندر ترکمن که پشتیبان و ولی نعمتان نظام و انقلاب هستند، به نحو مطلوب از آن بهره‌برداری کنند.

به گزارش سلام دکتر و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاح رسمی کارخانه عمل‌آوری، فرآوری و سردخانه ۱۲۰۰ تنی میگو شرکت گروه توسعه اقتصادی خزر اظهار کرد: خدا قوت می‌گویم به مجموعه شما که در سال رونق تولید، موفق شد این واحد عظیم را راه‌اندازی کند.

وی با اشاره به دور دوم سفرهای ریاست محترم جمهور گفت: سلام ایشان را به همه شما ابلاغ می‌کنم. دولت در راستای وظایف خود باید در میدان باشد تا کارها را پیگیری کند. مردم شریف ما از قول و وعده و خسته شده‌اند و می‌خواهند نتایج کارها را عملا ببینند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم عزیز ما انسان‌های شریفی هستند که در همه عرصه‌ها حضور خود را نشان دادند و دولت مردمی هم باید در بر پایه دو کلیدواژه مردمی و انقلابی امورات مردم عزیز را در میدان پیگیری کند.

معاون رییس جمهور با اشاره به بحث جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: امروز در غزه مظلوم و مقتدر می‌بینیم که سردمداران کفر، مردم شریفی که ریشه در عمق تاریخ دارند را با نهایت قساوت و ظلم از بین می‌برند اما غزه سربلندتر از قبل سر از خاک برمی‌دارد.

سلاجقه در ادامه گفت: آنچه امروز در بحث لایرویی خلیج گرگان دیدیم، یک تلاش گروهی بود که دولت مردمی انقلابی انجام داد و طبق فرمایش رییس جمهور محترم در یک بازه کوتاه کار انجام شد و  این رویکرد جهادی نشان داد اگر بخواهیم، می‌توانیم کار را در اسرع وقت انجام دهیم.

وی ادامه داد: بحث طرح طبیعت‌گردی هدیه‌ای به مردم شریف بندر ترکمن، استان گلستان و کل کشور بود که پس از ۲۰ سال رقم خورد و انشالله مردم شریف بندر ترکمن که پشتیبان و ولی نعمتان نظام و انقلاب هستند، به نحو مطلوب از آن بهره‌برداری کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: من تشکر می‌کنم از سرمایه‌گذارانی که ظرفیت‌های اشتغال، فناوری و کارآفرینی را افزایش می‌دهند و کمک می‌کنند تا از ظرفیت نیروی بومی استفاده شود.

معاون رییس جمهور با اشاره به ظرفیت بالای این کارخانه برای اشتغال‌زایی و همچنین صادرات گفت: میگو مشتقات زیادی دارد که باید در این قسمت‌ها نیز ظرفیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی دیده شود.

سلاجقه با بیان اینکه دولت پشتوانه شما کارآفرینان است، گفت: این مجموعه الزامات محیط زیستی را به خوبی رعایت کرده است.

وی ادامه داد: محیط زیست پشتوانه تولید است و در واقع توسعه وامدار محیط زیست است. ما حقوق عامه مردم را می‌گیریم تا در راستای توسعه استفاده کنیم. لذا توسعه باید در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این حق تضییع شده را جبران کند که این مجموعه نیز در راستای مسئولیت اجتماعی کارهای خوبی را شروع کرده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: محیط زیست مانع توسعه نیست و ما در سازمان حفاظت محیط زیست، تلاش می‌کنیم حتی طرح‌های محیط زیستی نیز پشتوانه اقتصادی داشته باشد تا مردم رغبت کنند در این طرح‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

سلاجقه گفت: صندوق ملی محیط زیست نیز ظرفیت‌هایی در بحث سرمایه‌گذاری دارد که می‌توان از تسهیلات آن استفاده کرد.

انتهای پیام