رسانه سلامت و دانشکسب و کار سلامتی

قیمت دارو نسبت به سال گذشته تغییری نخواهد کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تصمیم گرفته شد که قیمت دارو هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نداشته باشد. البته در چند ماه اخیر حداقل افزایش قیمت را داشتیم و نمودارها هم بیانگر این موضوع است.

بهرام عین‌اللهی پس از حضور در نشست امروز (شنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در این نشست آخرین وضعیت واردات، تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی و برنامه‌های وزارت بهداشت در این حوزه با حضور مسئولان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بررسی شد؛ اعضای فعلی کمیسیون درگذشته رئیس دانشگاه و وزیر بودند و افراد بسیار توانمندی هستند و این موضوع را به‌عنوان نقطه قوت می‌دانیم؛ تلاش داریم که این جلسات تداوم داشته باشد و در مورد مسائل و مشکلات مختلف و بررسی راهکارهای حل آن‌ها بحث و گفت‌وگو کنیم.

وی ادامه داد: جلسه امروز، جلسه خوبی بود و تصمیم گرفته شد که قیمت دارو هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نداشته باشد؛ حداقل افزایش قیمت را در چند ماه اخیر داشتیم و نمودارها هم بیانگر این موضوع است.

بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، عین‌اللهی با بیان اینکه با کمبود دارو در کشور مواجه نیستیم، گفت: اینکه با کمبود دارو مواجه نشویم برای ما بسیار حائز اهمیت است.

منبع: دکتر نیوز