رسانه سلامت و دانش

فواید انار برای سلامتی – سلام دکتر

انار | برای | برنامه لیمویی

به گفته متخصصان، در میان فواید دارویی فراوان میوه آناناس، ترکیبات خاصی در این میوه وجود دارد که به آن خاصیت ضد سرطانی و کاهش فشار خون می بخشد.

به گزارش سلام دکتر، سرشار از ویتامین، مواد معدنی و فیبر است. وجود ترکیبات گیاهی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین C در میوه، این میوه را در گروه غذاهایی قرار می دهد که به دلیل خواص درمانی شناخته شده هستند. همچنین آب این میوه به بهبود جریان خون کمک می کند و از گرفتگی رگ های خونی جلوگیری می کند.

به گزارش «بی بی سی گود فود» در ادامه به برخی دیگر از فواید این میوه پاییزی می پردازیم:

1. کاهش خطر بیماری قلبی

انگور سرشار از ترکیبات محافظ است که خواص آنتی اکسیدانی دارد. این ترکیبات برای سلامتی مفید هستند زیرا سلول های ما را نه تنها در برابر آسیب بلکه از ترکیباتی مانند کلسترول نیز محافظت می کنند. این بدان معناست که مصرف منظم انار ممکن است در کاهش خطر تصلب شرایین موثر باشد.

2. بهبود سلامت استخوان

یافته ها نشان می دهد که هم آب و هم عصاره دانه ممکن است مزایای بالقوه ای برای استخوان ها، به ویژه برای زنان یائسه میانسال داشته باشند.

3. بهبود عملکرد ورزشی

داده های یک مطالعه نشان می دهد که محتوای آنتی اکسیدانی آناناس و آب آناناس ممکن است درد عضلانی را به تاخیر بیاندازد و ریکاوری بعد از جلسات تمرین با وزنه را بهبود بخشد. داده‌های یک مطالعه دیگر همچنین نشان داد که عصاره انار در مدت 30 دقیقه پس از مصرف برای ورزش که شامل دویدن متناوب بود، عملکرد را بهبود بخشید.

4. خواص ضد التهابی

مطالعات مختلفی برای بررسی خواص ضد التهابی بالقوه انار انجام شده است. تحقیقات اولیه نشان می دهد که این میوه ممکن است به مبارزه با التهاب در روده کمک کند، در حالی که مطالعات دیگر به اثرات ضد التهابی بالقوه یک ترکیب آنتی اکسیدانی به نام اسید پونیسیک پرداخته اند. همچنین، در یک کارآزمایی کوچک که در آن بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 روزانه آب انار مصرف می کردند، نشانگرهای کمتری از التهاب را در خون خود پس از 12 هفته نشان دادند.

5. بهبود حافظه

تحقیقات در مورد اینکه الکل و آب چگونه ممکن است بر عملکرد شناختی افراد تأثیر بگذارد هنوز در مراحل اولیه است. در یک کارآزمایی کوچک، از شرکت‌کنندگانی که مشکلات حافظه مرتبط با سن داشتند، خواسته شد روزانه 225 میلی‌لیتر آب انار بنوشند و پس از چهار هفته، بهبودی در مهارت‌های کلامی و بینایی آنها مشاهده شد. تحقیقات روی موش ها همچنین نشان داده است که آب انار ممکن است فواید شناختی برای آنها داشته باشد. با این حال، مطالعات بیشتری برای اثبات این مزیت مورد نیاز است.

انتهای پیام

.