رسانه سلامت و دانش

عین‌اللهی: ویروس جدید تنفسی در ایران شناسایی نشده/ توزیع شیر خشک بیش از نیاز است

از | است | ایران

وزیر بهداشت گفت: نیاز ما به شیر خشک در کشور ماهی پنج میلیون قوطی است که ماه پیش ۱۲ میلیون قوطی توزیع شده و بنابراین امروز بیش از نیازمان، شیر خشک توزیع می‌کنیم.

به گزارش سلام دکتر، بهرام عین‌اللهی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت توزیع شیر خشک در کشور، اظهار کرد: نیاز ما به شیر خشک در کشور ماهی پنج میلیون قوطی است. ماه پیش ۱۲ میلیون قوطی شیر خشک توزیع کردیم. بنابراین امروز بیش از نیازمان در حال توزیع شیر خشک هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت توزیع سِرُم در کشور نیز اظهار کرد: تاکنون گزارش کمبود در این زمینه به ما داده نشده است. ادعای توزیع سرم با کد ملی نادرست است و برای بچه‌های زیر دو سال است که شیر خشک با کد ملی توزیع می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی «پویش ملی سلامت» در این وزارتخانه، گفت: تا امروز ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این پویش شرکت کردند و رکورد حضور مردم در یک پویش شکسته شد. صداوسیما همکاری خوبی با ما داشت و مردم هم در این پویش همکاری خوبی داشتند.

عین‌اللهی یادآور شد: به دلیل سبک زندگی  امروز و غذاهای چرب و پرنمک که سلامت آنان را به خطر می‌اندازد، حدود تقریباً ۶۷۰ هزار نفر که فشار خون داشتند شناسایی شدند. ۳۵۰ هزار نفر هم دیابت داشتند که نمی‌دانستند و دیگران هم در حال بررسی وضعیت سلامت هستند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی ویروس تنفسی جدید در ایران که در چین و آمریکا شیوع یافته، اعلام کرد: هنوز ویروسی در کشور ما شناسایی نشده است.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا در ایران مافیای دارو وجود دارد، گفت: مافیای دارو با مقررات و قوانینی که می‌گذاریم کنترل می‌شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.