رسانه سلامت و دانش

عکس | رونمایی رسمی از دنای روسی یا لادا گرانتا !

شرکت روسی AvtoVAZ برای ادامه فعالیت و رفع مشکلات ناشی از خروج رنو از روسیه به عرضه محصولات ایرانی روی آورده است. در همین راستا این شرکت به تازگی از لادا گرانتا به عنوان نسخه روسی Дна Мажиной و Дна Плас رونمایی کرده است.

از آنجایی که شرکت AvtoVAZ توانایی توسعه مدل های جدید را ندارد و در تولید محصولات فعلی با مشکلات زیادی مواجه شده است، قصد دارد با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو سبد محصولات خود را گسترش دهد. این شرکت به تازگی نسل دوم لادا گرانتا 2022-2023 را که در واقع نسخه روسی سدان ایران خودرو می باشد عرضه کرده است.

عکس  ایران خودرو در روسیه با نام لادا گرانتا عرضه می شود

لادا گرانتا 2022-2023 از نظر ظاهری شباهت زیادی به مدل های ایرانی Дна و Дна плас ایران خودرو دارد و شرکت لادا لوگوی جدیدی را در نظر گرفته و نام آن را فقط برای آن تغییر داده است. کابین این خودرو نیز در سطح خوبی قرار دارد و طراحان با تزئینات رنگ چوب، لوازم داخلی باکیفیت و مانیتور مالتی مدیا توانسته اند ظاهر آن را مدرن کنند.

در حال حاضر AvtoVAZ به طور رسمی مشخصات فنی این خودرو را منتشر نکرده است، اما به احتمال زیاد لادا گرانتا 2023 از همان مشخصات فنی مدل ایرانی استفاده خواهد کرد. خودرویی که بر اساس پلت فرم پژو 405 توسعه یافته است.

عکس  ایران خودرو در روسیه با نام لادا گرانتا عرضه می شود

همچنین طبق شنیده های ما این احتمال وجود دارد که این خودرو با موتور 1.5 لیتری توربوشارژ مانند دانا پلاس در روسیه به فروش برسد. این موتور می تواند 150 اسب بخار قدرت و 215 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

5858

.