رسانه سلامت و دانش

عکس | رونمایی از شماتیک و ویژگی های کراس اوور ارزان جانشین پژو ۲۰۶ !

خودروی TF21 برای اولین بار در خرداد ماه سال جاری در قالب چند نمونه اولیه ارائه شد. این خودرو قرار بود اواخر تابستان به بازار معرفی شود اما رونمایی آن به تعویق افتاد. اما مدیرعامل ایران خودرو در مراسم پایان تولید سمند و پژو 405 به تاریخ عرضه رسمی هاچ بک TF21 اشاره کرد. این خودرو طی چند روز آینده به صورت عمومی معرفی خواهد شد و طبق اطلاعات اولیه، یک کراس اوور کامپکت بر پایه پلت فرم 206 و توسعه داخلی است.

عکس  رونمایی از شماتیک ها و ویژگی های کراس اوور ارزان قیمت، جایگزین پژو 206!

ایران خودرو در بهمن ماه سال گذشته استراتژی جدیدی را با هدف ارتقای کیفیت محصولات و افزایش رضایت مشتریان خود آغاز کرد. این برنامه با حذف خودروهای فرسوده مانند سمند و پژو 405 و تولید خودروهای باکیفیت و متناسب با فناوری های روز یعنی ریرا و TF21 آغاز شد. البته طبق وعده های قبلی تا 2 تا 3 سال آینده حداقل 5 خودروی جدید دیگر توسط ایران خودرو به بازار معرفی خواهد شد.

در حالی که تنها چند روز تا رونمایی رسمی هاچ بک TF21 باقی مانده است، باید نگاهی به مشخصات احتمالی این خودرو بیندازیم.

هاچ بک TF21 محصولی در کلاس B است که سال آینده به عنوان جانشین مستقیم پژو 206 عرضه خواهد شد. این خودرو در انواع مختلفی در دسترس خریداران است. TF 21 در مدل پایه مجهز به موتور TU3A و گیربکس 5 سرعته دستی است. این موتور مشابه موتور مورد استفاده در پژو 206 تیپ 2 و پژو 206 تیپ 3 است. همچنین گفته می شود که مدل فول آپشن TF21 از موتور 3F Ipco استفاده می کند که به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل است.

مدیرعامل ایران خودرو در مراسم پایانی تولید سمند و پژو 405 که اخیرا برگزار شد، علاوه بر اعلام تاریخ عرضه TF21، اطلاعاتی درباره اولین کراس اوور ملی این شرکت یعنی ریرا به اشتراک گذاشت. به گفته این مقام محترم تا 10 روز آینده 47 دستگاه ریرا جهت تست فنی تولید خواهد شد.

4141

.