رسانه سلامت و دانش

علامتی از زیرسویه امیکرون که در شب‌ ظاهر می‌شود

zirsueh BA.5 koronaй amicron | از | امیکرون

کارشناسان هشدار داده اند که مایکروویو جدید ممکن است علائم مختلفی از جمله علائمی را که در شب ظاهر می شوند ایجاد کند.

به گزارش سلام دکتر، سویه فرعی BA.5 یک نوع فرعی است که مسری‌تر از این سویه است که باعث نگرانی شده است زیرا می‌تواند موج جدیدی از انتشار ویروس کرونا را در سراسر جهان ایجاد کند. اما کارشناسان بر این نکته مهم تاکید کردند که اگر افراد علیه کووید 19 واکسینه شده باشند و دوزهای یادآوری واکسن را نیز دریافت کرده باشند، به نوع شدید عفونت مبتلا نمی شوند.

کارشناسان تفاوت‌هایی را در این زیرسویه در مقایسه با سویه‌های قبلی شناسایی کرده‌اند، از جمله اینکه می‌تواند طی چند هفته منجر به عفونت مجدد در افراد شود.

همچنین یکی از متخصصان اظهار داشت که این سویه می تواند علائم جدیدی را در افرادی که به آن مبتلا هستند ایجاد کند.

پروفسور «لوک اونیل» از کالج ترینیتی در این باره گفت: علامت جدیدی که زیرگروه BA.5 ایجاد می کند تعریق شبانه است.

زیر سویه BA.5، همراه با زیرسویه BA.4، تعداد موارد کووید-19 را در تعدادی از کشورها، از جمله در سراسر اروپا و استرالیا افزایش داده است.

همچنین، زیر سویه BA.5 به نوع غالب ویروس کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است.

پروفسور اونیل همچنین گفت: این بیماری کمی متفاوت است زیرا ویروس تغییر کرده است. وی همچنین افزود: در بدن انسان نسبت به این زیرگروه مصونیت وجود دارد و در عین حال تعریق شبانه از علائم آن است.

این کارشناس همچنین اظهار داشت که اگر مردم با کووید 19 مخالف هستند واکسیناسیون و یادآوری واکسن نیز دریافت کرده اند، عفونت این زیرگروه نمی تواند خیلی نگران کننده باشد.

زیر سویه BA.5 ویروس کرونا یک ماه پس از شناسایی زیر سویه BA.4 در آفریقای جنوبی در فوریه سال جاری (2022) شناسایی شد.

به گزارش ایندیپندنت، این دو زیرسویه از زمان شناسایی به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته اند، بنابراین بر اساس برآوردهای جدید، تعداد موارد کووید-19 ناشی از این دو زیرسویه در بریتانیا نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

.