رسانه سلامت و دانش

ظهور اشکال عجیب در خاک مریخ/ عکس

به گزارش خبرگزاری سلام دکتر، در حالی که تصور می‌شد رسوبات یخ سطحی عمدتاً به مناطق قطبی مریخ محدود می‌شوند، اما این الگوها اخیرا در بسیاری از مناطق غیر قطبی مریخ ظاهر شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

همانطور که یخ در سراشیبی جریان دارد، سنگ و خاک از چشم انداز اطراف کنده می‌شود و در امتداد سطح یخ جاری و در زیر سطح یخی هدایت می‌شود. در حالی که این فرآیند شاید هزاران سال یا بیشتر طول بکشد، شبکه‌ای از الگوهای خطی ایجاد می‌کند که تاریخچه جریان یخ را آشکار می‌کند.

ظهور اشکال عجیب در خاک مریخ/ عکس

MRO از سال ۲۰۰۶ به مطالعه مریخ پرداخته است. ابزارهای آن برای عکاسی از سطح مریخ از نزدیک سطح مریخ را بزرگنمایی می‌کنند، مواد معدنی را تجزیه و تحلیل می‌کنند، به دنبال آب زیرسطحی می‌گردند، میزان غبار و آب را در جو پخش می‌کنند و آب و هوای جهانی روزانه را نظارت می‌کنند.

این مطالعات در حال شناسایی ذخایر مواد معدنی است که ممکن است در طول دوره‌های زمانی طولانی در آب تشکیل شده باشند، به دنبال شواهدی از سواحل دریاها و دریاچه های باستانی و تجزیه و تحلیل رسوبات قرار گرفته در لایه ها در طول زمان توسط آب جاری است.

بیشتر بخوانید:

منبع: NASA

۵۸۲۲۷

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.