اقتصادی

صدور صورت‌حساب الکترونیکی برای اصناف فراهم شد

اصناف | الکترونیکی | برای

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از دستگاه‌های پوز اندرویدی با قابلیت صدور صورت‌حساب‌های الکترونیکی رونمایی و اعلام کرد که با راه‌اندازی این دستگاه‌ها، امکان صدور صورت‌حساب الکترونیکی نوع اول و دوم به منظور تسهیل اتصال اصناف مختلف به ویژه صنف طلا و جواهر به سامانه مودیان فراهم می‌شود.

به گزارش سلام دکتر، سید محمدهادی سبحانیان طی مراسمی از دستگاه‌های پوز اندرویدی با قابلیت صدور صورتحساب های الکترونیکی رونمایی کرد و گفت: شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی، بازوهای امین و اجرایی سازمان امور مالیاتی هستند.

وی در این مراسم که با حضور نمایندگان شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی برگزار شد، اظهارکرد: با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، به صورت سیستماتیک برای مودیان اظهارنامه برآوردی تولید خواهد شد و دغدغه تکمیل آن که برای برخی دشوار می کرد، از بین خواهد رفت.

سبحانیان با بیان اینکه با استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌های معتمد، بسیاری از تکالیف مالیاتی مودیان و فعالان اقتصادی تسهیل و به ساده ترین شکل ممکن انجام خواهد شد، بیان کرد: به کمک شرکت‌های معتمد و با آموزش از طریق آنان و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه گزاف و با حداقل پیچیدگی‌ها، ابزارهایی همچون اپلیکیشن‌های موبایلی، نسخه‌های تحت وب یا پر کردن نرم افزارهایی مانند اکسل برای تمامی حرف و مشاغل در دسترس قرار گرفته است.

او از آمادگی بدون محدودیت سازمان از جمله تامین نرم افزاری و سخت افزاری اصناف به ویژه طلافروشان در سراسر کشور سخن گفت و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری جلسات متعدد و ایجاد تفاهم از طریق گفت‌وگو با اصناف و اتاق‌ها و تبیین مزایا برای ایشان، در مسیر اجرای این قانون گام مشترکی برای شفافیت اقتصادی کشور برداریم.

گفتنی است؛ با راه‌اندازی دستگاه‌های فوق توسط شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی، امکان صدور صورت‌حساب الکترونیکی نوع اول و دوم به منظور تسهیل اتصال اصناف مختلف به ویژه صنف طلا و جواهر به سامانه مودیان فراهم می‌شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.