شریعتی: متهم اصلی آلودگی هوا و ناترازی انرژی وضعیت خودروهاست

خودروهاست | سازمان استاندارد | سوال از وزیر صنعت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که متهم اصلی در بحث ناترازی مصرف انرژی و وضعیت آلودگی هوا، خودروها هستند.

به گزارش سلام دکتر، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز و بعد از سوال رشیدی کوچی نماینده مرودشت از وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وضعیت خودرو از ابرمساله‌های کشور است که باعث نارضایتی مردم شده است.

وی ادامه داد: متهم اصلی آلودگی هوا و ناترازی در مصرف انرژی خودرو است. امروز مقصر اصلی مصرف غیراستاندارد سوخت خودروها هستند. خودروی کم‌مصرف وجود ندارد یا آن نقدر گران بوده که مردم عادی نمی‌توانند استفاده کنند.

نماینده تهران اضافه کرد: متهم اصلی در بحث آلودگی هوا هم وضعیت خودروها در کشور است. از دولت خواهش می‌کنیم که این موارد را به عنوان مساله اصلی کشور ببیند که باعث نارضایتی مردم هم شده است.

وی ادامه داد: البته رئیس جمهور به ستاد تحول مواردی را ابلاغ کرده که از جمله آن بحث تولید و واردات خودروی برقی و کارکرده است؛ یعنی علاوه بر قانون، رئیس جمهور ابلاغیه هم داشته‌اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید موضوع تنوع‌بخشی به سبد سوختی در خودروها دنبال شود که مجلس شورای اسلامی آن را در برنامه هفتم توسعه هم مصوب کرد. اگر سوخت LPG ،CNG و برق در سبد سوختی کشور وارد شود کمک‌کننده خواهد بود. رئیس سازمان استاندارد هم قول داده که این موارد را دنبال کند .

انتهای پیام