رسانه سلامت و دانش

سیاست وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است

ادامه | ارز | ارز داروها و تجهیزات پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست دولت و وزارت بهداشت برای ادامه پرداخت ارز ترجیحی برای دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه بیماران خاص صعب العلاج و مزمن است.

به گزارش سلام دکتر، دکتر بهرم دارویی در خصوص سیاست وزارت بهداشت در خصوص درمان ترجیحی داروها و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: سیاست دولت و وزارت بهداشت بر ادامه پرداخت ترجیحی دارو و تجهیزات پزشکی است. تجهیزات مخصوصاً برای بیماران خاص، صعب العلاج و مزمن.

دکتر حیدر محمدی، مدیرکل مبارزه با مواد مخدر سازمان مبارزه با مواد مخدر گفت: ما هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده ایم. ما در اردیبهشت سال گذشته برخی از اقلام تولید داخل را به فروش رساندیم، هم برای حمایت از تولید که یا اقلام کمکی بودند و یا ارزش محدودی داشتند.

وی افزود: در حال حاضر پول بیشتر داروهای ما پول دولتی است و منتظریم در دولت و مجلس جایگاه مشخص شود. آنها باید این تصمیم را بگیرند و منابع مشکل را پیش بینی کنند. تا زمانی که سهام را نبینیم نمی توانیم ارز را آزاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، محمدی گفت: داروی برخی بیماری ها خط قرمز ماست. برای آزادسازی ارز این بیماری ها، دولت باید انبارها را در نظر بگیرد، سهام را در اختیار بیمه گذاران قرار دهد و بیمه ها با پوشش این داروها موافقت کنند تا وقتی این داروها را روانه بازار کردیم، بیمار احساس کند که قیمت دارو بالا نیست. . فقط در این صورت است که می توانیم آن را انجام دهیم.

انتهای پیام/

.

دیدگاهتان را بنویسید