رسانه سلامت و دانش

ساخت ماده تقویت کننده تاثیر واکسن کرونا

به گزارش اسپوتنیک ، دانشمندان آمریکایی یک ترکیب کمکی ایجاد کرده اند که با هدایت ماده فعال به طور مستقیم به غدد لنفاوی (جایی که پاسخ های ایمنی مادرزادی و سازگار ایجاد می شود) ، اثر واکسن ها را در برابر ویروس کرونا افزایش می دهد.

مواد کمکی جدید AMP-CpG توسط متخصصان ElicioTherapy ساخته شده است. آزمایشات روی موش ها نشان داده است که این ماده می تواند دوز واکسن ها را با حفظ سطح محافظت اولیه تا 10 برابر کاهش دهد.

این واکسن در ابتدا به عنوان مکمل واکسن های ضد سرطان تولید شده است ، اما دانشمندان نشان داده اند که می توان از آن با موفقیت در واکسن های کرونا که حاوی دامنه اتصال گیرنده های پروتئین SARS-CoV-2 (Spike RBD) هستند نیز استفاده کرد.

در طول مطالعه ، محققان دریافتند وقتی موش ها با واکسن AMP-CpG ایمن سازی می شوند ، پاسخ ایمنی به سلول های T حداقل 25 برابر بیشتر از حیوانات واکسینه شده با واکسن استاندارد است. علاوه بر این ، افرادی که از AMP-CpG استفاده می کنند حتی با کاهش ده برابر دوز افزایش RBD پاسخ های ایمنی را حفظ می کنند.

در همان زمان ، دانشمندان پاسخ های ایمنی موش های مسن را ارزیابی کردند و دریافتند که AMP-CpG ایمنی بالاتری نسبت به سایر گزینه ها ایجاد می کند.

به گفته تولیدکنندگان ، استفاده از کمکی جدید AMP-CpG به طور قابل توجهی دوز واکسن ها را علیه بیماری عروق کرونا کاهش می دهد و باعث می شود افراد بیشتری در جهان واکسینه شوند.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید