زارع پور و همکارانش عالمانه داده‌ها را دستکاری کرده اند/ اختلال در اینترنت با این حربه سرعت اینترنت نام گرفت!

اختلال | اند | این

راحله کرمی: انتشار گزارش عملکرد یکساله عیسی زرپور در وزارت ارتباطات نکات مختلفی داشت و در میان این گزارش عملکرد، ادعای مطرح شده مبنی بر افزایش سرعت اینترنت در یک سال گذشته به حدی خبرساز بود که حتی خبرگزاری دولتی ایرنا نیز به گزارش رگولاتوری مبنی بر خرابی ها اشاره کرده است که در 6 ماه اول اینترنت نسبت به این ادعا تردید داشت. البته این گزارش نکات دیگری نیز دارد که از جمله می توان به اینترنت امن برای کودکان و نوجوانان و یا مبارزه با فیلترشکن ها اشاره کرد. زارع پور و همکارانش که البته یک سال پیش همیشه با داستان هایی در مورد نسخه های مختلف طرح تعمیر و نگهداری مطرح بودند، حالا با این گزارش عملکرد منتشر شده، منتقدان جدی تری دارند.
عادل طالبی، کارشناس سرشناس تجارت اینترنتی و حقیقت یاب، برخی از ادعاهای گزارش یکساله این وزارتخانه را بر اساس داده های سایت هایی مانند لایف وب به چالش کشیده و می گوید زرپور و همکارانش عمدا در آمار دستکاری کرده اند!
او در این یادداشت صوتی به سلام دکتر می گوید: «در مورد گزارش منتشر شده توسط آقای وزیر نکات مختلفی وجود دارد، اما باید دید منبع این داده ها کجا تایید شده است. در مورد افزایش سرعت صحبت کردند و به نرم افزار تست سرعت اشاره کردند. گویا آقای وزیر می داند و عمدا حقیقت را وارونه کرده اند. Speed ​​Test نرم افزاری است که سرعت شما را با سروری که به طور پیش فرض نزدیک ترین سرور در دسترس شماست، تست می کند. مشکل اصلی ما سرعت اینترنت بین المللی است. سال گذشته اگر اشتباه نکنم مدیرعامل ایرانسل در برنامه ای اعلام کرد که بیش از 80 درصد ترافیک اینترنت بین المللی است و آنچه آقای وزیر به آن اشاره می کنند اینترنت داخلی است.اگر از همه صاحبان سایت بپرسید این دستکاری ها فقط به سرعت مربوط نمی شود، زمانی اگر فقط 1 درصد از بسته های اینترنتی به سرقت می رفت یا مفقود می شد با آنها برخورد جدی می شد اما اکنون 10 درصد است. بسته های اینترنت گم شده گزارش شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، دائماً گزارش هایی از اینترنت منتشر می شود که نمی تواند تصادفی باشد و همانطور که می بینیم این حجم از زیرساخت ها قطعا برنامه ریزی هدفمندی را دنبال می کند. روندها نشان می دهد که شاهد تغییر در دسترسی مردم به اینترنت هستیم. آمارهای منتشر شده حکایت از کاهش فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی دارد. این کاهش در شرایط عادی و جامعه قطعا تحلیل دیگری داشت. به عنوان مثال اگر گرایش به سمت نرم افزارهای شبکه های اجتماعی داخلی افزایش یافت، آمار چنین چیزی را نشان نمی دهد و اتفاقی که افتاده کاهش استفاده از اینستاگرام است که سیستم لایف وب نشان می دهد نسبت به قبل 50 درصد کاهش داشته است. سال و این به وضوح پیام روشنی دارد چرا که گزارش عملکرد منتشر شده گزارشی متناقض و نادرست است و متاسفانه جناب وزیر بدون ارائه مستندات و شواهد فضایی رویایی را ترسیم می کنند که واقعیت عینی ندارد و مردم این وقفه ها و وقفه های مداوم را دارند. آنها به شکلی عینی می بینند و لمس می کنند.”

.

خروج از نسخه موبایل