اقتصادی

روسیه ذخایر عظیم نفت و گاز در آنتارکتیکا کشف کرد

آنتارکتیکا | اکتشاف نفت و گاز | در

شرکت Rosegeo روسیه، در قلمرو بریتیش آنتارکتیکا، حدود ۵۱۱ میلیارد بشکه ذخایر نفت و گاز کشف کرد.

به گزارش سلام دکتر، ذخایر شناسایی شده، حاوی معادل ۵۱۱ میلیارد بشکه نفت است که حدود ۱۰ برابر تولید دریای شمال طی ۵۰ سال گذشته است.

این کشف که توسط کشتی‌های تحقیقاتی روسی انجام شد، در اسنادی که هفته گذشته به کمیته بازرسی محیط زیست مشترک انگلیس ارائه شد، برملا شد. این کمیته، به ارزیابی سوالات پیرامون تحقیقات نفت و گاز در کشتی‌های متعلق به شرکت Rosegeo پرداخته که بزرگترین شرکت اکتشافی در روسیه است.

آنتارکتیکا در حال حاضر توسط پیمان آنتارکتیکای ۱۹۵۹ حمایت می‌شود که همه توسعه‌های نفتی در این منطقه را ممنوع می‌کند. هدف از این پیمان، اطمینان از این بود که آنتارکتیکا تنها برای اهداف صلح آمیز استفاده می‌شود و صحنه یا هدف اختلاف بین‌المللی نمی‌شود.

دیوید روتلی، وزیر انگلیسی به این کمیته اطمینان داد که روسیه، تحقیقات علمی در این منطقه انجام داده و اخیرا، پایبندی خود به عناصر اصلی این پیمان را مجددا تائید کرده است.

حمله نظامی روسیه به اوکراین، این نگرانی را ایجاد کرده که تیره شدن رابطه با مسکو، باعث برانگیخته شدن رقابت استراتژیک شده و این رقابت را در منطقه آنتارکتیکا، آشکارتر می‌کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پیمان آنتارکتیکا، بزرگترین قلمرو انگلیس در میان ۱۴ قلمرو فراسرزمینی این کشور است اما در گذشته، با ادعاهای مالکیت از سوی آرژانتین و شیلی، روبرو شده است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.