رسانه سلامت و دانش

راهکار عجیب اوکراین برای تامین گلوله‌ توپ/ عکس

به گزارش خبرگزاری سلام دکتر، وزیر امور خارجه اوکراین گفت کشورهای اتحادیه اروپا باید تمامی قراردادهای صادراتی گلوله‌های توپ را لغو و همه آن‌ها را برای اوکراین ارسال کنند.

براساس گزارش سلام دکتر، «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین که کشورش در باتلاق جنگ گیر کرده است، راهی برای تأمین سریع مهمات توپخانه موردنیاز ارتش اوکراین پیدا کرد!

کولبا با ارائه پیشنهادی غیرعادی، از کشورهای اروپایی خواست تا حد امکان قراردادهای بلندمدت برای تأمین گلوله منعقد کنند تا خطوط جدید تولید مهمات باز شود، اما تحویل به کشورهای ثالث را لغو کرده و همه گلوله‌ها را به اوکراین بفرستند، زیرا کشور او بیشتر به آن‌ها نیاز دارد.

راهکار عجیب اوکراین برای تامین گلوله‌ توپ/ عکس

به نقل از پراودا، دیمیترو کولبا عنوان کرد: «هر گلوله توپی که در حال حاضر در اروپا تولید می‌شود باید در دفاع از اروپا استفاده شود. تهدید روسیه علیه اروپا ناپدید نخواهد شد. اروپا باید هر کاری که ممکن است برای افزایش فوری عرضه گلوله‌های توپ به اوکراین انجام دهد.»

وی همچنین وزرای خارجه کشورهای اروپایی را تحت‌فشار قرار داد تا درباره عضویت کی‌یف در اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند و تأکید کرد اوکراین باید مدت‌ها پیش بخشی از اتحادیه اروپا می‌شد.

وی همچنین خواستار ایجاد سازوکار جداگانه‌ای در اروپا برای کمک نظامی به اوکراین در چارچوب به‌اصطلاح صندوق صلح به‌منظور مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه و انتقال آن‌ها به کی‌یف شد. این در حالیست که کرملین درباره تبعات اتخاذ چنین گامی هشدار می‌دهد.

227227

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.