رسانه سلامت و دانش

در مورد ضرورت جوانی جمعیت، جهاد تبیین راه‌اندازی شود

پیج لیمویی | تبیین | جمعیت

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه جوان بودن جمعیت یک مسئله ملی است، گفت: آینده کشور به جوانی جمعیت گره خورده است.

به گزارش سلام دکتر، دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز (یکشنبه 9 اسفند) در نشست توجیهی مدیران و کارشناسان حوزه سلامت جوانان و خانواده دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مرکز همایش های هتل قلب تهران با بیان اینکه جوانی جمعیت یک مسئله ملی است، گفت: آینده کشور به جوانان جمعیت گره خورده است.

وی افزود: کشوری موفق و پویا است که اقتصاد، فرهنگ و مراکز علمی آینده آن در دستان نسل جوان است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تاکید رهبری بر جوان بودن جمعیت گفت: رهبری بیش از 45 بار به جوان بودن جمعیت اشاره کرده اند، امتحان کنید.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز ملی حمایت از خانواده و جوانان با سرپرستی وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت مصمم است وظایف خود را در حوزه حمایت از خانواده و جوانان به نحو احسن انجام دهد.

حیدری افزود: بحث جمعیت تنها بر عهده وزارت بهداشت نیست، بلکه با توجه به سیاست های تعدیل جمعیت در گذشته و معکوس شدن آن و نقش نیروهای بهداشتی و درمانی در این راستا، باید تمام تلاش خود را بکنیم. تلاش برای حرکت به سمت فرزندآوری و افزایش نسل.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی افزود: باید درباره ضرورت جوانان جامعه جهاد توضیحی داده شود و معتقدیم ابتدا باید همکاران ما در حوزه سلامت توضیح داده شوند تا بتوانند در حوزه سلامت حرکت کنند. این جهت با قدرت و تلاش بیشتر.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بحث جوانان جمعیت نیازمند حرکت علمی و خلاقانه است و همه ما مسئول هستیم و نمی توان سطحی و شعاری کار کرد بلکه باید تلاش کرد.

انتهای پیام

.