اقتصادی

خرید بیش از ۴۷۲ هزار تن گندم در لرستان

۴۷۲ | از | استانی-اقتصادی

سلام دکتر/لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان از ادامه داشتن روند خرید گندم در استان خبر داد.

حجت بیرانوند در گفت‌وگو با سلام دکتر اظهار کرد: کار خرید گندم در لرستان توسط مراکز در نظر گرفته شده ادامه دارد.

وی با اشاره به میزان گندم خریداری شده در استان تاکنون، اضافه کرد: از ابتدای فصل برداشت تا امروز، ۴۷۲ هزار و ۹۲۵ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به صورت تضمینی از آنان خریداری شده است.

این مسئول با تفکیک خرید این محصول در شهرستان‌های مختلف استان، تصریح کرد: تا به امروز در پلدختر ۳۲ هزار و ۶۳۱ تن، در شهرستان ازنا ۶۵ هزار و ۴۹۲ تن، ۳۹ هزار و ۸۵۰ تن از دورود، ۴۲ هزار و ۷۰۹ تن الیگودرز، ۳۱ هزار و ۹۱۰ تن سلسله، ۵۷ هزار و ۳۸۶ تن دلفان، ۸۰ هزار و ۴۳۵ تن کوهدشت، ۷۶۵۰ تن رومشکان، ۶۶ هزار و ۱۴۰ تن خرم‌آباد، ۶۱۳۴ تن سراب دوره و  ۴۳ هزار و ۵۹۵ تن بروجرد گندم خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان یادآور شد: کار خرید این محصول استراتژیک به همراه دانه‌های روغنی نظیر کلزا، گلرنگ و … در استان همچنان ادامه دارد.

بیرانوند افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مطالبات گندم‌کاران استان در حال پرداخت هستند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.