رسانه سلامت و دانش

تعطیلات چگونه بر سلامت روان تأثیر می‌گذارد؟

در دو سال اخیر مدت زیادی مهمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بودم. بیماری های جمهوری اسلامی ایران (IBS) از همان آغاز بیماری، شهادت شهید، ترس از عرب و ترس از مردم در بین مردم. سایر عوامل بر اثر آسیب از سویه های جدید، آسیب جمعی، فواصل خواب سلامت روان رنه خطری در دنیاست و نه ترسی در دنیاست و نه از ترس اعراب و نه ترسی از پرتگاه.

به گفته علی‌دی، معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و درمان وزارت بهداشت، حدود 60 درصد از مردم مبتلا به بیماری‌های روانی هستند.

عده‌ای می‌سازند که فقط افرادی را که بهماری‌ای روانی می‌کنند باید سلامت روان خود را بدانند. اما حقیقت این است که شما بهترین بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها و بهترین ها هستید. سلامت روانی خوب شما را برای بنابراین یک کاری که یک نفر می تواند برای کاهش سرعت انجام دهد این است که مدتی خود را از فعالیت های مرتبط با کار دور کند، زمانی که به خود اختصاص دهد و از تعطیلات نهایت استفاده را ببرد.

تعطیلات عاملی اثرگذار در سلامت روان انسان

دکتر زهرا شایگان منش روانشناس بالینی و عضو هیئتعلمی دانشگاه آزاد در گفتگو با ایرنا میگوید: به اعتقاد و باور روانشناسان و بر اساس تحقیقات انجام شده میتوان گفت که تعطیلات، تفریح ​​و محیط موضوعات مهمی هستند که اثر بسیار مثبتی بر سلامت جسم و روان دارند. انسان دارند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که یک فرد در زندگی سالم تر از دیگران است. مهمترین چیز در جهان تبار عرب و عرب است.

تعطیلات را نادیده نگیرید

شایگان منش در افرادی که با بحث تعطیلات و تفریح ​​و مخالف هستند و فکر می کنند که یک نوع اتلاف وقت و عقب افتادن از کارها و اهداف است، گفت: اینها هستند که معمولاً طرحواره کمالگرایی و بازداری هیجانی دارند. این معنای واقعی زندگی است و جوهر صلح و آرامش است. این یکی از مهمترین چیزها در زندگی است. چیزی به نام مرده وجود ندارد، چیزی به نام مرده وجود ندارد. او تصمیم گرفت در مورد شایستگی و معایب زندانیان تصمیم بگیرد.»

سفر

شادترین کشورهای، شورهایی

شایگان من با اشاره به تعطیلات در دیگر تاکید کرد که «اگر به مانند نروژ، دانمارک، سوئیس و سوئیس از این دست که جزو شادترین دنیا هستند نگاه کنیم، میبینیم که این کشور نسبت به میزان تعطیلات بالاتر از کشورهای دیگر است. ث مثل تعطیلات آخر هفته دو روزه و ساعت کاری کم. این کشور با توجه به ساعت کاری کم، اما بازدهی کار مفید آنها از ماست بالاتر است، زیرا زمان تعطیلات این کشورها به برنامه ریزی شده است که باعث می شود کیفیت زندگیشان بالا برود و از سلامت روانی بهتر باشد تا در طول زمان کاری بهتر از منابع انرژی استفاده شود. نند. ”

ثرات تعطیلات بر بدن

شایگان منش را بیشتر به جسم و روان را می‌دانیم که می‌دانستیم: «ما در طول هفته و روزهای کاری به خاطر شرایط ممکن است، خواب، تفریح ​​و ورزش کافی نیست، اما در تعطیلات ما بهتر است جسمی و روحی پیدا کنیم. . مهمترین چیز برای ما این است که یک منجم بزرگ و یک منجم بزرگ باشیم.

درباره برنامه بیشتر بدانید

این روانشناس بالینی در پاسخ به این سوال که آیا صرفاً تعطیلی می‌تواند برای جسم و روح مفید باشد یا تعطیلات لزوماً باید با کیفیت همراه باشد، گفت: «درست است که تعطیلات هر چند اگر سطح کیفیتش پایین باشد برای ما لازم است، اما باید ما را حفظ کند. بهترین راه برای خلاص شدن از شر درهم و برهمی که به آن نیاز ندارید چیست؟ همچنین برای تعطیلات برنامه ریزی و تفریح ​​داشته باشید و با افراد مثبت نگر ارتباط برقرار کنید تا حالتان خوب شود و در نهایت ذهن و بدنتان به حالت تعادل برسد. حتی اگر به خاطر شرایط خاص، برنامه ریزی ویژه برای سفر و دورهمی، لازم نیست که حتماً کارهای عجیب و غریبی انجام دهید، می توانید اوقات را با انجام بازی های مفرح خانوادگی، در فضاهای باز و خلوت و تماشای فیلم های کمدی اسپری کنید. »

علت و فوری تعطیلات

شایگان در پاسخ به این سوال که چهرا تعطیلات ممکن است دچار منشاء و می‌شویم شود؟ توضیح داد: «انسانها کلا دوست دارند در محیط آرام و بی استرس زندگی می کنند و در تعطیلات، این محیط برایشان فراهم می شود، اما بعد از پایان تعطیلات، چون دوباره وارد زندگی پراسترس گذشته می شوند، مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب و بیان گیز در آنها. دیده می شود. بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد آنلاین چیست؟ به صورت طبیعی پس از پایان تعطیلات ما احساس افسردگی و غم و اندوه می کنیم، اما در این شرایط می توانم با یکسری از حالت های افسردگی پس از تعطیلات می کند. »

آسیب

چگونه سال جدید را پرانرژی آغاز کنیم؟

شایگان منش در پایان گفت: «بههرحال تمام ماه تعطیلات به تنهایی می‌دهد که باعث می‌شود وضعیت سلامتی و افسردگی به وجود آید و شروع مبارک رمضان بعد از تعطیلات می‌تواند باعث شود تا سازگاری با روال زندگی طبیعی دیرتر اتفاق بیفتد، اما بهترین کاری که می‌توانم انجام دهم این است که خودمان را انجام دهم. را برای ورود به ماه مبارک رمضان از آماده سازی و با دوری کردن خبرهای بد، برنامه ریزی، انجام کارهای لذتبخش، ایجاد عادات مثبت مثل کتاب خواندن و ورزش کردن، بخشیدن دیگران و رفع کدورتها، مثبت اندیشی و … سال جدید را باانرژی. شروع کنیم تا ازلحاظ روانی و جسمانی در شرایط بهتری قرا بگیریم.

منبع: ایرنا