رسانه سلامت و دانش

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

پنج خودروی ناشناخته و اقتصادی تویوتا که احتمالا تاکنون نام آنها را نشنیده اید. این محصولات قیمت نسبتاً پایینی دارند و اعتقاد بر این است که می توانند استانداردهای 85 گانه را برای حضور در بازار ایران با موفقیت پشت سر بگذارند.

1. تویوتا گلانزا

تویوتا گلانزا یک هاچ بک خانوادگی است که در بازار هند عرضه شده و قابلیت های خوبی برای جایگزینی محصولات اقتصادی داخلی دارد. این خودرو به یک موتور 1.2 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ مجهز است که 88 اسب بخار قدرت و 113 نیوتون متر قدرت تولید می کند.

تصاویر |  پنج تویوتا کمتر شناخته شده با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان

این هاچ بک شهری ابعادی برابر با سایپا کوییک دارد اما فاصله محورهای چرخ های آن بیشتر است و در نتیجه کابین جادارتری را در اختیار سرنشینان خود قرار می دهد. تویوتا گلانزا در بازار هند با مدل های مختلفی به فروش می رسد که بسته به میزان آپشن ها و نوع گیربکس، قیمتی بین 8200 تا 12500 هزار دلار خواهد داشت. سازنده برای انتقال نیروی موتور به چرخ های جلو در این هاچ بک شهری از گیربکس 5 سرعته دستی یا نیمه اتوماتیک AMT استفاده کرده است. گلانزا در هر صد کیلومتر حدود 4.5 لیتر سوخت مصرف می کند و وزن آن بین 920 تا 960 کیلوگرم است.

تویوتا گلانزا در نسخه پایه خود به دو ایربگ، ترمز ضد قفل ABS و EBD و ترمز کمکی مجهز شده است. در نسخه فول آپشن آن، کیسه هوای جانبی، رادار هشدار خروج از خط و نقطه کور و سیستم های کنترل کشش و پایداری وجود دارد. موتور این خودرو قادر است استاندارد یورو 6 را داشته باشد بنابراین مشکلی برای ورود به کشور نخواهد داشت.

2. تویوتا کروزر شهری هیریدر

تویوتا کروزر شهری هیریدر کراس اوور بسیار جذابی است که اندازه و شکلی نزدیک به فیدلیتی دارد و به عنوان خودرویی با سایز متوسط ​​می تواند گزینه مناسبی برای سفر به کشورمان باشد.

البته قبول داریم که موتور چندان قدرتمند نیست چرا که در نسخه پایه این خودرو یک موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی تعبیه شده که حدود 13 هزار دلار قیمت دارد. این موتور می تواند حدود 100 اسب بخار قدرت و 135 نیوتن متر گشتاور تولید کند. مصرف سوخت آن نسبتاً کم است و حدود 5 لیتر در هر 100 کیلومتر است و به طور کلی می تواند نیازهای روزانه خانواده را به خوبی برطرف کند و یک SUV شهری آرام و متعادل را تامین کند.

تصاویر |  پنج تویوتا کمتر شناخته شده با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان

سیستم های کنترل کشش و پایداری، دو ایربگ جلو، ترمزهای ضد قفل ABS و EBD و استاندارد آلایندگی یورو 6 از دیگر ویژگی های تویوتا Urban Cruiser است. این خودرو به زودی در بازار هند عرضه می شود و اکثر مدل های آن بین 13 تا 18 هزار دلار قیمت دارند. جالب است بدانید که این محصول یکی از محصولات جوینت ونچر تویوتا- سوزوکی در بازار هند است و نسخه های هیبریدی آن نیز در این کشور عرضه خواهد شد.

3. تویوتا رومیون

تویوتا رومئو یکی از محصولات جدید شرکت ژاپنی تویوتا در بازار هند است که از پایان سال 2022 در این کشور به فروش می رسد. این خودرو تقریبا در حالتی بین کراس اوور و مینی ون قرار دارد و در قسمت فنی خود به موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 103 اسب بخار و گشتاور 138 نیوتن متر مجهز شده است.

تصاویر |  پنج تویوتا کمتر شناخته شده با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان

تویوتا رومیون در مدل های مختلف و در بازه قیمتی 11 تا 13 هزار دلار به فروش می رسد و نسخه های فول آپشن آن دارای تجهیزاتی مانند صفحه نمایش لمسی 15 اینچی، سنسور پارک، ایربگ جلو و جانبی و … می باشد. همچنین در این خودروی اقتصادی تویوتا از جعبه دنده پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک با مبدل گشتاور استفاده خواهد شد.

4. کمربند تویوتا

تویوتا بلتا یکی از محصولات مشترک شرکت های تویوتا و سوزوکی است که به عنوان خودرویی اقتصادی در بازه قیمتی 11 تا 15 هزار دلار به فروش می رسد. این محصول مجهز به موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با قابلیت تولید 102 اسب بخار قدرت و 138 نیوتن متر گشتاور است و با گیربکس 5 سرعته دستی یا اتوماتیک عرضه می شود.

تویوتا بلتا کمتر از 5 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر مصرف می کند، استاندارد آلایندگی یورو 6 را دریافت کرده و 1055 کیلوگرم وزن دارد. این خودرو ابعاد مناسبی برای مصارف خانوادگی دارد و می تواند جایگزین محصولاتی مانند پژو پارس شود. دریافت چهار ستاره ایمنی از موسسه آسیا NCP نشان از ایمنی نسبتاً بالای تویوتا بلتا دارد و آن را به عنوان یک خودروی ایمن، کم مصرف و باکیفیت به گزینه ای مناسب برای حضور در ایران تبدیل می کند.

تصاویر |  پنج تویوتا کمتر شناخته شده با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان

نسخه پایه این خودرو به دو کیسه هوا به همراه ترمزهای ضد قفل ABS و EBD مجهز شده است، اما در نسخه های گران تر می توان تجهیزات بیشتری مانند سیستم های کنترل کشش و پایداری و کیسه هوای جانبی را پیدا کرد.

5. تویوتا شهری کروزر

تویوتا Urban Cruiser یک کراس اوور کامپکت شهری است که در هند با قیمت 11000 دلار در مدل پایه و 15000 دلار در نسخه فول آپشن به فروش می رسد. این خودرو مجهز به موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی است و از جعبه دنده 5 سرعته دستی یا اتوماتیک برای انتقال نیرو به چرخ های جلو استفاده می کند.

تصاویر |  پنج تویوتا کمتر شناخته شده با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان

این محصول می تواند جایگزین مناسبی برای کراس اوورهای میان قیمت چینی باشد و کیفیت بالاتر و ایمنی بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد. از جمله تجهیزات ایمنی در نسخه پایه این محصول دو کیسه هوا و ترمز ضد قفل ABS و EBD خواهد بود. همانطور که انتظار می رفت، نسخه های گران قیمت تر به تجهیزاتی مانند سیستم های کنترل کشش و پایداری و کیسه هوای جانبی نیز مجهز شده اند.

5858

.