رسانه سلامت و دانش

تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در همه وزارتخانه‌ها

برنامه لیمویی | تشکیل | جمعیت

وزیر ایمنی دارو و ایمن بودن دارو در جامعه را به اطلاع عموم رساند.

به گزارش سلام دکترهشتمین جلسه قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت، با حضور دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر بانکی پور رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی و مدیران و معاونان وزارت بهداشت و سایر اعضای این مجلس هستند. قرارگاه در ستاد وزارتخانه برگزار شد.

دکتر بهرام عین اللهی در این جلسه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جمعیت و با بیان این که اولین جلسه کمیته ملی در حضور رئیس جمهور برگزار شد و دستگاه‌های مختلف کار خود را ارائه کردند. تمام وزارتخانه‌ها قرارگاه جمعیت جوانی را تشکیل می‌دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه، با تأکید بر اجرای برنامه‌سازی‌ها و فعالیت‌های عملی در حوزه جوانی، خواستار اقدام نظام‌های رسانه‌ای کشور به رسانه ملی در حوزه‌های جمعیتی است.

در ابتدای این جلسه، دکتر صابر جباری، ریاست اداره جوانی و رئیس دبیرخانه قرارگاه عملیات سلامت و جمعیت جوانی وزارت بهداشت، گفت: پیام مقام معظم رهبری که از آن به عنوان حسنه ماندگار یاد می‌کنند، به این اشاره دارند که در کنار قانون هستند. تجهیزات مدرن مهمترین بخش تجهیزات ما هستند.

وی افزود: در جلسات بعدی قرارگاه برنامه آماده می‌شود تا فرهنگسازی در نظام

در دکتر طبائیان – مشاور معاونت آموزشی بهداشت از تغییر خدمات انجام خدمات پزشکان و پیرا پزشکان برای مادران باردار و دارای فرزند زیر دو سال، کسرات قانونی پزشکان و پیرا پزشکان به ازای هر فرزند شش ماه، گذراندن ادامه خدمات قانونی پزشکان و پیراپزشکان. در مورد مادر بهتر است از طرف مادر فرزند به مادر هدیه داده شود.

با بیان اینکه در حوزه ترویج و مشارکت در زمینه های مختلف ازدواج و فرزندآوری و آثار کاهش جمعیت، برنامه های عملیاتی در دست اجراست، گفت: فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برای دانشجویان و کادر دانشگاه ها، اصلاح نامه شیوه های انجام شده. فعالیت های آموزشی مربوط به ذکر برنامه های راهبردی و وظایف معاونت های ذیربط در دست اقدام بوده و در دستور شورای عالی برنامه ریزی است که به زودی نهایی و اجرایی می شود.

بنابر اعلام وبدا، در این جلسه همچنین در خصوص تخصیص اعتبار برای افراد تازه ازدواج کرده و تازه فرزند شده، مراکز تحقیقاتی در حوزه باروری، آموزش بهورزان، تولید و توزیع بسته‌های فرهنگی آموزشی در حوزه جمعیت و فرزندآوری و برگزاری دوره‌های مهارتی برای. ماماها بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

.