رسانه عمومی

ترکیه در خاک اوکراین پهپاد تولید خواهد کرد

به گزارش سلام دکتر به نقل از رشا تودی، آنکارا در نظر دارد تا جدیدترین پهپادهای ساخت کشور ترکیه را به کی‌یف عرضه کند. به گفته رسانه‌ها این پهپادها قرار است در خاک اوکراین تولید شوند.

واسیلی بودنار، سفیر اوکراین در ترکیه طی مصاحبه‌ای در مورد پهپادهای ترکیه‌ای گفت: «من فکر می‌کنم هالوک و سلچوک نیز قهرمانان اوکراین هستند و آنها همچنان در حال عملیات هستند.»

به گزارش آنلاین رشد مشارکت ترکیه در تسلیح اوکراین اخیراً مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و در همین رابطه الکساندر کامیشین وزیر صنایع استراتژیک اوکراین گفت: ما ظرفیت تولید کافی پهپاد در اوکراین را داریم. در حال حاضر بیش از ۱۰ کشور به طور مشترک سیستم‌های رباتیک مورئ نیاز پهپادها را در اوکراین تولید می‌کنند. به عنوان مثال، کارخانه Baykar برای تولید پهپادهای Bayraktar راه اندازی شده است. مدیر کل این شرکت، Haluk Bayraktar، اخیراً در اوکراین بود و ما پیشرفت تولید را بررسی کردیم.»

بدین ترتیب وزیر اوکراینی بی سر و صدا از ایجاد و فعالیت شرکتی به ریاست بستگان رجب طیب اردوغان صحبت می‌کند که به اوکراین کمک می‌کند تا مجتمع نظامی-صنعتی را برای مقابله با روسیه مدیریت کند.

۳۱۰۳۱۰