رسانه سلامت و دانش

تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به‌طور مستقیم بر سلامت افراد تاثیر می‌گذارد

افراد | بر | برنامه رژیم لیمویی

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: در سازمان بهداشت جهانی در خصوص بحث تحریم‌ها گفت‌وگو خواهیم کرد و قبلا هم گفته بودیم که این مسائل به‌طور مستقیم بر سلامت افراد تاثیر می‌گذارد.

به گزارش سلام دکتر نشست مشترک دکتر احمد المنظری  – مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت – و معاونان بهداشت، درمان و آموزش وزارت بهداشت در حاشیه اختتامیه اولین اجلاس مدیران انتقال خون کشورهای عضو گروه پنج (G۵) در تهران و بیست و پنجمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو گروه ۵ در حوزه سلامت برگزار شد.

المنظری در این نشست پس از استماع اظهارات حاضرین، تشکر و قدردانی خود را از ارائه خدمات پزشکی در ایران ابراز کرد و گفت: خدمات پزشکی در ایران مطابق با آخرین فناوری‌ها و علوم مدرن پزشکی دنیا ارائه می شود و جای قدردانی دارد.

وی افزود: برخی از کشورها با اینکه در بخش بهداشت و درمان هزینه‌های کلانی در نظر می‌گیرند اما نتیجه و پیامدها حداقل است اما در ایران به نسبت هزینه‌ها، خدمات با کیفیت بالایی به مردم ارائه می‌شود و سیستم بهداشت و درمان ایران سعی می‌کند که اثربخش و کارآمد باشد.

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مورد اظهارات حاضران درباره مشکلاتی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا در بخش دارو برای ایران به وجود آورده است، گفت: در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در خصوص بحث تحریم ها گفت‌وگو خواهیم کرد و قبلا هم گفته بودیم که این مسائل به‌طور مستقیم بر سلامت افراد تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به بیماریهای نوپدید در جهان به نگرانی‌های خود در زمینه بیماری‌های حاصل از سیگار کشیدن اشاره و تاکید کرد: باید به دنبال رویکردهای نوآورانه برای تغییر افراد باشیم تا افراد به صورت فعال از سلامت خود مراقبت کنند.

به گزارش وبدا، اولین اجلاس مدیران انتقال خون کشورهای عضو گروه پنج (G۵) در تهران از روز سه شنبه (۲۵ بهمن‌ماه) به مدت دو روز در تهران و با حضور نمایندگان سازمان‌های انتقال خون کشورهای افغانستان، ایران، عراق، پاکستان، تاجیکستان و سازمان بهداشت جهانی برگزار شد.

انتهای پیام