اقتصادی

تجارت هند و تانزانیا با ارزهای محلی

ارزهای | اقتصادي | با

نخست‌وزیر هند و رئیس‌جمهور تانزانیا خواهان گسترش تجارت با ارزهای محلی شدند.

به گزارش سلام دکتر به نقل از بیزنس، نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند و سامیا سولوهو حسن، رئیس‌جمهور تانزانیا، تمایل خود برای گسترش تجارت دوجانبه با استفاده از ارزهای محلی را ابراز کردند و این خبر بر اساس بیانیه مشترکی پس از نشست روز دوشنبه آنان در دهلی نو، پایتخت هند منتشر شد.

در بیانیه وزارت امور خارجه هند آمده است که بانک مرکزی هند با اجازه دادن به هماهنگی بانک‌های مجاز در هند و تانزانیا، راه را برای تجارت با استفاده از ارزهای محلی مانند روپیه هند و شیلینگ تانزانیا باز کرده است و دو طرف توافق کردند که مشاوره‌ها به منظور رفع هرگونه نگرانی به منظور اطمینان از پایداری در این مورد را ادامه دهند.

در این بیانیه همچنین آمده است که دو طرف با افزایش حجم تجارت دوجانبه موافقت و مقامات مربوطه را به کشف زمینه‌های جدید تجارت هدایت کردند.

سامیا سولوهو حسن به دعوت رئیس‌جمهور هند، دروپادی مورمو سفری از هشت تا ۱۰ اکتبر به هند کرده است و روز دوشنبه با نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند گفت‌وگو کرد که طی آن چندین یادداشت تفاهم امضا شد.

مودی بیان کرد که جلسه با نتایج عالی با سامیا داشته است که در آن هر دو رهبر طیف کامل روابط هند و تانزانیا را بررسی کردند.

وی افزود: کشورهای ما تصمیم گرفته‌اند برای تشکیل یک نقشه راه پنج ساله در بخش دفاعی با یکدیگر همکاری کنند. این طرح برای آموزش نظامی، همکاری‌های دریایی، ظرفیت‌سازی و صنایع دفاعی مفید خواهد بود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.