تاکنون ۷۵ درصد مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت عملیاتی شده است

۷۵ | است | تاکنون

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۷۵ درصد مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت تاکنون عملیاتی شده است.

به گزارش سلام دکتر، جلسه مشترک قرارگاه جوانی جمعیت امروز (شنبه ۲۴ دی‌ماه) با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر بانکی‌پور نماینده مردم اصفهان در مجلس، دکتر فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاونان وزارتخانه و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

بنابر اعلام وبدا، دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز قرارگاه جوانی جمعیت اظهار داشت: یکی از قرارگاه های بسیار مهمی که در سطح وزارت بهداشت تشکیل می‌شود، قرارگاه جوانی جمعیت است که دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وزارت بهداشت، نمایندگان مجلس و حوزه ریاست جمهوری حضور دارند. 

 وی با اینکه تاکنون ۷۵ درصد مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت عملیاتی شده است، گفت: در این جلسه مصوباتی در خصوص فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی، افزایش درمان ناباروری و تامین پوشش درمان ناباروری منعقد شد. 

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: جلسه امروز که با حضور روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان و مازندران گزارشی از اقدامات خود را ارائه کردند. 

دکتر فرشیدی خبر داد که مقرر شده جلسات قرارگاه جوانی جمعیت در استان‌ها با حضور روسای دانشگاه‌ها و استانداران با تاکید بر میزان فعالیت و رشد جمعیت اقدامات صورت گرفته و تقویت آن از لحاظ فنی و لجستیک برگزار شود. 

 وی با تشریح جزئیات مصوبه امروز نشست قرارگاه جوانی جمعیت، تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که اقدامات صورت گرفته از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود و اساس هم بر مبنای امکانات و برنامه‌های متنوع و دستور عمل قانون جوانی جمعیت، بر فرهنگ‌سازی گذاشته شود. 

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر آموزش کادر ارائه خدمت بهداشت و درمان در بحث انتقال قانون به جامعه و برنامه‌ریزی در جهت افزایش فرزند آوری و ناباروری و شناسایی زوج های نابارور تاکید کرد. 

دکتر فرشیدی با اعلام این خبر که تعهدات بیمه‌ای برای درمان ناباروری افزایش یافته است، افزود: اکنون تا ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری زوجین را بیمه تقبل می‌کند. هزینه ها در این حوزه ها بسیار بالا است و بیمه سلامت و دیگر بیمه ها به جد وارد کار شده است. 

 وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم که در بخش‌های دولتی با پرداخت‌های منظم‌تر در بخش ناباروری خدمات را افزایش دهیم.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل