رسانه سلامت و دانش

تاثیر مثبت چند داروی گیاهی ایرانی در درمان کرونا / معرفی داروهای گیاهی ممنوع است

آفتاب نیوز:

دکتر محمدرضا شن ساز ، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: علی رغم مخالفت طب سنتی و با حمایت و پیگیری دکتر نامکی از طب ایرانی ، 4 داروی گیاهی موثر در درمان عروق بیماری کرونا مجوز دارند.

وی با اشاره به برخی ادعاها در مورد داروی مرسوم برای درمان عروق بیماری کرونا ، افزود: در برخی موارد ، گروه هایی که این داروها را تهیه می کنند یا کاملاً دانشگاهی هستند و هیچ تجربه صنعتی ندارند یا کاملاً آزمایشی هستند و با فرهنگ کار دانشگاهی آشنایی ندارند.

اشناییز با اشاره به پتانسیل طب ایرانی خاطرنشان کرد: با حمایت دکتر نمکی حجم مجوزهای اعطا شده به گیاهان دارویی و داروی ایرانی افزایش یافته و حتی داروسازان برتر کشور نیز به این سمت روی آورده اند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با طی مراحل استاندارد سازی داروهای گیاهی و داروهای سنتی ، مشکلات اخذ مجوز برای این داروها برطرف می شود.

ورود داروهای گیاهی ممنوع است

کیانوش جهانپور ، سخنگوی FDA درباره چهار داروی گیاهی موثر در درمان بیماری عروق بیماری کرونا گفت: طبق مطالعات انجام شده ، این چهار دارو در درمان کمکی بیماران بیماری عروق بیماری کرونا قلب م effectiveثر بوده و مجوز تولید آنها را دریافت کرده اند.

وی افزود: برخی از این داروها باعث کاهش مدت اقامت در بیمارستان و برخی دیگر باعث بهبود اکسیژن رسانی ، کاهش سرفه ، بهبود علائم بیماران Covid-19 و کاهش ناراحتی بیمار در هنگام بیماری یا بستری شدن در بیمارستان می شود ، اما هیچ یک از این داروها درمان مستقیم تاج نیستند. این گیاه نیز مفید است.

وی در پاسخ به سوالی درباره چگونگی تجویز این داروها ، توضیح داد: مانند هر داروی گیاهی ، این داروها نیز به پزشکان ارائه می شود و توسط پزشکان تجویز می شود.

جهانپور افزود: “تبلیغ این داروها مانند سایر داروها ممنوع است و نمی توان نام آنها را در رسانه ها اعلام كرد ، بلكه در محافل علمی و تخصصی و نشریات تخصصی پزشكان و داروسازان نمایش داده می شود.”

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوالی در مورد نوع گیاه مورد استفاده در ساخت داروها گفت: این داروها مخلوطی از گیاهان مختلف هستند و هر کدام حاوی چندین گیاه هستند و از یک نوع گیاه تشکیل نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید