بیش از ۱۰هزار ویزیت پزشکی حجاج ایرانی در ۲ روز گذشته / گرمازدگی علت اصلی مراجعات

پزشکی | حج 1403 | گرمازدگی

رئیس جمعیت هلال احمر از ارائه ۵۵۰۰ مورد ویزیت حجاج در روز عید قربان به حجاج ایرانی در عربستان خبر داد.

به گزارش سلام دکتر، دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت: در روز عرفه ۵ هزار ویزیت و در روز عید قربان ۵۵۰۰ ویزیت حجاج انجام شده است و بیشترین علت مراجعه زائران، گرمازدگی بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به همکاری‌های خوبی که با هلال احمر سعودی برای ارائه خدمات درمانی و در اختیار قرار دادن امکانات بیشتر برای درمان زائران ایرانی در حج تمتع درنظر گرفته شده است تمام تلاش ما این است که خدمات بهداشتی و درمانی خوبی را بتوانیم به زائران حج ارائه دهیم. 

کولیوند با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام بیماران از طریق کاروان‌های وقوف اضطراری انجام شده است گفت: کاروان وقوف اضطرای نیز، شامل زائرانی که در بیمارستان‎های عربستان عمل جراحی داشتند،با تلاش کادر درمانی و پزشکی هلال‌احمر و در قالب این کاروان‌ها به صحرای عرفات اعمال خود را به جا آوردند و به بیمارستانها بازگردانده شدند.

کولیوند بیان کرد : کادر درمان جمعیت هلال‎احمر با تمام توان و ظرفیت، آماده ارائه خدمات به زائران هستند.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیشترین علت، مراجعه به مراکز درمانی مکه مکرمه به علت گرمازدگی بوده است گفت: بیمارانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتری داشته باشد به بیمارستان‌های منا و مکه مکرمه منتقل می‌شوند.

انتهای پیام