اقتصادی

بورس دوباره یک کانال جدید فتح کرد

بازار سرمايه | بورس | جدید

ادامه روند صعودی در بازار سرمایه باعث شد شاخص کل بورس امروز دوباره یک کانال جدید را فتح کند و وارد کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد شود.

به گزارش سلام دکتر، شاخص کل بورس امروز با ۶۵ هزار و ۵۲۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۱۰ هزار و ۷۰۶ واحد افزایش یافت و به رقم ۵۳۶ هزار و ۳۷۰ واحد رسید. در این بازار ۹۷۲ هزار معامله به ارزش ۱۵۰ هزار و ۳۷۷ میلیارد ریال انجام شد.

۵۲ درصد نمادهای بورسی امروز مثبت بودند که از میان آنها فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با صعودی ۵۴۹ واحدی در رقم ۲۲ هزار و ۷۵۷ واحد ایستاد. در این بازار ۶۲۹ هزار معامله به ارزش ۹۹ هزار و ۹۸۱ میلیارد ریال انجام شد.

از میان ۱۳۸ نماد مثبت فرابورس سنگ آهن گوهرزمین، بیمه پاسارگاد و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

طی معاملات امروز همانند روز گذشته بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق‌ها بود و در آن سو بیشترین ورود پول حقیقی به فلزات اساسی و گروه شیمیایی صورت گرفت.

انتهای پیام