رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بهترین رمان های عاشقانه

در اکثر رمان های عاشقانه کلاسیک یک دختر و پسر با یکدیگر آشنا شده و عاشق هم می‌شوند، با یکدیگر ازدواج می‌کنند و همیشه و تا آخر عمر، با خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند، اتفاقی که به ندرت در زندگی واقعی رخ می‌دهد. برخی از رمان‌های عاشقانه‌ی دیگر نیز جنبه‌ای تاریک‌تر از عشق را بررسی می‌کنند و ممکن است با خوشی به پایان نرسند. با این همه، لذتی که در خواندن رمان‌های عاشقانه و همراه شدن با فراز و فرودهای آن وجود دارد، وصف‌ناپذیر است.

The best romance novels

در این یادداشت قصد داریم چند نمونه از بهترین رمان‌های عاشقانه کلاسیک جهان را معرفی کنیم که همگی پیش از سال ۱۹۸۰ نوشته شده‌اند و به همین سبب، در زیرمجموعه‌ی رمان‌های کلاسیک طبقه‌بندی می‌شوند. این موارد، کتاب‌هایی هستند که حتی اکنون و پس از گذشت سال‌ها از نگارش آن‌ها، به طور گسترده‌ای مطالعه می‌شوند و حتی بسیاری از آن‌ها به فیلم‌ها و سریال‌های هالیوودی تبدیل شده‌اند. در رمان‌هایی که در این یادداشت معرفی می‌شوند، ترکیبی از روزهای خوش و دل‌شکستگی، داستان‌هایی از عشق واقعی، احساسات متقابل و روابط صمیمی به چشم می‌خورند.

غرور و تعصب

زمانی که به دنبال بهترین رمان‌های عاشقانه‌ی کلاسیک برای خواندن هستید، نمی‌توانید از کنار رمان عاشقانه جدید غرور و تعصب اثر جین آستین که در سال ۱۸۱۳ منتشر شده و بدون تردید خواندن آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود، به سادگی بگذرید. در غرور و تعصب، خانواده‌ی بنت پنج دختر مجرد دارند و البته خانم بنت دوست دارد همه‌ی آن‌ها را در حالی ببیند که ازدواج کرده‌اند و زندگی خوبی تشکیل داده‌اند. خوشبختانه، یک مرد جوان ثروتمند به تازگی تصمیم گرفته است که خانه‌ای را در همان نزدیکی اجاره کند و البته به نظر خانم بنت، هر مرد جوان ثروتمندی باید به دنبال یک همسر مناسب باشد!

طی همین ماجرا، داستانی پر از هیجان، رسوایی و مقدار زیادی غرور و تعصب و حماقت انسانی و البته در نهایت عشق، پیش می‌آید. غرور و تعصب بدون شک یکی از معروف‌ترین داستان‌های عاشقانه در ادبیات است و همه‌ی ما از جین آستین بابت هدیه دادن یکی از محبوب‌ترین زوج‌های تمام دوران -الیزابت و دارسی- به تاریخ ادبیات سپاسگزاریم. اگر به دنبال یک داستان عاشقانه و محبوب برای لذت بردن هستید، غرور و تعصب می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

«غرور و تعصب» یکی از رمان‌های مجموعه عاشقانه های کلاسیک است که آن را منتشر کرده است. برای می‌توانید به سایت رمان بوک مراجعه کنید.

جین ایر

یکی دیگر از رمان‌های عاشقانه‌ی کلاسیک که نباید از خواندن آن غافل شد، رمان جین ایر است که در سال ۱۸۴۷ به نویسندگی شارلوت برونته منتشر شده است. اگر به دنبال یک رمان عاشقانه‌ی کلاسیک هستید، در صورتی که هنوز این رمان را نخوانده‌اید، این کتاب یک انتخاب عالی است که می‌توانید داشته باشید.

رمان جین ایر، داستان یتیم جوانی به نام جین را در حالی که از کودکی به بزرگسالی می‌رسد دنبال می‌کند و در نهایت، زمانی که جین به عنوان یک معلم به تورنفیلد هال، محل زندگی مردی به نام ادوارد روچستر می‌رود، متوجه می‌شود که جذب او شده است، اما به زودی درمی‌یابد که رازهای نگران‌کننده‌ای در تورنفیلد هال وجود دارد.

این رمان بسیار تاثیرگذار، بدون تردید ارزش خواندن دارد. جین ایر روحیه‌ای ناگسستنی از خود نشان می‌دهد. او به تورنفیلد می‌رود، عاشق آقای روچستر می‌شود و مانع ازدواج قانونی‌شان را در داستانی فراتر از یک ملودرام کشف می‌کند و طی این اکتشاف، جست‌وجوی پرشور یک زن برای زندگی گسترده‌تر و غنی‌تر از آن‌چه جامعه‌ی ویکتوریایی به طور سنتی مجاز می‌دانست، به تصویر می‌کشد.

رمان مبتکرانه و ماندگار شارلوت برونته، با قهرمانی پر از اشتیاق، رازهای خطرناکی که با آن روبه‌رو می‌شود و اقداماتی که در نهایت انجام می‌دهد، همچنان پس از گذشت نزدیک به ۲۰۰ سال از انتشارش، خوانندگان را درگیر می‌کند.

اما

رمان اما، منتشرشده در سال ۱۸۱۷، رمانی کلاسیک و عاشقانه است که نباید از دست بدهید. جین آستین استاد رمان‌های عاشقانه است، بنابراین مطمئنا از خواندن این رمان لذت خواهید برد.

رمان اما داستان اما وودهاوس را روایت می‌کند. او زیبا، ثروتمند و باهوش است و به تازگی خواسته‌ی خود را پیدا کرده است: پیدا کردن همسر مناسب برای افراد! او هیچ‌چیز را به اندازه‌ی دخالت در زندگی دیگران دوست ندارد، بنابراین توصیه‌های دوستش آقای نایتلی را نادیده می‌گیرد و سعی می‌کند برای زن جوانی به نام هریت اسمیت همسری پیدا کند، اما به زودی همه‌چیز شروع به خراب شدن می‌کند و اما متوجه می‌شود که آن اندازه که فکر می‌کرده نمی‌داند!

اما یک داستان کاملا جذاب دیگر از یکی از بهترین نویسندگان عاشقانه‌های کلاسیک است، بنابراین اگر شما نیز به دنبال رمان‌های عاشقانه‌ی کلاسیک هستید، قطعا به این کتاب در زندگی خود نیاز دارید!

بلندی‌های بادگیر

وقتی به دنبال عاشقانه‌های کلاسیک مشهور می‌گردید، بلندی‌های بادگیر رمانی است که اغلب به آن اشاره می‌شود. با این حال، نظراتی که درباره‌ی این کتاب وجود دارد ممکن است متفاوت باشند. برخی معتقدند که بلندی‌های بادگیر که در سال ۱۸۴۷ منتشر شده یکی از بهترین داستان‌های عاشقانه‌ی تمام دوران است، در حالی که برخی دیگر آن را اصلا یک داستان عاشقانه نمی‌دانند.

در بلندی‌های بادگیر، هیثکلیف و کاترین با هم در اسکله‌های یورکشایر بزرگ شده‌اند، دیوانه‌وار به یکدیگر علاقه‌مند هستند و به نظر می‌رسد سرنوشت آن‌ها در هم تنیده شده است، اما کاترین به دلیل موقعیت اجتماعی خود با مردی ثروتمند ازدواج می‌کند و اکنون هیثکلیف می‌خواهد انتقام بگیرد.

این داستان ماهیتی گوتیک دارد و عاشقانه‌ای تاریک محسوب می‌شود. اگرچه بسیاری از افراد آن را بیشتر در باب انتقام، تخریب و انواع مسائل اجتماعی می‌دانند، اما بسیاری دیگر نیز آن را یکی از بهترین داستان‌های عاشقانه در تمام دوران می‌دانند. بنابراین اگر به دنبال داستان‌های عاشقانه‌ی ادبی برای خواندن هستید، حتما باید این داستان را در نظر داشته باشید.

آنی شرلی در گرین گیبلز (کتاب اول)

نویسنده: ال. ام. مونتگمری

مترجم: سارا قدیانی

انتشارات قدیانی

اگر به دنبال کتاب‌هایی کلاسیک برای خواندن با داستانی عشقی و شیرین هستید، آن در گرین گیبلز (منتشرشده در سال ۱۹۰۷) اثر لوسی ماد مونتگومری یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. اگرچه بخش عاشقانه‌ی این رمان در واقع در چندین کتاب ادامه پیدا می‌کند (و در کتاب‌های بعدی حتی عاشقانه‌تر نیز می‌شود)، با این حال آن در گرین گیبلز یک رمان خواندنی و جذاب محسوب می‌شود که ارزش خواندن دارد.

آن شرلی کودکی یتیم است و پس از مدت‌ها امید برای یافتن یک خانواده، سرانجام به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود. تنها مشکل این است که کاتبرت‌ها فکر می‌کردند که قرار است یک پسر را به فرزندی قبول کنند! آیا آن‌ها اجازه می‌دهند این دختر با رویاهای عاشقانه در کنارشان بماند و آیا آن می‌تواند از میان بچه‌هایی که در نزدیکی او زندگی می‌کنند، دوستان جدیدی پیدا کند؟

زنان کوچک

هر فهرستی از رمان‌های عاشقانه‌ی کلاسیک بدون در نظر گرفتن رمان کلاسیک زنان کوچک (منتشرشده در سال ۱۸۶۸) اثر لوییزا می آلکات کامل نخواهد بود.خواهران مارس، جو، مگ، بث و امی، زمانی که پدرشان به جنگ می‌رود، در خانه رها شده و مسئول نگهداری از خانه می‌شوند. همانطور که دختران از دوران کودکی به بزرگسالی می‌رسند، بیشتر در مورد خود و عشقی که به عنوان یک خانواده با هم به اشتراک می‌گذارند می‌آموزند، در حالی که در تلاش برای یافتن جایگاه خود در جهان نیز هستند.

در حالی که این رمان در سرتاسر داستان بر داستان‌های چند خواهر تمرکز دارد، مضامین بزرگ شدن، زندگی و مرگ، عاشق شدن و موارد دیگری را نیز بررسی می‌کند. رمان زنان کوچک شما را به یک سفر احساسی و هیجان‌انگیز در زندگی خواهران مارس می‌برد و با خواندن این رمان جهان را از چشم آن‌ها کشف خواهید کرد.

‌منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Romance

www.cosmopolitan.com/entertainment/books/a63529