رسانه سلامت و دانش

بروزرسانی تلگرام با قابلیت‌های عجیبی همراه شد

تلگرام آخرین آپدیت خود را برای سال 2022 منتشر کرده است که شامل ویژگی های جالبی مانند محو کردن تصاویر و ویدیوها، ابزاری جدید برای پاک کردن حافظه کش، ابزارهای جدید ترسیم و مخفی کردن اعضای گروه است. در اینجا نگاهی به ویژگی ها داریم آخرین آپدیت تلگرام پرتاب می کنیم

ویژگی های آخرین آپدیت تلگرام

که در آپدیت جدید تلگرام ما با چندین ویژگی جدید روبرو هستیم که می تواند برای کاربران مفید باشد.

برای جلوگیری از خراب شدن فایل های رسانه ای را محو یا مخفی کنید

فایل های رسانه ای را در آخرین آپدیت تلگرام حذف یا مخفی کنید

تلگرام از فرمت اسپویلر برای متن پیام پشتیبانی می کند و حالا این قابلیت به فایل های رسانه ای نیز آمده است. می توانید تصاویر و فیلم ها را با یک لایه محو کنید تا محتوای آن در نگاه اول مشخص نباشد. با لمس این فایل کاربر می تواند محتوای آن را مشاهده کند. برای استفاده از این قابلیت کافیست در منوی مربوطه گزینه “Hide with Spoiler” را انتخاب کنید.

ابزار جدید برای تمیز کردن حافظه داخلی

ابزاری جدید برای پاکسازی حافظه داخلی در آپدیت جدید تلگرام

مدت هاست که تلگرام امکان تخلیه حافظه داخلی دستگاه را برای کاربران فراهم کرده است. می توانید این کار را به صورت دستی با مراجعه به قسمت کش انجام دهید یا پس از مدت زمان مشخصی فایل های استفاده نشده را به صورت خودکار حذف کنید. هم اکنون در جدیدترین آپدیت تلگرام ابزار جدیدی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

با استفاده از این ابزار کاربران می توانند تنظیمات حذف خودکار را به صورت جداگانه به اکانت تلگرام خود اضافه کنند. در واقع شما می توانید این کار را برای چت ها، گروه ها و کانال های خصوصی و البته چت های خاص جداگانه انجام دهید. این ابزار یک نمودار دایره ای در اختیار کاربر قرار می دهد و شامل بخش های مختلفی برای انواع مختلف فایل می باشد.

به گزارش تلگرام، با این آپدیت، کاربران iOS می توانند سریعتر از قبل به حجم فایل های این پیام رسان یا حافظه کش آن دسترسی داشته باشند.

ابزارهای طراحی و متن جدید

ابزارهای جدید نقاشی و متن در آخرین آپدیت تلگرام

تلگرام در این آپدیت دارای ابزارهای جدید نقاشی و متن است. اکنون اندازه تصویر به صورت پویا بر اساس سرعت ترسیم کاربر تغییر می کند و خطوط شفاف می شوند. ما همچنین یک ابزار تاری جدید داریم.

در آخرین آپدیت تلگرام، هنگام نوشتن متن روی تصاویر یا ویدیوها، امکان تغییر اندازه، فونت و پس زمینه آن وجود دارد. همچنین می توانید ایموجی های متحرک را به آنها اضافه کنید. قابلیتی که برای همه کاربران و نه تنها مشترکین سرویس پریمیوم در دسترس است.

برای افزودن سریع شکل هایی مانند مربع، دایره، ستاره یا حباب به فایل خود، روی گزینه + ضربه بزنید. کاربران همچنین می توانند با لمس طولانی یک سطح آن را با رنگ دلخواه خود پر کنند یا همه چیز را پاک کنند.

عکس پروفایل برای مخاطبین

عکس پروفایل برای مخاطبین در آپدیت تلگرام

در آپدیت جدید تلگرام می توانید هنگام ویرایش مخاطبین خود عکسی را انتخاب کنید. عکسی که فقط شما می توانید در پروفایل آنها ببینید. البته شما می توانید این عکس را به دیگران توصیه کنید و آن ها همان عکس را برای مخاطبان مورد نظر انتخاب کنند. برای تغییر عکس نمایه مخاطب خود، به نمایه بروید، روی Edit ضربه بزنید و سپس Set Photo for یا Suggest Photo for را انتخاب کنید.

تصاویر نمایه عمومی

تصاویر پروفایل عمومی در آپدیت جدید تلگرام

اگر می خواهید فقط افراد خاصی بتوانند تصاویر نمایه شما را ببینند، می توانید یک عکس نمایه عمومی برای دیگران تنظیم کنید. همچنین می توانید آن را طوری بسازید که فقط افراد خاصی بتوانند عکس نمایه شما را ببینند.

اعضای گروه را مخفی کنید

مخفی کردن اعضای گروه در آپدیت تلگرام

در آخرین آپدیت تلگرام، ادمین های گروه های بالای 100 ممبر می توانند لیست اعضای گروه را مخفی کنند. به این ترتیب اگر کاربری در گروه پیامی ارسال نکند، فقط ادمین متوجه حضور او در گروه می شود.

علاوه بر قابلیت های فوق، قابلیت های دیگری نیز در آخرین آپدیت تلگرام به این پیام رسان اضافه شده است. این ویژگی ها شامل انیمیشن های جدید در نسخه اندروید، ایموجی های متحرک جدید برای کاربران خدمات برتر و ایموجی های تعاملی جدید است.

227227

.