اقتصادی

بانک‌ها از ایجاد محدودیت برای واحدهای تولیدی منع شدند

بر اساس تصمیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کلیه بانک‌های عامل باید نسبت به ارائه لیست واحدهای تولیدی بدهکار تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، ظرف مدت سه ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام کنند، اما تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ گونه اقدام حقوقی اجرایی و محدودیت‌ساز بانکی را نخواهند داشت.

به گزارش سلام دکتر، بر اساس مصوبات صد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در خصوص بررسی موضوع واحدهایی که از محل وجوه اداره شده تسهیلات دریافت کرده‌اند، مقرر شده بانک مرکزی و کلیه بانک‌های عامل، واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات از محل وجوه اداره شده که اصل و سود مبلغ تسهیلات دریافتی را به بانک پرداخت کرده‌اند را از سرفصل بدهکاران غیرجاری خارج کرده و کلیه محدودیت‌های آنها را برطرف کنند.

همچنین در این جلسه مقرر شده کلیه بانک‌های عامل نسبت به ارائه لیست بدهکاران تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، (به تفکیک نام شرکت، اصل وام، سود، میزان جرایم) ظرف مدت سه ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام کنند.

پس از دریافت لیست تسهیلات گیرندگان از بانک‌ها و مشخص شدن میزان جرایم تسهیلات پرداختی، باید موضوع پس از دریافت دستورالعمل‌های موجود در کمیته‌های تخصصی ستاد تسهیل مطرح و در صورت نیاز پیشنهاد بخشش جرایم به هیئت وزیران ارسال تا در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی توسط هیئت وزیران انجام پذیرد.

همچنین در این مصوبه تاکید شده که تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ گونه اقدام حقوقی اجرایی و محدودیت ساز بانکی در خصوص جرایم تسهیلات از محل وجوه اداره شده را نخواهند داشت.

بانک‌ها از ایجاد محدودیت برای واحدهای تولیدی منع شدند

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.