رسانه سلامت و دانش

این هواپیمای عجیب برای جاسوسی ساخته شده / عکس

آرتمیس 2 ممکن است شبیه یک جت تجاری معمولی به نظر برسد، اما تغییرات داخلی به آن اجازه می دهد تا به عنوان یک هواپیمای جاسوسی عمل کند.

آرتمیس 2 دومین هواپیمایی است که لیدوس برای اهداف جاسوسی در حال توسعه است. اصلاحات انجام شده در داخل این هواپیما در کنار معماری جدید تجهیزات پردازش سیگنال، استفاده از آنتن های مدولار و ارتباطات هوا به زمین این امکان را به آرتمیس 2 می دهد تا هرگونه ارتباط بین نیروهای دشمن را از فواصل دور رصد و رمزگشایی کند.

این هواپیمای عجیب برای جاسوسی ساخته شده / عکس

ارتش آمریکا ظاهرا از تجهیزات و خدمات اولین هواپیمای آرتمیس برای نظارت بر ارتباطات روسیه در طول جنگ در اوکراین استفاده کرده است. Artemis در واقع بر اساس هواپیمای Bombardier Challenger 650 ساخته شده است که قادر است مسافت های طولانی را در ارتفاعات بالا طی کند. این هواپیما می تواند تا ارتفاع 12 هزار متری بالا برود و حدود 10 ساعت پرواز کند.

هواپیمای آرتمیس 2 می تواند امنیت نیروی زمینی را حفظ کند

سیستم های جاسوسی پیشرفته در Artemis 2 به آن اجازه می دهد به جای به خطر انداختن نیروهای روی زمین، از آسمان به اطلاعات دسترسی پیدا کند. این هواپیما می تواند سه برابر بیشتر از هواپیماهای دیگر اهداف را رصد کند.

اولین هواپیمای آرتمیس بیش از 370 ماموریت را انجام داده است. این هواپیما تقریباً 6 بار در هفته از نیروهای روسیه در مرز اوکراین جاسوسی می کند. معاون شرکت لیدوس می گوید این هواپیما به لطف پرواز 10 ساعته خود توانسته حجم عظیمی از اطلاعات را جمع آوری کند.

هواپیماهای آرتمیس بخشی از برنامه بلندمدت ایالات متحده برای استفاده از هواپیماهای جاسوسی در پروژه HADES هستند. این هواپیماها احتمالاً در نهایت جایگزین هواپیماهای توربوپراپ مورد استفاده در جنگ های عراق و افغانستان خواهند شد.

مالک و مدیر پروژه آرتمیس شرکت لیدوس است. این شرکت به طور کامل مسئولیت نگهداری، پیکربندی، تعمیر و تامین خدمه این هواپیماها را بر عهده دارد.

5858

.