رسانه سلامت و دانش

اولویت برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در فضای باز / تاکید وزارت بهداشت بر رعایت پروتکل‌ها

۱۴۰۰ | انتخابات | انتخابات 1400

سخنگوی وزارت بهداشت جزئیات پروتکل های بهداشتی و اقدامات انجام شده برای محافظت از سلامت کارمندان انتخابات و رأی دهندگان را توضیح داد.

در مصاحبه ای با سلام دکتر ، دکتر سیما سودات لاری وی در مورد اقدامات بهداشتی مسئولین انتخابات از جمله روزنامه نگاران ، ناظران و رهبران اظهار داشت: مهمترین عامل در انتقال ویروس کرونا ، قطرات ریز هوا است که در نتیجه عطسه ، سرفه و حتی صحبت از فرد بیمار با دیگران ایجاد می شود. “داده می شود. بنابراین رعایت نکردن فاصله یک و نیم تا دو متری بین افراد می تواند انتقال ویروس را تسهیل کند.

وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون ملی ضد تاجگذاری ، دستورالعمل هایی با همکاری وزارت کشور ، وزارت بهداشت و شورای نگهبان تدوین و برای حفاظت از سلامت مردم در انتخابات ارسال شده است.

مسئول نظارت بر انطباق با پروتکل های بهداشتی در انتخابات آینده

لاری ادامه داد: لازم به ذکر است که کمیسیون های انتخاباتی کشور با همکاری فرمانداران و روسای مراکز مناطق وظیفه نظارت و اجرای قوانین پروتکل های صحیح را بر عهده دارند. همچنین پیروی از رهنمودهای صحیح برای انتخابات ریاست جمهوری ، وظیفه کمیسیون انتخابات کشور و ستادهای استانی است. مسئولیت رعایت این دستورالعمل ها در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مسئولیت اجرایی هر مکان است. وزارت بهداشت همچنین وظیفه نظارت بر حسن اجرای کامل و کامل پروتکل ها را دارد.

قرار دادن صندوق های رای گیری و مراکز رای دهی با نتیجه گیری ناظران وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قرار دادن صندوق های رای گیری و مراکز رای دهی با نتیجه گیری ناظران وزارت بهداشت انجام می شود ، گفت: اولویت برگزاری انتخابات آزاد و رعایت فاصله ، استفاده از ماسک و ضد عفونی محیط است . همچنین دریافت یا توزیع مواد تبلیغاتی توسط نامزدها و طرفداران آنها ممنوع است.

غربالگری سلامت نمایندگان انتخابات از طریق سیستم ماسک

لاری گفت كه اجتماع رأی دهندگان در روز انتخابات بدون رعایت فاصله حداقل 2 متری باید جلوگیری شود ، گفت: سلامتی همه روزنامه نگاران ، تنظیم كنندگان و رهبران و سایر رأی دهندگان در طی مراحل آغاز انتخابات ، نماد ملی است. در سیستم ماسک نمایش داده می شود.

کارناوال های انتخاباتی را شروع کنید و اثر انگشت بگیرید. ممنوع

وی با تأکید بر اینکه استقبال از نامزدها ، برگزاری کارناوال ، تجمعات مبارزات انتخاباتی و هرگونه تجمع در داخل ساختمان کاملاً ممنوع است ، افزود: همچنین گرفتن اثر انگشت در مراحل مختلف انتخابات به ویژه در روز انتخابات ممنوع است.

لاری گفت که بازرسی و نظارت بر ضد عفونی کردن ایست های بازرسی ، مراکز رای دهی و سایر مکان های مربوط به روند انتخابات توسط ناظران وزارت بهداشت انجام می شود ، افزود: همچنین باید هوای داخلی و هوای تازه نیز تأمین شود. در عین حال ، استفاده از ماسک توسط رای دهندگان ، روزنامه نگاران ، رهبران ، ناظران و محافظان امنیتی در شعبات اخذ رای الزامی است. همچنین کنترل ورود و خروج به منظور جلوگیری از تجمع رای دهندگان باید به گونه ای انجام شود که فاصله حداقل 2 متر در حمل و نقل مشاهده شود.

وی تأکید کرد: اگر نامزدها یا نمایندگان شعب به دستورالعمل های بهداشتی توجه نکنند ، فرمانداران و فرمانداران باید در مرحله اول و در مرحله دوم در صورت تخلف مکرر به مقامات و نامزدها اخطار کتبی دهند و ارائه خدمات به نامزدها را متوقف کنند. تشخیص سو m رفتار نامزدها به عهده قاضی است.

لاری گفت: “در هر صورت پروتکل های بهداشتی لازم در این زمینه تدوین و اعلام شده است و ما با همکاری وزارت امور داخله و سایر عناصر انتخابات امیدواریم که به طور کامل رعایت شوند.”

انتهای پیام

.

دیدگاهتان را بنویسید