رسانه سلامت و دانش

افسردگی و اضطراب تعیین کننده نوع زایمان است

است | اضطراب | افسردگی

سلام دکتر / خراسان رضوی تحقیقات جدید نشان می دهد که افسردگی و اضطراب در زنان باردار ممکن است با نوع زایمانی که آنها به دنیا می آورند مرتبط باشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، اختلالات روانی و اضطراب دوران بارداری با پیامدهای ناخواسته بارداری مانند وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس مرتبط است و اکنون، نتایج یک مطالعه پزشکی جدید در میشیگان نشان می‌دهد که ممکن است شایع‌تر باشد. تحویل ها

ونسا دالتون، محقق ارشد و متخصص زنان و زایمان در بیمارستان زنان دانشگاه میشیگان گفت: یافته های ما اهمیت شناسایی و درمان بهتر افسردگی و اضطراب در دوران بارداری در زنان باردار را نشان می دهد. درک بهتر این که چگونه این اختلال روانی خطر زایمان با جراحی را افزایش می دهد مهم است، زیرا پیامدهای کوتاه مدت و بلندمدت برای سلامت مادر و نوزاد خواهد داشت. محققان داده های 360225 زن باردار 15 تا 44 ساله را که در سال های 2008 و 2017 در بیمارستان بستری بودند تجزیه و تحلیل کردند که 24 درصد از آنها تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

نتایج نشان می دهد که اختلالات خلقی و اضطراب در دوران بارداری یک زن از هر پنج زن در سن باروری در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد و شیوع این بیماری ها در بین زنان دارای فرزند در ایالات متحده بین سال های 2006 تا 2015 بیش از دو برابر شده است.

برداشتن جراحی، مانند هر جراحی جدی، خطرات متعددی از جمله لخته شدن خون، خونریزی، عفونت و خطر بارداری آینده را به همراه دارد. اکثر زنانی که برای اولین زایمان خود جراحی می کنند، برای زایمان بعدی نیز جراحی خواهند شد.

زنانی که قبل از زایمان با اضطراب یا افسردگی تشخیص داده شده بودند، حدود 3.5 درصد بیشتر از زنان بدون اضطراب و افسردگی عمل کردند. برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که ناراحتی مادر ممکن است بر بزرگ شدن جفت تأثیر بگذارد، که به نوبه خود می تواند منجر به علائم غیرطبیعی جنین در بدو تولد شود و ممکن است منجر به برداشتن جراحی شود، اما هیچ یک از این فرضیه ها تأیید نشده است. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

تحقیقات بیشتری برای روشن شدن ارتباط بین روانپزشکی در دوران بارداری و اختلالات اضطرابی و سطح جراحی مورد نیاز است تا درک ما از پیامدهای این اختلالات برای پیامدهای سلامتی را افزایش دهیم و این در توسعه و ارزیابی درمان‌های آینده مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام

به

دیدگاهتان را بنویسید