رسانه سلامت و دانش

اتمام پروژه‌های بهداشتی، مناطق محروم در اولویت هستند

اتمام | اولویت | بهداشتی

معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت:

به گزارش سلام دکتر دکتر بهروز رحیمی با بیان این مطلب در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران، گفت: به دستور وزیر بهداشت انجام پروژه‌های بهداشتی، مناطق محروم و مرزی و پروژه‌های در قانون محلی در اولویت هستند.

وی با تأکید بر اهمیت نقش آفرینی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تدوین برنامه هفتم توسعه، افزودن برخی از قوانین بالادستی به عنوان برنامه مربوط به حوزه سلامت بوده و روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور باید در برنامه هفتم نقش آفرینی کنند.

وی که به عنوان مسئول «کارگروه بهره‌وری منابع طبیعی و منابع انسانی» سخن می‌گفت، اظهار کرد: بهره وری را با بیشترین میزان دسترسی به مفاهیم با مشارکت مالی عادلانه و پاسخگویی می‌توان افزایش داد.

توسعه مدیریت و منابع گفت: تاسمیم بهره‌ورانه باید معاونت در اولویت های ماست باشد.

دکتر رحیمی یکی از منابع تامین مالی را اجرای قانون فروش و مولدسازی اموال دولتی دانست و بیان کرد: بر اساس مدل سازمان بهداشت جهانی تامین و تولید منابع لازم است و روسای دانشگاه ها برای اجرای این قانون باید وقت بگذارند. همچنین تسهیلات بانکی، تهاتر، اعتبارات مالی اسلامی، فاینانس، اعتباراتِ محرومیت زدایی و مشارکت با بخش های غیردولتی برای اجرای طرح ها راه های دیگر تولید منابع هستند.

وزارت بهداشت نمونه بارز کنار هم قرار گرفتن صنعت و دانشگاه

کیفیت محصول بر چه اساسی است؟ افزایش باروری و افزایش سلامت جمعیت از دلایل اصلی افزایش بهره وری است.

وی در پایان گفت: طبق مصوبه‌های بعدی بودجه‌هایی که از محل ارزش افزوده تأمین می‌شوند و به نظام سلامت تخصیص یافته‌ها و تأمین هزینه‌ها می‌پردازند، باید این هر ماه به حساب وزارت بهداشت واریز شود.

انتهای پیام

.