رسانه سلامت و دانش

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۴۴۴ میلیون نفر تاکنون

۴۴۴ | آمار | ابتلای

مجموع آمار مبتلایان کوید -19 در جهان به 444 میلیون نفر و 110 هزار و 129 نفر رسیده، مرگ شش میلیون و 10 هزار و 213 نفر بر اثر این بیماری آسیب دیده و 376 میلیون و 930 هزار و 614 نفر از مبتلایان نیز بهبود می یابند. یافته‌اند.

به گزارش سلام دکتر، بر اساس آمارهای رسمی همهگیری، آمریکا با بیش از بیش از 80.8 میلیون بیمار و بیش از 983 هزار قربانی در صدر فهرست درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از 42.9 میلیون نفر از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان قرارگیری و آمار مبتلایان کوید -19 در برزیل هم از 28.9 میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ رتبه بالاترین. شماره مبتلایان است.

برزیل با بیش از 651 هزار جان باخته پس از ایالات متحده آمریکا، دومین رکورددار تعداد قربانیان کوید 19 در جهان محسوب می شود و هند با بیش از 514 هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر خارجی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار 354 هزار قربانی قربانی بالاترین مرگ و میر استرالیایی را در بین اروپا داشته و در جهان چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی های این بیماری است.

فرانسه بهترین بهترین هاست بهترین بهترین ها بهترین بهترین ها بهترین ها بهترین بهترین ها هستند.

جدول بهروز شده پاندمی جهانی جهانی

بنابر جدول بهروز در پایگاه اطلاع رسانی “ورلدامتر”، مبتلایان و قربانیان این بیماری در 10 کشوری که طبق گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تجربه کرده اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده آمریکا ۸۰,۸۹۵,۶۵۱ ۹۸۳,۴۸۶
۲ هند ۴۲,۹۵۷,۴۷۷ ۵۱۴,۹۰۸
۳ برزیل ۲۸,۹۷۴,۳۱۵ ۶۵۱,۳۴۳
۴ فرانسه ۲۲,۹۵۸,۳۲۰ ۱۳۹,۱۲۳
۵ انگلیسی ۱۹,۱۱۹,۱۸۱ ۱۶۲,۰۰۸
۶ روسیه ۱۶,۷۷۵,۰۲۴ ۳۵۴,۷۸۷
۷ ملمان ۱۵,۵۷۹,۴۸۰ ۱۲۴,۵۱۷
۸ ترکیه ۱۴,۲۹۳,۸۲۸ ۹۵,۲۰۵
۹ ایتالیا ۱۲,۹۴۸,۸۵۹ ۱۵۵,۶۰۹
۱۰ اسپانیا ۱۱,۱۰۰,۴۲۸ ۱۰۰,۴۳۱

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و 80 هزار و 217 مجموع و 1300 هزار و 593 مورد آسیب ناشی از بیماری کوو 19 در حال حاضر در دوازده رتبه در بین دارای بیشترین آمار مبتلایان به موقعیت قرار دارد.

بر اساس آمار فوق از ایالات متحده، هند و برزیل در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، کانادا، کره جنوبی، ویتنام ، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم غذایی، جمهوری چک، بلژیک، مالزی، پرو، استرالیا، کانادا، پرتغال، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون بیمار ثبت شده است.

ظهور و سقوط زندگی در جهان – ظهور و سقوط جهان و ظهور و سقوط جهان

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تماری جماری

انتهای پیام

.