اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی آبگیر «طرح جامع آبرسانی به دزفول»

آبرساني | آبرسانی | آبگیر

سلام دکتر/خوزستان عملیات اجرایی آبگیر «طرح جامع آبرسانی به شهرستان دزفول» عصر امروز با حضور وزیر نیرو، استاندار خوزستان، مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان و مدیران حوزه آب و برق آغاز شد.

این آبگیر با ظرفیت ۳ هزار و ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، معادل ۲۹۵ هزار مترمکعب در شبانه روز آب شرب تصفیه شده با کیفیت بالا را از رودخانه دز برای مردم شهرهای دزفول، شمس آباد، صفی آباد، میان رود، دز آب، سیاه منصور، چغامیش، حمزه و سالند تامین می کند.

این طرح برای افق سال ۱۴۲۵ تامین آب شرب منطقه را انجام خواهد داد که با اعتبار بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز و در فاز بعدی آن همچنین احداث تصفیه خانه طرح جامع آبرسانی به شهرستان دزفول با اعتباری بالغ بر ۲۳۰۰ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

این آبگیر در ساحل چپ رودخانه دز در منطقه کوپیته در کنار پادگان قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش مجری این طرح سازمان آب و برق خوزستان است و ظرف ۲۴ ماه آینده کار آبگیری آن به اتمام خواهد رسید.

بازدید وزیر نیرو از روند علاج بخشی سد مسجدسلیمان

وزیر بعد از ظهر امروز همچنین با بالگرد از سد مسجدسلیمان بازدید کرد و آخرین روند پروژه علاج بخشی این سد را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.