رسانه سلامت و دانش

آخرین اخبار از هشتمین انتخابات نظام پزشکی/ احتمال تمدید رای‌گیری در تهران

آخرین | احتمال | اخبار

رئیس هیئت نظارت سازمان انتخابات هشتم نظام پزشکی کشور روند برگزاری انتخابات هشتمین دوره نظام پزشکی را تشریح کرد و از افزایش درصد شرکت نسبت به دوره قبل خبر داد.

دکتر عبدالحسین روح الامینی در آستانه هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی که در سالن همایش های روزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد ، با خبرنگار سلام دکتر صحبت کرد. وی گفت: طبق اطلاعاتی که از هیئت نظارت شهرستان و وزارت بهداشت دریافت کردیم ، به ستاد وزارت بهداشت رفتیم. من همچنین برای بازدید از تهران به کرج ، فردیس و شهریار رفتم و همه می گویند شور و شوق بیشتری در رای گیری نسبت به دوره قبل وجود داشت. البته برای نهایی شدن این مسئله باید تا شمارش آرا صبر کنیم ، اما خبری که به ما رسیده این است که تعداد رای دهندگان نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.

وی افزود: شهرهای دارای 11 شورا تعداد زیادی رای دهنده ندارند و در صورت تمدید نشدن آن ، ممکن است شمارش آرا آغاز شود و نتایج به آرامی اعلام شود و برخی از شهرها نتایج را ارسال می کنند.

به گفته وی ، اختیارات تمدید زمان رأی گیری در حوزه های انتخابیه به ناظران و شورای اجرایی منطقه اختصاص دارد و شهرهایی که زمان رأی گیری آنها تا ساعت 16:00 بوده می توانند 4 ساعت دیگر زمان رأی دهی را افزایش دهند. در شهرهای بزرگ با 17 عضو هیئت مدیره ، زمان رأی گیری 12 ساعت اعلام شد (از 8 صبح تا 8 شب) ، اما آنها می توانند زمان رأی گیری را به 2 ساعت افزایش دهند.

روح الامینی اظهار داشت: آنچه در تهران هنوز مشخص است این است كه زمان رأی گیری ممكن است تا 20:00 تمدید شود.

وی در پاسخ به تخلفات انتخاباتی گفت: “تخلفات جدی که باید رسیدگی شوند باید در گزارش ها بررسی شود.” هر ساله مشاهده می شود که مجموعه نامزدها در حوزه انتخابیه است. بگذارید سیستم پزشکی و وزارت بهداشت به سمتی حرکت کنند که انتخابات نظام پزشکی از حالت قرون وسطایی و کاملاً الکترونیکی حذف شود تا شاهد یک انتخابات جامع و کم هزینه باشیم و این اولین وظیفه تازه انتخاب شده است. . ما در تلاشیم انتخابات میان دوره ای را در شهرهایی برگزار کنیم که انشا willingالله همه به صورت الکترونیکی حد نصاب نیافته اند.

وی درباره ناظران شمارش آرا گفت: ما یک هیئت مرکزی ناظران متشکل از هفت نفر از وزارت بهداشت ، سه نفر از مجلس شورای اسلامی ، یک نفر از قوه قضائیه و یک نفر از وزارت کشور داریم. در تقریباً 220 شهری که انتخابات برگزار شد ، ما هیئت های نظارت محلی را از بین جانبازان و معتمدین نظام سلامت که در مراکز مستقر هستند انتخاب کرده و از عوامل مختلفی در روز انتخابات استفاده می کنند. به طور کلی ، در هر منطقه یک گروه نظارت دقیق تحت شورای اجرایی وجود دارد.

وی در خاتمه تأکید کرد: انشاالله فردا نتایج انتخابات به جز هفت کلانشهر تهران ، کرج ، شیروز ، مشهد ، اصفهان ، تبریز و اهواز در شهرهای دیگر اعلام شود که بیشترین آرا را دارند.

انتهای پیام

.

دیدگاهتان را بنویسید